facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje įvyko Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas. Knygą pristatė pats knygos autorius – Lietuvos kariuomenės viršila. Jis nuo 1991 metų tarnavo Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, Vytauto Didžiojo jėgerių batalione ir Jėgerių mokykloje. Dalyvavo karinėse misijose Afganistane ir Irake. Šiuo metu Ernestas Kuckailis – snaiperių rengimo ekspertas Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre.

Aprašė partizanų kasdienybę
Ši penktoji autoriaus knyga – Lietuvos partizanų kovų, kasdienybės, buities, sunkumų ir džiugesio akimirkų atspindys. Joje emocijos persipina su tikrais faktais, kuriuos knygos autorius rinko pats ir vaizdingai apie tai žiūrovams papasakojo.

Knygoje autorius nukeliauja į 1948 metus, su „Tauro“ apygardos vadu Faustu, Pietų srities atstovu Vanagu keliauja Žemaitijon. Čia įvyksta partizanų vadų susitikimas, čia įkuriamas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis ir pasirašoma sąjūdžio deklaracija. Partizanai nužygiuoja šimtus kilometrų, susidurdami su išorės ir vidaus pavojais.

Knyga iliustruota fotografijomis ir dailininko Mindaugo Lukošaičio piešiniais.

„Mindaugą pasikviečiau todėl, kad jį pažinojau. Kai pasiūliau, jis iš karto sutiko ir net nepaklausė, koks honoraras bus. Iš tiesų to honoraro beveik ir negavo, labiau jis buvo toks minimalus, simbolinis. Bet jam patiko toks darbas, labai greitai jo ėmėsi ir greitai piešė“, – menininkui dėkojo E. Kuckailis.

Autorius atskleidė, kad knygoje aprašyti ir deklaracijos signatarų likimai: „Norėjosi papasakoti bent dalį istorijos, koks buvo kai kurių signatarų likimas“, – kalbėjo jis.

Pasidalijo savo interpretacijomis
Bandydamas atpasakoti, ką jautė to meto signatarai, knygos autorius priminė dar vieną mums visiems aktualų faktą, kad  vietoje, kur vyko Užpelkių miško kautynės, 2016 metų rugpjūčio 24 dieną archeologinių kasinėjimų metu rastas neįkainojamas radinys – partizaninis žiedas su Vytimi.

„Archeologams iš karto kilo klausimas, o kieno? O man kilo klausimas, o kaip, nes ir ką daryčiau žiedas mano rankose nenusipurto, jis gerai laikosi. Vadinasi, kažkas jį nusimovė. Kieno – mes į šį klausimą neatsakysime, knygoje tik mano interpretacija – kieno. Kažkodėl ne man vienam atėjo į galvą mintis, kad jis galėjo priklausyti nakčiai, bet šito mes paaiškinti negalime. O kaip jis atsirado, irgi nėra kam papasakoti, bet knygoje yra mano interpretacija, kaip tai galėjo nutikti. Galbūt šiek tiek kareiviškai, bet aš pabandžiau papasakoti“, – kalbėjo E. Kuckailis.

Šio žiedo tikslią kopiją savo rankose galėjo palaikyti ir į knygos pristatymą susirinkę šiauliečiai.

Po dar kelių autoriaus bandymų susirinkusiems miestiečiams atskleisti to laikmečio dvasią, rašytojas padėkojo visiems padėjusiems parašyti šią knygą: profesoriams, istorikams, artimiesiems, pažįstamiems. Taip pat palinkėjo, kad to, kas aprašyta knygoje, daugiau niekas nepatirtų.

„Visada visiems palinkiu vieno dalyko, kad mes nepamirštumėme praeityje nuveiktų žygdarbių, bet patys tų žygdarbių nekartotumėme. Geriau prisiminti, įamžinti, ir stengtis daryti taip, kad tų žygdarbių kartoti nereikėtų“, – palinkėjimu knygos pristatymą užbaigė E. Kuckailis.

Į viršų