facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Akylų šiauliečių nuomone, rekonstrukcijos darbai Bačiūnų gatvėje atliekami ne visai kokybiškai. Tai jiems takelis pasirodo per kreivas, tai atitvarų nėra, tai asfaltas liejamas ant senojo. Savivaldybės atstovai sako, kad tam yra paaiškinimas.

Sulaukia daugybės klausimų
Šiaulių miesto savivaldybės Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė primena, kad Bačiūnų gatvės rekonstrukcija suskirstyta į šešis etapus. Pirmasis ir antrasis etapai yra visiškai baigti. Trečiasis etapas iki Žaliasodžių gatvės jau beveik baigtas: važiuojamoji dalis, takas sutvarkyti, liko tik baigiamieji darbai.

Šiuo metu intensyviausiai dirbama ties Poilsio gatve, bet pradėta įgyvendinti ir penktąjį etapą. Darbai nepradėti tik ruože, priklausančiam šeštajam etapui, bet statybvietė jau yra perduota rangovui. Visi pagrindiniai darbai turėtų būti užbaigti dar šiemet.

Skyriaus vedėja pripažįsta, kad šiauliečiams iš tiesų kyla klausimų, kodėl daroma vienaip, o ne kitaip, bet tuo pačiu ragina nedaryti išankstinių išvadų: „Tiesiog reikia palaukti galutinio rezultato ir tada žiūrėsime, ką gavome, nes kol darbai nebaigti, komentuoti vieną ar kitą atvejį labai sudėtinga.“ Paklausus, kodėl takelis iškreivintas ties Žiogų gatve, atsakyta, kad vietoje, kur Vyturio sodo bendrija ir Žiogų gatvė, yra transformatorinė, ten aukštos įtampos tinklai, todėl reikia laikytis tam tikrų reikalavimų dėl atstumų, saugumo.

„Dėl to dabar reikės žingsnį pasukti į kairę ar į dešinę, bet nemanau, kad tai kažkas tokio labai nepatogaus“, – mano ji.

Ragina labiau pasitikėti
Kylant klausimams dėl pačių darbų kokybės, E. Bružienė akcentuoja, kad prie šios gatvės dirbo labai daug įvairių specialistų, pradedant nuo Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkų, kurie įdėjo savo pastangas ir žinias, siekdami Savivaldybei pateikti produktą, kuris būtų ilgaamžiškumo ir ekonomiškumo prasme pats racionaliausias, baigiant projektuotojais, kurie nagrinėjo esamą situaciją.

„Dabar dirba rangovai, kurie išmano savo darbą, be to, juos tikrina ne tik paprasti techniniai prižiūrėtojai, bet ir FIDIC inžinieriai. Kompetentingi žmonės tikrai neleis padaryti kažko netinkamai ar nekokybiškai“, – sako skyriaus vedėja.

Kitaip tariant, anot jos, skirtinguose etapuose taikomos skirtingos technologijos, pavyzdžiui, jeigu vienur buvo numatytas regeneravimas ir tam tikri asfalto sluoksniai, tai kitur regeneravimo neprireikė, o tik asfalto sluoksnio.

„Visa situacija išanalizuota ir parinkti tam tikri sprendimai, kad jie būtų optimaliausi laikymo ir ekonomiškumo prasme, kad nereikėtų išleisti daugiau lėšų negu reikalinga“, – teigia E. Bružienė.

Neįžvelgia nieko blogo
Bene daugiausiai klausimų kyla dėl vykdomų darbų Bačiūnų gatvės atkarpoje, einančioje link Poilsio gatvės. Netoli Rėkyvos ežero gyvenantis šiaulietis pastebėjo, kad iš pradžių kelio remonto pagrindui dengti buvo kasamas vieno metro gylis, vėliau – pusės, o galiausiai nuspręsta asfaltą dengti ant senojo.

„Sunku komentuoti, ką žmogus pamatė. Klausimas, ar jis – specialistas, kokia jo kvalifikacija, ar jis gali vizualiai iš akies įvertinti darbų kokybę. Tokius pasakymus, kad kažkas negerai nepateikiant argumentų, aš vertinčiau kaip visuomenės kiršinimą. Negalima taip kalbėti neturint tam kompetencijos, žinių ir supratimo. Prie šito darbo dirbo daug skirtingų sričių specialistų ir dabar teigti, kad jie visi klydo, nes kažkam taip atrodo, aš tikrai neturiu pagrindo“, – akcentuoja skyriaus vedėja.

Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius sako, kad kol vykdomi darbai, visada viskas atrodo blogai, nes nepabaigta, atitrūkę, ir tai, anot jo, visiškai normalus darbo procesas.

„Kitas dalykas, kai duobė atsiranda. Žmonės tada pusantro mėnesio laukia ir stebisi, kodėl per tą laiką niekas nesugeba duobės užtaisyti. Nors tai yra sutartiniai dalykai. Jeigu yra keli rangovai, nė vienas iš jų nenori to darbo imtis, nes tai reikėtų padaryti savo sąskaita. Kol vyksta ginčai su rangovais, visa tai užtrunka. Žmonėms, aišku, atrodo, čia atėjo darbininkas, viską padarė ir viskas labai paprasta, bet projektas yra, sprendiniai yra patvirtinti, jie yra vieši. Jeigu kažkam norisi susipažinti su tais sprendiniais, gali atvykti kiekvieną dieną“, – skyriaus vedėjos poziciją stojo ginti D. Griškevičius.

Primena garantinį laikotarpį
Vis dėlto jis pripažįsta, kad kartais iš tiesų pasitaiko, kad kažkas padaroma blogai arba ne taip, kaip reikėjo: „Tam ir yra samdomi FIDIC inžinieriai, prižiūrėtojai, kurie irgi atsako ir prisiima atsakomybę. Kitas dalykas – jeigu tam tikri darbai padaryti, bet galbūt tam tikras brokas išlenda po kažkurio laiko, tai tam ir yra garantiniai laikotarpiai. Viršutiniam sluoksniui – penkeri metai, kitiems darbams, vadinamiesiems žemės darbams – dešimt metų.“

Anot jo, visiems reikėtų nustoti kurti sąmokslo teorijas, kelti sumaištį ir socialiniuose tinkluose dalytis iš konteksto ištrauktomis nuotraukomis: „Sunku kiekvieną „Facebook‘e“ pasirodžiusią duobę ar nenupjautą sklypą išaiškinti, juo labiau kai yra miesto tvarkymo sistema, kur labai patogu įkelti nuotrauką, nurodyti vietą ir gauti specialisto atsakymą.“

„Šiaulių naujienose“ jau esame rašę, kad birželio 1-ąją pasirašytame susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakyme paskirstytos lėšos keliams, jungiantiems lankytinas ir rekreacines vietoves bei kurortines teritorijas. Bačiūnų gatvei rekonstruoti paskirta visa trūkstama suma – 2 450 tūkst. eurų. Šiauliečiams pasisekė dvigubai, nes pusė milijono eurų paskirta prie Rėkyvos ežero paplūdimio vedančios Poilsio gatvės rekonstrukcijai.

Apie 7 kilometrų ilgio Bačiūnų gatvė jungia miesto pagrindinę teritoriją su Rėkyvos seniūnija ir yra sudedamoji vidinio aplinkkelio dalis. Rekonstrukcija buvo suskirstyta į 6 etapus, 2018 metais pavyko sutvarkyti apie kilometro ilgio atkarpą.  

Pirmojo ir trečiojo etapų darbai baigti, šiuo metu pradedamas ketvirtasis ir penktasis etapai. Norint likusius etapus (iki pat miesto ribos) užbaigti dar šiemet, trūko beveik 2,5 mln. eurų sumos.

Į viršų