facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Artėja Velykos, kai buvome įpratę susitikti su artimaisiais ir draugais, esant geram orui, iškylauti gamtoje. Šiemet to privalome atsisakyti. ,,Šventinis savaitgalis bus ta kritinė riba, kai pamatysime, kaip mums sekėsi laikytis karantino sąlygų. Gali kilti pagundų aplankyti artimuosius. Primygtinis prašymas to nedaryti, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga nuotolinėje  spaudos konferencijoje balandžio 6 d. – Liga tebėra, virusas cirkuliuoja, jo reikia saugotis.“

Statistika nestebina
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos balandžio 6 d. 9 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 843. Per sekmadienį patvirtinti 32 nauji ligos atvejai. Dėl per didelio laboratorijų apkrovimo buvo sulėtinta mobiliųjų punktų veikla. Per sekmadienį  šalyje ištirti  1954 mėginiai, buvo likęs 451 neištirtas mėginys. Iš viso Lietuvoje dėl įtariamo koronaviruso ištirta  25 599 ėminiai  Nuo antradienio tyrimų apimtys vėl bus plečiamos.

Iki balandžio 6 d. 14 val. buvo žinoma, kad šalyje dėl Covid-19 mirė 14 žmonių. Visi jie priklausė rizikos grupei. Pasveiko 8 asmenys.

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus laboratoriją ėminiai tyrimams dėl Covid-19 atvežami iš Šiaulių, Panevėžio, Pakruojo, Pasvalio Tauragės, Telšių, Panevėžio, Plungės, Kuršėnų ligoninių bei mobiliųjų punktų, Lietuvos kariuomenės (iš visos šalies).

Sergantieji Covid-19 gydomi ligoninės Infekcinių ligų skyriuje, saviizoliacijoje arba Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje (labai sunkios būklės). Nuo pirmadienio Centro poliklinikoje pradėjo veikti Karščiavimo klinika.

Balandžio 3–5 dienomis Šiauliuose patvirtintų Covid-19  buvo 7 ligoniai, iš jų 1 buvo gydomas Intensyviosios terapijos skyriuje.

Ištirta ėminių – penktadienį 287, šeštadienį – 231, sekmadienį – 155 (iš jų mobiliuose punktuose 179; 171; 46). Neištirti buvo likęs 31 ėminys.

Teigiami tyrimai nustatyti 10; 3; 2 (iš jų – 2; 2; 1 iš mobiliųjų punktų). Taigi per tris dienas Šiauliuose  nustatyta 15 infekcijos atvejų.

Iš viso (nuo kovo 18 d.) Respublikinės  Šiaulių ligoninės laboratorijoje ištirta 2275 mėginiai, iš jų – 1537  iš mobiliųjų punktų. Teigiamų tyrimų – 56, iš jų 40 – iš mobiliųjų punktų.   

Liūdna žinia, kad vienas iš mirusiųjų – šioje ligoninėje miręs Šeduvos verslininkas.  Kaip žinia, tarp pasveikusių yra viena šiaulietė, kuriai virusas buvo nustatytas vasario 28 d.

Kvietė susiklausymo
Ministro A. Verygos teigimu, šiomis savaitėmis mirčių nuo Covid-19 gali daugėti, nes dabar ateina tas laikas, kai ryškėja susirgusiųjų komplikacijos: buvo kilimo banga, todėl dabar auga sunkių būklių skaičius. Matyt, mokslininkų apskaičiuoti scenarijai, kad iki metų pabaigos nuo Covid-19 gali mirti apie 200 žmonių, gana realūs. Turime labai saugoti savo tėvus, senelius ir saugotis patys.

Nereikėtų labai gąsdintis, kad statistiškai didėja užsikrėtusių žmonių skaičius, nes ištiriama vis daugiau. Galima tikėtis, kad Lietuvoje viruso plitimas neblogai valdomas, nes jeigu skaičiuotume procentus, susirgusiųjų kreivė nerodo didelio šuolio – priešingai, plokštėja.

Žinoma, atsipalaiduoti negalima. Ministras dėkojo Lietuvos piliečiams už sąmoningumą, nes Verbų savaitgalį karantino taisyklių  buvo laikomasi, vis daugiau žmonių įpranta laikytis distancijos, viešumoje dėvėti kaukes ir pirštines, nesibūriuoja parduotuvėse.

Trečiadienį Vyriausybė spręs, kokiam laikotarpiui pratęsti karantiną, galbūt numatys kai kurias jo švelninimo priemones. Labai daug priklausys nuo mūsų visų elgesio šiomis dienomis ir Velykų savaitgalį.

Greitoji pagalba laukia nesulaukia testavimo
Greitosios medicinos pagalboje dirbantiems niekada nuobodžiauti neteko. Paskutiniu metu ypač įtampos padaugėjo ir atsakomybės, nes jie pirmieji susiduria su koronavirusu infekuotais žmonėmis.  Šiaulių greitosios medicininės pagalbos tarnybos vyr. gydytoja Eugenija Kukaitienė kalbėjo, kad aprūpinimu skųstis negali. Turi pakankamai kaukių, respiratorių, kitų apsaugos priemonių, būtinos įrangos. Reikalui esant pasidalija su mažesnėmis GPM.  Šiuo metu pasigenda dviejų dalykų: medikų testavimo ir apsauginių kombinezonų, nes dalis turimų – per maži.

E. Kukaitienę liūdina savaitgalį išpūstas skandalas dėl tariamų ryšio sutrikimų kai kuriose stotyse. Jos teigimu, Šiaulių apskrityje sunkumų patyrė 2 rajonų stotys, bet ligoniai dėl to nenukentėjo, informacija buvo perduota laiku. Atvykimas pas ligonį gali užtrukti dėl to, kad įtarus koronavirusą nemažai laiko atima  apsirengimas. Gydytoja pastebi, kad daugėja depresijos, su baime susijusių širdies sutrikimo, dusulio atvejų, tačiau sąmoningesni darosi miesto ir rajono gyventojai, gerokai sumažėjo nepagrįstų, melagingų  iškvietimų. Gydytoja dėkinga Nakvynės namų administracijai, kad nebetenka rankioti gatvėse, kaip taksistams vežioti jų gyventojų.

Džiugina, kad netrukus kils atlyginimai, jaudina verslininkų dėmesys, pagalba: greitosios medikus  pamalonina net obuoliais ar kitais skanėstais. Toks palaikymas sušildo.

Į viršų