facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Net ir savaitgaliais Šiaulių Prisikėlimo aikštė būna tuščia. Pro šią vietą praeina vos vienas kitas žmogus. Tai savaime suprantama, nes čia nėra ką veikti. Šiauliečiai suka galvas, ar tik nereikėtų patiems imti ir ką nors sugalvoti, gal kokį versliuką čia „prasukti“. Kai kurie politikai šiuo atžvilgiu taip pat turi ką pasiūlyti.

Norėtų ledo čiuožyklos
Šiaulių miesto tarybos narys Martynas Šiurkus savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo videoįrašu, kuriame atskleidė, ką mano apie susidariusią situaciją. Jis, kaip ir kiti jo frakcijos nariai, mano, kad Prisikėlimo aikštę reikėtų kažkaip įveiklinti.

„Reikia sugalvoti kažkokių veiklų, nes jeigu jų nebus, tai ir aikštė nebus gyva“, – tokiais žodžiais į šiauliečius kreipėsi M. Šiurkus.

Jis užsiminė, kad Prisikėlimo aikštėje žiemą po atviru dangumi galėtų veikti ledo čiuožykla, o vasarą, nupirkus šimtą sėdmaišių, čia galėtų būti rodomi filmai.

Išgirdę tokius pasiūlymus, miestiečiai, reagavo skirtingai. Vieno skubo kelti nykščius, esą tai iš tiesų labai geros idėjos, o kiti – atkreipė dėmesį į idėjų trūkumus.

„Abu pasiūlymai labai geri.“ „Mūsų šeima irgi bandytų čiuožti.“ „Kinas po atviru dangumi vasarą būtų tobula.“ Štai taip komentaruose po videoįrašu atsiliepė palaikantys.

„Kokia čiuožykla, kai +5 lauke.“ „Sėdmaišiai – nepraktiška, supjaustys.“ „Geriau padarykite čia automobilių stovėjimo aikštelę“, – atsikirto nepritariantys.

Apsispręsti leis patiems šiauliečiams
O ką apie tai mano esantys arčiau Šiaulių miesto savivaldybės galvos? Vicemero Domo Griškevičiaus nuomone, abi idėjas įmanoma įgyvendinti. „Visi pasiūlymai visada yra svarstomi“, – atsakė jis.

Vicemeras atkreipė dėmesį, kad pats Prisikėlimo aikštės projekto autorius Vytenis Rudokas yra ne kartą sakęs, kad aikštę įmanoma pritaikyti įvairioms miestiečių iniciatyvoms, todėl viskas priklauso nuo to, ką mes patys norime ten matyti. Kita vertus, šiandien sunku pasakyti, ko aikštei reikėtų labiausiai, nes oficialiai pati aikštės rekonstrukcija nėra baigta. Čia dar atsiras fontanas, suoliukai ir bus atidaryta apžvalgos aikštelė.

„Kaip būtų galima įveiklinti aikštę aktyvesniam laikotarpiui, mes tikrai galvojame. Tik, kaip aikštės projekto autorius buvo ne kartą akcentavęs, viskas priklauso nuo mūsų pačių, kiek atsiras siūlymų įgyvendinti projektus, čia rengti renginius ir t. t.“, – kalbėjo D. Griškevičius.

Štai, pavyzdžiui, jis išdavė, kad Šiaulių sporto centras „Dubysa“, remdamasis kitų miestų patirtimi, mato galimybę vasaros metu aikštėje įrengti tinklinio aikštelę. Taip pat iš gyventojų gautas siūlymas Prisikėlimo aikštėje įrengti kalėdinę čiuožyklą.

„Kadangi kai kurios idėjos pasikartoja biudžeto projekte, šiauliečiams balsuojant už labiausiai patikusią idėją, bus galima pasitikrinti, ar kalėdinė čiuožykla jiems tikrai reikalinga. Jeigu nepalaikys, vadinasi, tai miestiečiams nėra prioritetas, bet šiaip visi pasiūlymai tikrai yra racionalūs“, – sakė D. Griškevičius.

Į viršų