facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kitą savaitę vaikai jau galės grįžti į darželius, žinoma, tik ne visa apimtimi. Švelnėjant karantinui, darbas miesto lopšeliuose-darželiuose vyks atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.

Priims ne visus
Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė nuotolinėje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad nuo gegužės 18 dienos keičiasi vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarka, tačiau visa apimtimi vaikai sugrįžti dar negalės. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigose registruoti 4714 vaikai, tačiau, atsižvelgiant į saugos reikalavimus (grupėse ne daugiau 10 vaikų, auklėtojas turi dirbti su ta pačia grupe, negali priklausyti rizikos grupei ir kitus), paskaičiuota, jog galima priimti apie 22 procentus, t. y. 1050 vaikų (105 grupės po 10 mažylių).

Priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo lavinimo mokyklose įprastai šiais metais lanko 479 vaikai. Paskaičiuota, kad pajėgumų užtenka užtikrinti apie 30 proc. jų sugrįžimą, t. y. 140-150 vaikų.

Teks laikytis reikalavimų
Departamento direktorė pabrėžė, kad labai svarbus tėvų sąmoningumas – jie taip pat turi pasirengti saugiai išleisti vaikus, užtikrinti, jog į grupes jie ateitų sveiki.

„Iš esmės dabar darbas bus sunkus mums visiems, visai bendruomenei. Reikia tikėtis, kad ir tėvai labai atsakingai pasižiūrės į šitą situaciją, nes vaikams yra nustatyti tam tikri sveikatos apsaugos ministro reikalavimai. Vaikai turi ateiti sveiki, namuose turėti sveiką aplinką ir pan. Tai pakankamai didžiulis iššūkis, juo labiau kai ir darbuotojai, kurie pasitiks vaikus, turi būti su apsaugos priemonėmis, įėjus į įstaigą, turi būti galimybė dezinfekuoti rankas ir pan.“, – kalbėjo A. Lesauskienė.

Namuose liksiantys vaikai toliau bus ugdomi nuotoliniu būdu. Panašu, kad jiems pamokėles ves vyresnio amžiaus pedagogai, nes jaunesni, nesantys rizikos grupėje, vaikus prižiūrės darželiuose su jais bendraudami gyvai, todėl departamento direktorė perspėjo nenustebti, jeigu tėvams atvedus vaikus į ugdymo įstaigą, juos pasitiks kitas pedagogas.

Aktyviai teikiamos paraiškos
Praėjusią savaitę buvo pasigirdęs švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus  siūlymas pradinukams į mokyklas leisti grįžti bent dviem savaitėms, vis dėlto labai gali būti, kad taip nenutiks.

„Jeigu penktadienį ministras kalbėjo apie vaikų sugrąžinimą į klases, likus dviem savaitėms iki birželio 1 d., tai šiandien mes ant stalo turime ministro įsakymą, kuriame kalbama tik apie rekomendacijas, kaip vykdyti veiklas po birželio 1 d. Pati stebėjau susirašinėjimą švietimo padalinių vadovų, savivaldybių ir nė viena savivaldybė nepritarė sugrįžimui. Matyt, ministras atsižvelgė į mūsų argumentus, siūlymus“, – sakė A. Lesauskienė.

Ji taip pat kalbėjo, kad šiuo metu aktyviai teikiamos paraiškos dėl mokslo mokyklose. Iki gegužės 1 dienos būsimųjų moksleivių tėveliai ar globėjai turėjo galimybę pateikti prašymus į mokyklas pagal gyvenamąją teritoriją. Šiuo metu gauti 952 prašymai, iš jų tik 60 dubliuojasi (prašoma priimti daugiau nei į vieną mokyklą), informacija apie priėmimą jau gan greitai bus pateikta.

Laukia nauji iššūkiai
Prašymus pateikia ir aukštesniųjų klasių mokiniai, šie metai – pirmi, kai gimnazistai priimami vadovaujantis teritoriniu principu. Mokykloms pateikti 1082 prašymai, iš kurių 260 dubliuojasi, jie šiuo metu nagrinėjami. Populiariausios – Didždvario ir Juliaus Janonio gimnazijos. Rezultatai turėtų paaiškėti iki birželio 1 dienos. Kai kurios gimnazijos jau skelbia sukomplektuotas klases bei laisvų vietų sąrašus, į jas gali pretenduoti ir vaikai iš kitų miesto teritorijų.

Įdomu tai, kad kitame miesto Tarybos posėdyje bus prašoma didinti priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių 3 vienetais, nes jaučiamas jų trūkumas. Šiuo metu prašymus yra pateikę kiek daugiau, nei tikėtasi – 1108 vaikai.

A. Lesauskienė priminė, kad šiųmečiams abiturientams artėja paskutinis skambutis – jis bus gegužės 22 dieną. Šiuo metu mokslo metų pabaigos laukia 1306 paskutinės klasės mokiniai. Tuomet prasidės intensyvesnis pasiruošimas egzaminams, kurių sesija laukia nuo birželio 22 dienos. Čia taip pat laukia išbandymai – užtikrinant atstumus bei kitus reikalavimus mažėja moksleivių grupės, grupių daugėja, tai reiškia, kad reikės daugiau jas prižiūrinčių mokytojų.

Į viršų