facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

„Šitas virusas pats neplinta, jam reikia mūsų pagalbos. Kaip dabar galima padėti Lietuvos medikams? Socialiai sustingti. Jeigu suprasime savo atsakomybę ir imsimės deramų priemonių, išvengsime infekcijos piko ir galėsime pilnavertiškai pasirūpinti susirgusiais“, –  tokius linkėjimus socialiniuose tinkluose siunčia Respublikinės Šiaulių ligoninės „Karščiavimo klinikos“ komanda –  jauni savanoriai medikai, nusiteikę padėti suvaldyti karščiuojančių ligonių srautus, juos tinkamai paskirstyti. Karantinas, tikėtina, pareikalaus laiko, kantrybės, bet teikia vilties.

Koronavirusas pasaulyje
Koronaviruso pandemija pasaulyje jau nusinešė per 10 tūkst. žmonių gyvybių. Užsikrėtusių iki ketvirtadienio vakaro buvo 245 484. Pasveiko – 83 035. Daugiausiai naujų mirčių ketvirtadienį užfiksuota Italijoje – 427, Ispanijoje – 165, Irane – 149, Prancūzijoje – 108. Europa mirusiųjų skaičiumi jau aplenkė Aziją.

Pasaulyje sparčiai kylant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiams – gera žinia iš Kinijos. Kinija skelbia suvaldžiusi viruso protrūkį ir teikianti pagalbą Europai, taip pat ir Lietuvai. Trečiadienį dar kalbėta apie 39 įvežtinius užsikrėtimo atvejus. Penktadienio rytą Kinija pranešė, kad antrą dieną iš eilės šalyje neužfiksavo naujų susirgimų.  Latvijoje per pastarąsias 24 valandas naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 diagnozuota dar 25 žmonėms, ir bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje padidėjo iki 111. Estijoje skelbta apie 283 atvejus.

Dauguma šalių ryžtingai užsidaro. Ribojamas judėjimas, neveikia didelė dalis įmonių, paslaugų sektorius. Karantinas, galimai užsikrėtusių saviizoliacija – kol kas patikimiausias būdas sustabdyti infekcijos plitimą.

Lietuvoje virusas plinta, daugėja ribojimų
Kovo 20 d. 9 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtinta 48 ligos atvejai. Per vakar dieną ištirta 127 mėginiai. Iki šiol iš viso ištirta 1 154  ėminių dėl įtariamo koronaviruso. 127 ėminiai ištirti  kovo 19 d., 14 iš jų buvo teigiami. Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai.  NVSC duomenis pateikusių asmenų skaičius: 74 887. Po pietų patvirtintas dar vienas atvejis Vilniuje. Taigi iš viso iki 14 val. 49 COVID-19 susirgimai.

Liūdnoji žinia, kad tarp patvirtintų atvejų yra medikų iš Vilniaus ir Ukmergės. Kontaktai nustatyti.

Didžiausias krūvis šiuo metu tenka Klaipėdos universitetinei ligoninei ir Vilniaus Santaros klinikoms. Panevėžyje gydomi tik du asmenys,  vieno iš jų būklė stabiliai sunki.

Gera žinia, kad įkurtas COVID-19 fondas, kuriuo rūpinsis Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama žymių šalies medikų, mokslininkų ir verslo atstovų komanda.  Pirmosios fondo surinktos lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams – perkamos asmens apsaugos priemonės, reagentai, kita.

Mobilieji patikros punktai jau veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Sveikatos ministerijos teigimu, Lietuvos medikai bus aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis, nupirkti tyrimams reikalingi reagentai.

Receptinių vaistų ir medicininės pagalbos priemonių bus galima įsigyti internetu arba per įgaliotą asmenį. Pacientui  paprašius, gydytojas,  išrašydamas e. receptą, gali iškart nurodyti paciento pageidaujamą asmenį.

SAM pateikė naujų rekomendacijų, kaip prekyboje užtikrinti maksimalų saugumą. Saugiausia pirkti internetu.

Sugriežtintos karantino taisyklės, draudžiama būriuotis, neišlaikant 2 m distancijos parkuose, vaikų žaidimų aikštelėse. Karantino pažeidėjai bus kontroliuojami griežtai.

Šiaulių medikai priemonėmis apsirūpinę
Respublikinė Šiaulių ligoninė informuoja, kad gavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pritarimą ir patvirtinimą apie finansavimą, konsoliduojantis su kitomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, vykdyti labai didelės apimties visų reikalingų  asmeninių apsaugos priemonių pirkimą, kuris vykdomas jau dabar.

Įsigijusi šias prekes viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė bus pilnai apsirūpinusi bet kokiems epidemijos scenarijams reikiamomis asmens apsaugos priemonėmis ir galės jomis aprūpinti visas kitas stacionarines gydymo įstaigas, priskirtas veikimo teritorijoje. Šiuo metu ligoninėje asmens apsaugos priemonių trūkumo nėra.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydyta dėl koronaviruso  pacientė pasveiko, antrasis  užsikrėtęs šiaulietis gydomas namuose.

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia, kad patikros dėl koronaviruso punktas DRIVE IN  rengiamas Šiaulių arenos aikštelėje J. Jablonskio g. Jis aptarnaus visą Šiaulių apskritį.  Tokiame punkte dirbs  po slaugytoją, koordinatorių ir koordinatoriaus padėjėją. Sukomplektuota 12 žmonių komanda.

Ar galės atvažiuoti bet kas? Ne. Patikrinimai bus atliekami pagal patvirtintas taisykles, su 1808 nukreipimu. Punktas pradėtų veikti, jei ligoninė nebepajėgtų tirti pagausėjusio galimai užsikrėtusių srauto.

Patikima informacija apie koronavirusą
Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių.

Visą parą nemokamai konsultaciją teikia Karštoji koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų). Koronaviruso karštoji linija yra pritaikyta ir klausos negalią turintiems žmonėms. Tarpininkaujant gestų kalbos vertėjui ir informavus, kad pagalba reikalinga turinčiajam klausos negalią, su juo toliau bus bendraujama trumposiomis SMS žinutėmis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro  karštosios linijos +370 618 79984 ir +370 616 94562.

„Sodros“ informacijos centras (socialinio draudimo, išmokų, pensijų, nedarbingumo klausimai), visą parą: 1883, (8 5) 250 08 83, el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Valstybinė darbo inspekcija (darbo teisės, Darbo kodekso, darbo ginčų, atostogų, atleidimo iš darbo ir kiti klausimai) visą parą: (8 5) 213 97 72, el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

2020 03 20 33

Miesto autobusuose reikia laikytis 1-2 metrų distancijos. Ar laikomės?
Autorės nuotr.

Į viršų