facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Būsto kainoms tik augant, butas vis dažniau perkamas nuomai, ir tai jokia staigmena. Žandikaulis labiau atvimpa, kai potencialus nuomotojas paprašo 500 eurų už leidimą apsigyventi įrengtame dviejų kambarių bute. Keisčiausia, kad tiek prašoma ne Vilniuje, bet Šiauliuose.

Gali pareikalauti viso atlyginimo
Laikinai norintiems apsigyventi Šiaulių mieste gali tekti gerokai pakrapštyti kišenes. Kaip anksčiau, taip ir dabar butų nuomai pasiūla yra pakankamai nedidelė. Nuomotojai tuo naudojasi ir dėl to kelia nuomos kainas.

Tai kiek plačiai teks atverti piniginę, kad galėtum išsinuomoti būstą Šiauliuose?

Skelbimų portaluose išrikiavus skelbimus pagal kainą nuo pačių pigiausių variantų, paaiškėjo, kad pigiausiai būstą arba jo dalį galima išsinuomoti už 100 eurų mėnesiui.

Pavyzdžiui, Dainiuose, Lyros g. siūloma išsinuomoti vieną kambarį. Rašoma, kad nuomojamo kambario dydis – 14 kv. metrų. Privalumams priskirta tai, kad nėra atskiro mokesčio už vandenį, elektrą, šildymą, yra dujinė viryklė, skalbimo mašina. Deja, dušas, tualetas ir balkonas yra bendro naudojimo.

Kitas variantas už 140 eurų yra Gytariuose, K. Korsako g. Čia nuomojamas vieno kambario butas, užimantis 44 kv. metrus. Bute yra virtuvė, tualeto ir vonios patalpa, sandėliukas, holas, miegamasis ir balkonas.

Už vieno kambario buto nuomą miesto centre, Dainavos take, jau tektų sumokėti 230 eurų, plius depozitą už du mėnesius. Be to, nuomos sutartį reikėtų pasirašyti mažiausiai metams.

Kur kas daugiau prašoma už dviejų kambarių buto nuomą. Tokių butų nuomos kaina mėnesiui vidutiniškai svyruoja nuo 250 iki 500 eurų.

Renkasi gyvenimą bendrabutyje
„Nuomos kainos Šiauliuose tiesiog beprotiškos“, – taip sako neseniai pirmąjį darbą Šiauliuose susiradusi Inesa.

Vos baigusi studijas mūsų mieste, mergina žinojo, kad čia liks dirbti, nes karjeros perspektyvos gimtajame Mažeikių mieste jos nė kiek neviliojo. Deja, bet įgijusi aukštojo mokslo diplomą, ji daugiau nebegalėjo likti gyventi aukštosios mokyklos bendrabutyje.

„Galimybė gyventi vienai bute iš karto atkrito, nes tai būtų pareikalavę didžiosios dalies mano atlyginimo. Galėjau sau leisti nebent apsigyventi su kambarioku arba ir išsinuomoti bendrabučio tipo kambarį“, – nemažai streso pareikalavusį laikotarpį prisimena mergina.

Kadangi būsto paieškos užtruko beveik visą vasarą, Inesa buvo priversta trumpam apsigyventi pas tėvus Mažeikiuose.

„Tekdavo keltis penktą ryto, kad spėčiau į rytinį traukinį, o po darbo reikėdavo ir vėl skubėti, kad vėliau netektų ilgas valandas laukti paskutinio reiso. Galiu pasakyti, kad toks tempas mane tikrai ne juokais išvargino“, – pasakoja Inesa.

Kai pagaliau atsilaisvino kambarys bendrabučio tipo pastate, mergina net nedvejojusi nusprendė jį išsinuomoti: „Aišku, dalytis virtuve ir dušu su kitais asmenims nėra labai malonu, tačiau jau geriau gyventi bendrabutyje, nei kasdien  važinėti į kitą miestą.“

Nuomos rinka itin aktyvi
Nekilnojamojo turto brokerė Vilma Stupurienė komentuoja, kad nuomos kaina priklauso nuo pasiūlos. Jeigu rinka perpildyta, butą sunku išnuomoti, tuomet nuomotojas linkęs mažinti kainą. Jeigu situacija yra tokia, kaip Šiauliuose, kai pasiūla labai maža, o paklausa didelė, tada nuomos kainos yra didinamos.

Anot jos, 500 eurų – dar ne didžiausia Šiauliuose už nuomą paprašyta suma. Pašnekovei yra tekę išnuomoti butą ir už 600 eurų.

„Prieš metus, pusantrų būčiau pasakiusi, kad tai neįmanoma, bet šiai dienai galiu konstatuoti faktą, kad taip tikrai buvo, nes pati turėjau tokį sandorį. Žinoma, butas buvo išskirtinis, pačioje miesto širdyje, įrengtas dizainerio. Tokie butai skirti tikrai ne kiekvienam klientui, labiau išrankesniam, bet pasirodo, ir Šiauliuose yra pasiruošusių mokėti tokius pinigus“, – akcentuoja V. Stupurienė.

Aišku, tai nereiškia, kad vargšui studentui mūsų mieste neatsiras vietos. Ir jam gali nusišypsoti sėkmė, tik savaime suprantama, tokiu atveju jam reikėtų būti tiesiog prilipus prie išmaniojo telefono ekrano ir dieną, naktį sekti skelbimus, nes pasirodžiusį ekonomiškesnį variantą kas nors gali labai greitai nušvilpti iš panosies.

Kaip sako brokerė, studentams, mažai uždirbantiems vienišiems asmenims, dar gali pasisekti išsinuomoti kambarį bendrabučio tipo pastate už 100 eurų, o pasitaupius gal net jį nusipirkti. Toks kambarys su bendra virtuve, balkonu ir sanitariniu mazgu mūsų mieste paprastai kainuoja 10-12 tūkst. eurų.

Pašnekovės teigimu, butus Šiauliuose nuomojasi ir pavyzdžiui, Mažeikiuose, Akmenėje, Joniškyje nuolatinį būstą turintys asmenys, nes jiems paprasčiausiai nepatogu kiekvieną rytą ir vakarą toli važinėti į darbą ir iš jo. Tai dar viena priežastis, kodėl vertėtų nuolat sekti, kaip kinta situacija nekilnojamojo turto rinkoje.

„Jeigu darbo pabaigoje įdedu skelbimą apie nuomojamą ekonominės klasės butą už nedidelę kainą, kartais net 22 ar 23 val. sulaukiu kliento skambučio su prašymu net neapžiūrėjus, iš karto jį rezervuoti. Tai nuomos rinka Šiauliuose tikrai yra aktyvi“, – teigia V. Stupurienė.

Pasisukus kalbai apie tai, kaip keisis butų nuomos kainos ateityje, brokerė gerų prognozių nepateikė. Anot jos, labai gali būti, kad butai nepigs nei pirkimui, nei nuomai. Naujos statybos butų mūsų mieste taip pat greitai dar neatsiras. Vadinasi, išsinuomoti būstą Šiauliuose ir toliau nebus taip paprasta.

„Iki šiol dar turime kelis laisvus butus prieš penkerius metus naujai statytuose daugiabučiuose. Tik jų niekas neperka, nes naujos statybos butai Šiauliuose kainuoja tiek pat, kiek Vilniuje ar Kaune. Kai kainos identiškos, žmonės pagalvoja, kad už 100-120 tūkst. eurų galbūt būtų geriau nusipirkti namą. Kai rinkoje nėra pirkėjų, nauja statyba tampa tiesiog nereikalinga“, – sako V. Stupurienė.

Į viršų