facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) vis giliau klimpstant milijoniniuose ieškiniuose, ieškoma būdų, kaip visą naštą perkelti ant atliekų rinkliavos mokėtojų pečių. Tam tikri pokyčiai jau vyksta – keliami įkainiai, nuimami konteineriai, retinamas atliekų išvežimas.

Pastebimi neigiami pokyčiai  
Ketvirtadienio laikraščio numeryje rašėme, kad nepavykusiu projektu nusivylęs „Energijos parkas“ iš ŠRATC prisiteisė įspūdingą sumą – beveik du milijonus eurų. Negana to, iš šios įstaigos Turto bankas reikalauja grąžinti „Snoro“ pradangintus projektui skirtus 4 milijonus eurų.

Vykusioje spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis gražiai suokė, kad savivaldybė darys viską, jog sumažintų naštą, kuri gali kristi ant atliekų rinkliavos mokėtojų pečių. Vis dėlto panašu, kad tai tik kalbos. ŠRATC interneto svetainėje pateikta informacija, kad nuo 2020 m. liepos mėn. 1 d. Šiaulių mieste įsigalioja nauji vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžiai.

Įsigalioja nauji tarifai
Juridiniams asmenims ir jiems priskiriamiems asmenims, veikiantiems pagal verslo liudijimus, individualios veiklos pažymas ar licencijas ir atliekas šalinantiems identifikuotais konteineriais, kintamoji vietinės rinkliavos dalis bus apskaičiuojama pagal konteinerio tūrį ir ištuštinimo skaičių, taikant įkainį 9,36 Eur už kubinį metrą.

Prekybiniams ir daugiafunkciams kompleksams, prekybos centrams, parduotuvėms ar kito pobūdžio statiniams, naudojamiems mažmeninės prekybos veiklai patvirtintas pastovus vietinės rinkliavos dydis 1,20 Eur metinis mokestis už kvadratinį metrą, turgavietėms – 0,84 Eur, viešojo maitinimo įmonėms – 0,72 Eur.

Gamybos, pramonės, statybos įmonėms, paslaugų įmonėms, administravimo įmonėms, kultūros įstaigoms, transporto įmonėms, prekybos įmonėms, notarų biurams, advokatams, antstolių kontoroms ir jų padaliniams patvirtintas pastovus vietinės rinkliavos dydis 11,64 Eur metinis mokestis pagal darbuotojų skaičių.

Viešbučiams, moteliams, svečių namams – 62,04 Eur, mokymo įstaigų bendrabučiams, internatinėms mokykloms – 69,60 Eur, gydykloms – 15,60 Eur, mokslo ir švietimo įstaigoms, vaikų darželiams ir lopšeliams – 6,72 Eur.

Nuimami konteineriai
Keičiasi ne tik rinkliavos kaina, nuo šių metų liepos 1 d. visiems juridiniams asmenims, turintiems daugiau mišrių atliekų konteinerių, nei priklauso pagal nekilnojamo turto objekte dirbančių darbuotojų skaičių, konteineriai bus nuimami arba ir/arba pakeičiami į mažesnės talpos konteinerius.

Palyginimui, jeigu anksčiau vienai iš Šiauliuose registruotų ir veikiančių įmonių (pavadinimas redakcijai žinomas) būdavo skirti du konteineriai, kuriuos išveždavo tris kartus per savaitę (kainuodavo 200 Eur plius PVM), tai nuo liepos 1 d. lieka vienas konteineris, kurį išveš vos du kartus per mėnesį ir tai kainuos 126 Eur plius PVM.

Minėtos sumos rėžia akį, nes, pavyzdžiui, Palangoje, Palangos miesto savivaldybės duomenimis, šiukšlių išvežimas iš juridinio asmens gyvenamojo namo sezono metu 2 kartus per savaitę metams kainuoja 54 Eur, o už vieną juridinio asmens butą įkainis siekia 38 Eur metams.

Vis dėlto didžiausią nerimą kelia ne pati kaina, bet grėsmė, kad sumažinus konteinerių kiekį, Šiauliuose gali atsirasti daugiau vietų, kur prie konteinerių stovės kalnai šiukšlių. Dėl to, matyt, neišvengsime nemalonaus kvapo ir įvairių padarėlių, kuriems šiukšlės – tikras delikatesas.

Į viršų