facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nenaudojamas transportas užima daug vietos ir taip sausakimšuose kiemuose. Daugelį šiauliečių tai labai erzina, nes kasdien grįžę iš darbo yra priversti sukti ratus aplink visą kvartalą, kol randa vietelę nakčiai palikti savo automobilius.

Sulaukia nemažai skundų
„Neeksploatuojami automobiliai ne tik gadina miesto estetinį vaizdą, bet ir užima brangų stovėjimo aikštelių plotą. Automobilio šeimininkai problemą sprendžia jiems paprasčiausiu būdu, užuot nenaudojamus automobilius utilizavę, pastato bendrojo naudojimo vietose“, – savo požiūrį atskleidė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Panašu, kad situacija turėtų pasikeisti, A. Bartuliui pasirašius neeksploatuojamų transporto priemonių identifikavimo, pripažinimo bešeimininkiu turtu, apskaitymo, realizavimo ir utilizavimo procedūrų vykdymo tvarkos aprašą.

Tai reiškia, kad nuo šiol gavus informacijos arba nustačius galimai neeksploatuojamas transporto priemones bendrojo naudojimo vietose, Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus specialistai pradės įrodymų rinkimą vietoje. Transporto priemonė bus identifikuojama pagal valstybinį registracijos numerį ir identifikavimo numerį. Jeigu bendrojo naudojimo vietoje stovinti transporto priemonė bus identifikuojama kaip neeksploatuojama, jos savininkui bus pradedama administracinio nusižengimo teisena pagal ANK straipsnį dėl neeksploatuojamų transporto priemonių laikymo bendrojo naudojimo vietose, įvertinus surinktų įrodymų visumą, kai transporto priemonė akivaizdžiai ilgą laiką nepajudinta iš jos stovėjimo vietos (įvairių komunalinių ir bioskaidžių atliekų sankaupos aplink ir po transporto priemone, matomi pažeidimai po autoįvykio, padangos be oro, vandalizmo požymiai, pelėsis ir kt.); negalioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra; negalioja transporto priemonės civilinės atsakomybės privalomasis draudimas; transporto priemonė yra neregistruota teisės aktų nustatyta tvarka.

Imsis atitinkamų veiksmų
Pradėjus administracinio nusižengimo teiseną pagal ANK straipsnį dėl neeksploatuojamų transporto priemonių laikymo bendrojo naudojimo vietose ant transporto priemonės priekinio stiklo ir (ar) kitoje gerai matomoje vietoje bus paliekamas informacinis pranešimas.

Jeigu savininkas neatsilieps ir automobilio iš bendrojo naudojimo vietos nepašalins, skyriaus vedėjas pradės procedūrą dėl automobilio pripažinimo bešeimininkiu turtu ir apie tai vėl informuos atskiru pranešimu.

Minėto skyriaus specialistai periodiškai, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį vyks į neeksploatuojamos transporto priemonės buvimo vietą ir surašys faktinių duomenų patikrinimo aktą.

Jeigu per vienus metus nuo transporto priemonės įtraukimo į apskaitą jos savininkas nesikreips į Savivaldybės administraciją arba nepatrauks transporto priemonės iš bendrojo naudojimo vietos, bus kreiptasi į teismą dėl transporto priemonės pripažinimo bešeimininkiu turtu.

Teismui priėmus sprendimą neeksploatuojamą transporto priemonę pripažinti bešeimininkiu turtu ir perduoti Savivaldybės administracijai, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu įgaliota komisija perims turtą ir priims sprendimą dėl transporto priemonės realizavimo ar utilizavimo teisės aktų nustatyta tvarka.

„Automobilių šeimininkus kviečiame nebepiktnaudžiauti savo teisėmis. Jeigu jūsų nuosavybė jums nebereikalinga, būkite malonūs, nuvežkite jį į sąvartyną“, – prisiimti atsakomybę ragino A. Bartulis.

Į viršų