facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Dėl karantino tūkstančiai darbuotojų priversti išeiti nemokamų atostogų. Svarbu žinoti, kad jei nemokamos atostogos trunka ilgiau nei 1 mėnesį, vadinasi, kad už jį nėra mokamos valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, todėl pastarąsias susimokėti reikia savarankiškai.

Gali tekti susimokėti
„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis „Šiaulių naujienoms“ sako, kad savarankiškai PSD įmokas reikėtų mokėti, jeigu neapmokamos atostogos trunka ilgiau nei visą kalendorinį mėnesį.

Pavyzdžiui, jeigu neapmokamos atostogos prasideda kovo 16 dieną, tai kovo mėnesį sveikatos draudimas dar galioja.

Taip pat sveikatos draudimas avansu galioja ir balandžio mėnesį, jeigu darbuotojas iki paskutinės balandžio dienos grįš į darbą. Jeigu darbuotojas negrįžtų į darbą visą balandį, jis už šį mėnesį pasibaigus metams iki kitų metų gegužės 1 d. turėtų pats sumokėti minimalią PSD įmoką, jeigu tuo laikotarpiu jis nėra draudžiamas PSD valstybės lėšomis.

Nemokamų atostogų metu savarankiškai draustis nereikia tais atvejais, kai žmogus yra draudžiamas valstybės lėšomis – įgiję būtinąjį pensijų socialinio draudimo stažą, nors dar neišėję į pensiją, taip pat Užimtumo tarnyboje užsiregistravę bedarbiai, pensininkai, neįgalieji, vaikai, vienas iš tėvų, auginantis vieną iki  8 metų vaiką ar du nepilnamečius vaikus, socialinių pašalpų gavėjai, dieninių skyrių studentai ir kitoms kategorijoms priskiriami asmenys, nurodyti Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatyme.

Įmokos gali būti išieškomos
Skyriaus vedėjas paaiškino, kad jeigu įmokos nebus sumokamos, darbuotojas negalės gauti valstybės finansuojamų sveikatos priežiūros paslaugų, o nesumokėtos įmokos gali būti išieškomos.

Šiuo metu privalomojo sveikatos draudimo įmoka siekia 42,37 euro per mėnesį.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus duomenimis, asmenys, kurie karantino metu išleisti neapmokamų atostogų, prašymus vienkartinei pašalpai sveikatos draudimui apmokėti gali pateikti Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui, paliekant juos tam skirtose dėžėse. Prašymus pateikti galima ir el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Prie prašymo reikia pridėti asmens dokumento kopiją.

Į viršų