facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kandidatų profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės paprastai nulemia įsidarbinimo sėkmę. Tik kaip gebėti tais įgūdžiais pasinaudoti bei darbdaviui palikti gerą pirmą įspūdį? Darbo rinkos ekspertai žino, kaip į šį klausimą atsakyti.

Svarbiausi profesiniai įgūdžiai
Personalo atrankos kompanija „CV-Online“ atliko tyrimą, kurio metu siekė išsiaiškinti, kokie kandidatų profesiniai įgūdžiai ir kokios asmeninės savybės yra labiausiai vertinami darbdavių.

Tyrimo metu buvo apklausti ieškantys darbo ir darbdaviai, taip pat buvo analizuojami aktyvūs darbo pasiūlymai ir susisteminti juose pateikti reikalavimai kandidatams.

Darbdaviai ir ieškantys darbo vieningai sutaria, kad svarbiausi kriterijai įmonei renkantis darbuotoją yra profesiniai įgūdžiai (techninės bei specifinės darbui reikalingos žinios) bei darbo patirtis –ankstesniuose darbuose buvusios užduotys ir atsakomybė.

Nuomonės šiek tiek išsiskyrė dėl darbuotojo asmeninių savybių svarbos: apklausoje dalyvavusiems darbdaviams kandidato asmeninės savybės yra vienas iš svarbiausių kriterijų, renkantis darbuotoją, tuo tarpu ieškantys darbo mano, kad asmeninės savybės darbdaviams yra trečias pagal svarbumą kriterijus. Ketvirtojoje vietoje yra darbo patirtis – anksčiau užimtos pareigos, o penktojoje – išsilavinimas.

Reikia mokėti išsiskirti
Marketingo vadovė Rita Karavaitienė „Šiaulių naujienoms“ komentuoja, kad renkantis darbuotoją, darbdaviai iš tiesų pirmiausia įvertina darbinę patirtį: „Darbdaviai pasižiūri, kokias funkcijas, užduotis kandidatas atlikdavo ankstesniame darbe, kokias žinias, kompetencijas sukaupė. Kas susiję su aukštuoju išsilavinimu, tai šis kriterijus svarbiausias būna akademinės veiklos pozicijose, kai svarbu, kad tai būtų docentas ar profesorius.“

Jeigu vis dėlto darbdaviams svarbiausia kandidato profesiniai įgūdžiai, tai kaip susirasti pirmą darbą ką tik universitetą baigusiam žmogui? Darbo rinkos ekspertės teigimu, išeitis yra. Ieškantiems pirmojo darbo ji siūlo savo gyvenimo aprašyme akcentuoti akademinius pasiekimus, pažymėti, kad galbūt labai gerai mokėsi, parašė įdomų projektą, pasirinko svarbią, su būsimu darbu susijusią baigiamojo darbo temą ir pan.

„Neturint svarios darbinės patirties ir dar tik žengiant į darbo rinką, neužtenka vien tik nurodyti, kokią aukštąją mokyklą esi baigęs. Reikia paieškoti kažkokių kabliukų, kad darbdavys rastų įrodymų, kad šis žmogus tikrai tinka šiam darbui. Vien aprašant išsilavinimą, galima parodyti, kad taip pat jūs esate komunikabilus, smalsus, kažką nuveikęs“, – sako R. Karavaitienė.

Taip pat į gyvenimo aprašymą vertėtų įtraukti ir sąrašą įmonių, organizacijų, kuriose buvo atlikta praktika ir ją aprašyti kaip darbo patirtį. Pavyzdžiui, net priklausymas organizacijoms, pabuvimas grupės seniūnu arba studentų atstovybės nariu irgi parodo žmogaus nusiteikimą, atsakingumą, gebėjimą imtis kažkokių užduočių.

Melavimas – ne išeitis
Apklausos duomenimis, kandidatų tinkamumas konkrečiam siūlomam darbui, dažniausiai tikrinamas standartinio, struktūrizuoto gyvo (akis į akį) arba nuotolinio interviu būdu (25 proc.), išsamiai analizuojant CV, kandidatavimo duomenis bei dokumentus (16 proc.), išsamaus kompetencijos patikros interviu būdu (14 proc.), tikrinant rekomendacijas (13 proc.) bei pateikiant techninių ar specifinių žinių testus ar darbo užduotis (12 proc.).

Kokie darbuotojo tinkamumo pareigoms tikrinimo būdai bus naudojami, priklauso nuo to, į kokio lygio pareigas ieškomas darbuotojas. Techniniams darbuotojams, darbininkams – duodamos darbinės užduotys ir tikrinamos specifinės pareigų žinios, vadovaujančioms, specialistų pareigoms – vyksta net keli susitikimai ir pokalbiai, atliekami specifinius įgūdžius ar asmenines savybes patikrinantys testai, tikrinamos rekomendacijos.

Reikalavimai ne visada būna vienodi
Ieškančiųjų darbo ir darbdavių buvo pasiteirauta, kokie konkretūs profesiniai įgūdžiai, jų manymu, yra svarbiausi, bei kokios asmeninės savybės yra labiausiai vertinamos. Paaiškėjo, kad profesinių įgūdžių ir asmeninių savybių „paklausa“ koreliuoja su tuo, kokio lygio pareigoms ir kokio pobūdžio darbui ieškomas darbuotojas.

Vadovo pareigoms svarbiausi profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės: specifinės tam tikros industrijos žinios; paslaugų pristatymo ir derybų įgūdžiai; komunikacijos ir bendradarbiavimo įgūdžiai; lyderystė; gebėjimas atlikti keletą užduočių vienu metu.

Specialisto pareigoms svarbiausi profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės: tobulėjimas bei noras augti; specifinės tam tikros industrijos žinios; savarankiškumas (gebėjimas paskirstyti prioritetus, darbą bei susiplanuoti laiką); techniniai įgūdžiai; pardavimų ir klientų aptarnavimo įgūdžiai. Asistento pareigoms svarbiausi profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės: gebėjimas atlikti keletą užduočių vienu metu; skaitmeniniai įgūdžiai; kalbos įgūdžiai; komunikacijos ir bendradarbiavimo įgūdžiai; tobulėjimas bei noras augti.

Paslaugų ir pardavimų pareigoms svarbiausi profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės: pardavimų ir klientų aptarnavimo įgūdžiai; paslaugų pristatymo ir derybų įgūdžiai; komunikacijos ir bendradarbiavimo įgūdžiai; savarankiškumas (gebėjimas paskirstyti prioritetus, darbą bei susiplanuoti laiką); kalbos įgūdžiai.

Kvalifikuoto darbininko pareigoms svarbiausi profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės: techniniai įgūdžiai; gebėjimas vadovautis instrukcijomis; specifinės tam tikros industrijos žinios; tikslumas, gebėjimas laikytis taisyklių; rankiniam darbui skirti įgūdžiai.

Atsižvelgiama ir į asmenines savybes
Profesinių įgūdžių ir asmeninių savybių santykis renkantis darbuotoją įprastai būna 50:50, tačiau kai kuriose darbo srityse asmeninės savybės yra ypač svarbios ir neretai būtent jos nulemia darbuotojo pasirinkimą. Asmeninės savybės ypač svarbios darbo srityse, kuriose daug žmogiškojo kontakto, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, žmogiškųjų išteklių, administravimo, pardavimų, organizavimo, valdymo, švietimo, socialinės rūpybos ir kultūros srityse.

„Kiekvieną kartą radus sau tinkamą darbo pasiūlymą, reikia labai gerai įsiskaityti į tą darbo aprašymą, kokius reikalavimus darbdavys kelia, nes tai ir bus orientyras, kokios savybės turėtų atsispindėti gyvenimo aprašyme. Aišku, nebūtina pažodžiui visus reikalavimuose nurodytas asmenines savybes įrašyti į gyvenimo aprašymą, bet jos turi atitikti siūlomą darbą ir tą žmogų“, – kaip susikurti gerą įvaizdį pataria R. Karavaitienė.

Anot jos, išanalizavus darbo pasiūlymus ir juose kandidatams keliamus reikalavimus, gauname dar tikslesnį profesinių įgūdžių ir asmeninių savybių pasiskirstymą.

Profesinių įgūdžių TOP 10: anglų kalbos žinios; aukštasis išsilavinimas; konkrečiam darbui reikalingi profesiniai įgūdžiai/žinios; darbo patirtis susijusi su siūloma pozicija; bent 2 metų darbo patirtis; kompiuterinis raštingumas; specifinės kompiuterinės programos; rusų kalbos žinios; B kategorijos vairuotojo pažymėjimas; domėjimasis tam tikra industrija.

Asmeninių savybių TOP 10: bendravimo įgūdžiai arba komunikabilumas; gebėjimas dirbti komandoje ir savarankiškai; organizuotumas ar gebėjimas planuotis savo užduotis; noras augti, tobulėti ir pasisemti žinių; atsakingumas; dėmesys detalėms arba kruopštumas; orientacija į rezultatą ar tikslus, analitinis, strateginis mąstymas; savarankiškumas arba gebėjimas atlikti ir planuotis užduotis savarankiškai; greiti bei efektyvūs problemų sprendimų įgūdžiai.

Tenka mokytis visą gyvenimą
Sujungus profesinius įgūdžius su asmeninėmis savybėmis ir įvertinus dažniausiai darbo pasiūlymuose nurodomus reikalavimus kandidatams, išsirikiavo toks reikalavimų kandidatams TOP dešimtukas: anglų kalbos žinios; išsilavinimas; konkrečiam darbui reikalingi profesiniai įgūdžiai/žinios; darbo patirtis (2 metų); bendravimo įgūdžiai arba komunikabilumas; kompiuterinis raštingumas; gebėjimas dirbti komandoje; organizuotumas; noras augti, tobulėti; atsakingumas.

Tai kertiniai reikalavimai, su kuriais kasdien darbo pasiūlymuose susiduria kandidatai, todėl ieškant darbo ar siekiant karjeros, reikėtų, prisitaikant prie darbo rinkos specifikos, įgyti ar lavinti reikalingus darbui įgūdžius, dirbti su savimi, t.y. nuolat tobulėti ne tik kaip specialistui, bet ir kaip asmenybei.

Šiuo metu, pagal aktyvių darbo pasiūlymų kiekį, geidžiamiausi yra šių sričių darbuotojai: IT; klientų aptarnavimas; gamyba; pardavimai; finansai/apskaita; bankai/draudimas; transportas/logistika; inžinerija; organizavimas/valdymas; prekyba/pirkimai/tiekimas.

Į viršų