facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriuje vakar vėl buvo sujudimas. Darbštuoliai konditeriai, vadovaujami profesijos mokytojos Daivos Vidugirienės, iškepė... 50 kg sveriančią „trispalvę“. Per visą salę ištiesta „Didžiausia pyragų dėlionė“ – tai kūrybiška meilės žmogui, meilės savo šaliai išraiška.

Toks neįprastas kepinys, be abejo, pretenduoja tapti nauju šio skyriaus moksleivių ir išradingų pedagogų pasiektu Lietuvos rekordu. Todėl sukviestas gausus būrys svečių ir rimta komisija pyragui išmatuoti, ragauti ir įvertinti.

Viskas iš meilės: žmogui, darbui, savo šaliai
Šventės dalyvius daina „Labas rytas“ pasveikino  moksleivė Viktorija.  

Skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė pradėjo renginį susiedama dvi nuostabias šventes – Šv. Valentino dieną ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Abiejų švenčių esmė – meilė. „Pasak Justino Marcinkevičiaus, paveldėjome šią žemę iš savo protėvių, ir ji vadinasi Lietuva, – kalbėjo dr. R. Veršinskienė. – Kas myli savo šalį, namus, kas myli žmogų, gali kalnus nuversti – tokie yra žmonės mūsų skyriuje. Šiandieninis mūsų rezultatas – pretendentas į Lietuvos rekordų knygą – „Didžiausia pyragų dėlionė“. Jeigu bus patvirtintas, tai bus 21-asis Prekybos ir verslo skyriaus pasiektas rekordas. Viskas padaroma iš meilės.“

Didžiausia pyragų dėlionė
Pasak skyriaus vedėjos, pyragui sunaudota 600 kiaušinių,15 kg miltų, 15 kg cukraus, po 0,5 kg vanilinio cukraus, cukraus pudros ir kepimo miltelių, 3 litrai aliejaus, 5 litrai grietinėlės. Iškeptos 48 pyrago dalys, kepimo popieriaus prireikė net 200 metrų. Spalvos sukurtos natūraliais dažais – burokėlių, ciberžolės, špinatų miltelių.

Komisijos pirmininkas  advokatas Virgilijus Januška, nariai informacinių technologijų ekspertas Martynas Bujauskas, CASK 215 vadovas Martynas Jatautas, dizaineris, kultūros istorikas Vilius Puronas išmatavo pyragą milžiną. „Didžiausios pyragų dėlionės“ plotis 234 cm, ilgis – 452,8 cm.

Komisijos nuomone, šis kepinys tikrai gali tapti Lietuvos rekordu.

Sunkiausia išgauti spalvas
Kol komisija pyragą matavo, svečius muzikiniais kūriniais pamalonino Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos mokytojai koncertmeisterė Danutė Strockienė ir Eimantas Aušbikavičius.

O mes teiravomės, ar sudėtinga tokį pyragą iškepti. Pasak komandos vadovės profesijos mokytojos D. Vidugirienės laikytasi tradicinės biskvito receptūros, bet dirbti teko 16 valandų dviem pamainomis. Idėją pasiūlė skyriaus vedėja, o įgyvendinti – didelis malonumas. Jai pritarė mokytojos Ginta Marčenkienė, Zita Šuminskienė bei PK19 ir PDPKt20 grupių moksleiviai. Būsimieji konditeriai ir duonos kepėjai sakė, kad ne iš karto puikiai viskas klojosi, ypač sudėtinga natūraliais dažais tinkamas spalvas išgauti, atspalvius kuo vienodesnius padaryti. Savo patirtimi patenkinti. Džiaugiasi ir grupės auklėtoja Birutė Prišmantienė. Dar tik pirmas kursas, o tokie išradingi, darbštūs vaikai.

Svarbu dalytis
Skyriaus vedėja dėkojo rėmėjams, be kurių pagalbos tokio pyrago nesukursi. Klebonui S. Paliūnui palaiminus kepinį centro direktoriui Sauliui Dargužui patikėta atpjauti pirmąjį dėlionės gabaliuką, o pirmasis degustavo M. Jatautas. Visi ragavusieji sakė, kad pyragas gardus, o spalvos primena pavasarį ir meilę, žmogišką šilumą. V. Puronas pajuokavo, kad trispalvę valgyti būtų gal neetiška, bet jei nori tautišką vėliavą savyje turėti – visai dvasingai atrodo.

Kadangi Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė – socialiai atsakinga, pyragu bus pavaišinti Šaukėnų senelių globos namų, Rėkyvos savarankiško gyvenimo namų, Nakvynės namų gyventojai, Maisto banko šeimos.

„Savo tėvynę matuojame įvairiais matais: vieni matuoja piliečiais, išvykusiais į užsienį, kiti matuoja išaugusiomis kainomis. O kodėl nepamatuoti meilės tėvynei... pyragais? – kalbėjo Nijolė Saimininkienė, Šiaulių „Polifonijos“ vadovė. –  Iš karto pasidaro šviesiau. Matai, kad gyveni geriau, nes turi iš ko pyragą kepti. Turi su kuo pyragą dalytis, vadinasi, turi draugų – ir tai yra laimė. Jeigu šis pyragas ir nebūtų rekordinis, jis jau yra rekordas pagal širdies šilumą ir meilę tėvynei.“

2020 02 14 4

Skanu – kvepia pavasariu.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2020 02 14 3

Komisija matuoja pretendentą į rekordus.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2020 02 14 5

Gamybos procesas reikalauja susikaupimo, atidumo.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2020 02 14 6

Garbė atpjauti pirmąjį gabalėlį suteikta direktoriui S. Dargužui.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2020 02 14 18

Didžiausia pyragų dėlionė: 234 x 452,8 cm.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

 

Į viršų