facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prasidėjus ketvirtajai karantino savaitei, galima pasidžiaugti, kad situacija Šiauliuose yra valdoma. Nors karantino pažeidimų vis dar užfiksuojama, jų nėra tiek daug, kaip kituose miestuose. Gera naujiena ir ta, kad kol kas nė vienam šiauliečiui neužfiksuotas sunkus Covid-19 atvejis.

Įvykių sąlyginai mažėja
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis pirmadienį vykusioje nuotolinėje spaudos konferencijoje informavo, kad savaitgaliais policijos pareigų pajėgos yra didinamos tam, kad būtų galima patikrinti daugiau masinių susibūrimo vietų. Konkrečios vienos vietos, kur gyventojai karantino metu lankosi dažniausiai, viršininkas negalėjo išskirti, tačiau anot jo, didesnių susibūrimų būna tiek miesto centre, tiek pietiniame rajone.

Iš viso per savaitgalį Šiaulių mieste nustatyti 4 asmenys, kurie nesilankė karantino sąlygų, jiems bus taikoma administracinė atsakomybė.

Policijos suvestinėse pastebima tendencija, kad įvykių sąlyginai mažėja. Kartais dažniau, kartais rečiau sulaukiama pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Išliko ir sukčiavimo tendencija, kai sukčiai siūlo įsigyti medicininių kaukių, dezinfekcinio skysčio, bet užsakovai prekių negauna.  

Šiauliečiai gydosi namuose
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad pirmadienio duomenimis, koronavirusu serga 12 šiauliečių. Nė vienas iš jų ligoninėje nesigydo. Šiuo atžvilgiu šiek tiek mažiau pasisekė Šiaulių regiono gyventojams, šiuo metu 7 iš jų gydosi ligoninės Infekciniame skyriuje ir 1 – reanimacijoje.

Ligoninės vadovas kalbėjo, kad praėjusi savaitė buvo gana intensyvi. Kurtas Šiaulių regiono pacientų srautų valdymo planas. Numatyta, kaip pacientai turėtų judėti iš vieno rajono į kitą.

„To plano esmė – kad pacientai, neištirti dėl Covid-19, nepatektų į jokią gydymo įstaigą ir neužkrėstų kitų pacientų ir personalo. Mūsų tikslas – maksimaliai apsaugoti pacientus ir gydymo įstaigas“, – akcentavo R. Mažeika.

Jis patikino, kad visi personalo darbuotojai, dirbantys „karščiausiuose“ taškuose, yra tikrinami dėl Covid-19. Ligoninės vadovo teigimu, šiuo metu ligoninei apsaugos priemonių netrūksta. Pasinaudojęs proga jis padėkojo visiems medikams, kurie savo noru pasirinko darbą „karštuosiuose“ taškuose, patikino, kad visi gaus atlyginimus ir papildomą „paskatinimą“ už gerai atliktą darbą.

Veikia karščiavimo klinika
Miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad nuo vakar Šiauliuose pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Į ją bus siunčiami viršutinių kvėpavimo takių infekcijos simptomų turintys, grupę nustatytų požymių atitinkantys pacientai, kuriems bus atliekami išsamesni tyrimai. Karščiavimo klinika veikia Centro poliklinikoje (Vytauto g. 101). Karščiavimo klinikos darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į pacientų srautą.

Paslaugos karščiuojančiam pacientui karščiavimo klinikoje bus suteiktos tam tikra tvarka. Pirmiausia pacientas skambina savo šeimos gydytojui telefonu, skelbiamu pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios ASPĮ, prie kurios yra prisirašęs pacientas, interneto puslapyje.

Šeimos gydytojas įvertina, ar skambinantis pacientas atitinka kriterijus: pacientas yra 18–60 metų amžiaus, kurio kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8 ⁰C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo), turintis bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Šeimos gydytojas, įvertinęs, kad pacientas atitinka kriterijus, priima sprendimą dėl tikslingumo karščiuojantį pacientą siųsti į karščiavimo kliniką, užpildo Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje ir elektroniniu būdu pasirašo elektroninio siuntimo į karščiavimo kliniką formą E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“.

Šeimos gydytojas karščiuojantį pacientą registruoja į Karščiavimo kliniką karštosios linijos telefonu 1808. Registracijos metu nurodoma: Šiaulių centro poliklinikos Karščiavimo klinika, paciento vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, kontaktinis telefonas. Šeimos gydytojui užregistravus karščiuojantį pacientą į Karščiavimo kliniką, karščiuojantis pacientas gauna trumpąją žinutę telefonu apie atvykimo į karščiavimo kliniką datą ir laiką.

Karščiuojantis pacientas nurodytu laiku turi atvykti į Karščiavimo kliniką. Jį pasitinka Karščiavimo klinikos koordinatorius, teikiantis tolimesnius nurodymus.

Asmenys, nepatenkantys į minėtą amžiaus grupę, tačiau jaučiantys išvardytus simptomus, turėtų kreiptis telefonu 112 arba 1808.

Gavusiems gydytojo siuntimą, tačiau neturintiems savo transporto priemonės, kuria galėtų saugiai atvykti į vietą, reikia skambinti numeriu 1863.

Savivaldybės duomenimis, pirmadienį į Karščiavimo kliniką užsiregistravo vienas žmogus.

Sumažins mokestinę naštą
Administracijos direktorius pranešė ir kitą gerą naujieną, kad AB „Šiaulių energija“ ir UAB „Šiaulių vandenys“ atsižvelgdamos į Šiaulių miesto savivaldybės administracijos rekomendaciją taikyti papildomas priemones, siekiant padėti sumažinti mokestinę naštą gyventojams, kurie buvo finansiškai paveikti koronaviruso karantino ar kuriems iškilo laikinų finansinių sunkumų dėl netikėto pandemijos poveikio, pavyzdžiui, prarasta darbo vieta, prastova ar laikinai sutrikęs pajamų srautas ir pan., netaikys delspinigių už pavėluotai apmokėtas paslaugas, kurios buvo suteiktos nuo šių metų kovo mėnesio iki karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo pabaigos. Anot jo, sąskaitas bus galima apmokėti per tris mėnesius po karantino.

A. Bartulio teigimu, vis dar nepavyksta įkalbėti senjorų nesinaudoti viešuoju transportu. Per vieną savaitgalio dieną Šiaulių autobusais keliauja apie pusę tūkstančio 70-mečių ir vyresnių. Administracijos direktorius priminė, kad koronavirusas ypač pavojingas senyvo amžiaus žmonėms, todėl juos dar kartą paragino likti namie.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos bei Miesto koordinavimo skyriaus specialistai darbo dienomis ir savaitgaliais vykdo prevencinius reidus Šiaulių mieste: tikrina asmenis, kurie privalo laikytis saviizoliacijos (yra raštiškai įsipareigoję), taip pat kontroliuoja, kaip karantino metu nustatytų draudimų laikosi prekybininkai, ar nėra žmonių susibūrimų viešose vietose. Administracijos direktorius sakė, kad per penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį neužfiksuota nė vieno saviizoliacijos pažeidimo.

Praėjusį savaitgalį Šiaulių mobiliajame koronaviruso patikros punkte nedirbo nė viena pamaina, nes kaip teigė Savivaldybės atstovas, tam nebuvo poreikio. Pirmadienį registracija buvo tęsiama, bet darbo atsirado tik vienai pamainai. Rytinėmis valandomis pasirūpinta 48 asmenimis. Dėl nedidelio norinčiųjų ištirti skaičiaus patikros punkto darbo laikas bus trumpinamas ir kitomis dienomis.

Svarbiausia palaikyti tinkamą higieną
Vykusioje spaudos konferencijoje ypač daug dėmesio skirta raginimams valyti bendrojo naudojimo patalpas. Daugiabučius administruojančioms įmonėms, šių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkams nurodyta nuolat užtikrinti ir organizuoti daugiabučių bendrojo naudojimo patalpų valymą, laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų rekomendacijų. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu šios rekomendacijos tapo privalomomis.

„Mes pradedame vykdyti laiptinių priežiūros kontrolę. Norime paprašyti gyventojų būti nepakantiems. Jeigu jūsų laiptinė nėra tvarkoma, skambinkite tel. 1863“, – kalbėjo A. Bartulis.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas akcentavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos dėl bendrųjų patalpų valymo ir dezinfekavimo daug kur neveikia. Meras įsitikinęs, kad saugios aplinkos užtikrinimas daugiabučių laiptinėse yra vienas prioritetinių sprendimų, nes iš didelės rizikos vietų grįžę gyventojai liečia durų rankenas, turėklus, jungtukus, liftų mygtukus – susidaro puikios galimybės platinti užkratą. „Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos nelabai veikia. Kodėl? Todėl, kad  daugiabučių namų administravimas yra rinka, kurioje teikdamas papildomas dezinfekavimo paslaugas turėsi didinti kainą gyventojams, o valydamas įprastai, galėsi pasiūlyti mažesnę kainą ir būsi patrauklesnis butų savininkams. Negalime rizikuoti žmonių sveikata, rinkos sąlygas privalome pakeisti griežtais ministro A. Verygos sprendimais“,  – komentavo A. Visockas.

Pasak Šiaulių miesto mero, jis priverstas ir toliau kelti daugiabučių laiptinių dezinfekavimo klausimą, nes rekomendacijos neveikia. Daugiabučių administratoriai, nenorėdami didesnių kaštų, stengiasi neteikti papildomų paslaugų. O savivaldybės  sulaukia pasipiktinusių gyventojų skambučių, kad daugeliu atvejų nereaguojama į butų savininkų prašymus periodiškai dezinfekuoti laiptines, siekiant užkirsti kelią virusui plisti.

„Kreipiausi į ministrą A. Verygą, pasakiau, kad gyventojai tikrai nusipelno saugios aplinkos. Negalime palikti visko rekomendacijų lygmeniu, nes rinkos sąlygomis veikiantys namų prižiūrėtojai bijo, kad teikdami daugiau paslaugų turės kelti kainas ir taps nekonkurencingi. Tačiau noriu pabrėžti, kad kalbame ne apie itin didelius kaštus. Jei bendrojo naudojimo patalpos būtų valomos ir dezinfekuojamos bent du kartus per savaitę, kaip rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija, kas mėnesį reikėtų mokėti  8–12 eurų nuo buto. Nemanau, kad tai – nepakeliama našta, kai kalbame apie žmonių sveikatą pandemijos metu, juolab kad  papildomoms paslaugoms būtų galima naudoti ir namo kaupiamąsias lėšas. Raginu Sveikatos apsaugos ministeriją kuo skubiau dabartines rekomendacijas patvirtinti kaip privalomas bent jau karantino laikotarpiu. Tada nebeliktų jokių galimybių nereaguoti į tikrai grėsmingą situaciją, o ir daugiabučių administravimo rinkoje sąlygos visiems dalyviams taptų vienodos – nepraloštų tie, kurie atsakingiau rūpinasi gyvenamosios aplinkos saugumu“, – sakė A. Visockas.

Į viršų