facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių dainavimo mokykloje „Dagilėlis“ dirbantys pedagogai, jų ugdytiniai ir tėveliai turi kuo pasidžiaugti. Pagaliau mokykla baigta modernizuoti. Sutvarkyta ir atnaujinta visa neformaliojo švietimo veiklai skirta infrastruktūra.

Darbus atliko dviem etapais
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis priminė, kad „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos paprastojo remonto techninis projektas parengtas dar 2017 m. Projektą parengė UAB „Ademo grupė“. 2018-05-28 gautas leidimas atlikti statinio paprastąjį remontą. Techniniame projekte buvo numatyta darbus atlikti dviem etapais. 1-ojo etapo statybos darbai – apšiltinti sutapdintą plokščią stogą, įrengti ritininę dangą. 2018 m. darbai atlikti. Darbų vertė 37 812,98 Eur. 2-ojo etapo statybos darbai – atlikti patalpų perplanavimą. Pakeisti sutrešusių medinių grindų dangą.

Įrengti betonines grindis su garso izoliacija. Pakeisti grindų dangą. Įrengti pandusą ir tualetą žmonėms su negalia pirmajame aukšte. Atlikti tualetų remontą. Įrengti stiklines pertvaras. Pakeisti vidaus duris. Įrengti pakabinamas lubas. Atlikti vidaus sienų apdailos darbus. Pakeisti vandentiekio ir nuotėkų sistemas, elektros instaliaciją. Sumontuoti naujus šviestuvus. Įrengti žaibosaugos sistemą. Pakeisti gaisrinės signalizacijos sistemą. Įrengti naują rekuperacinę vėdinimo sistemą.

Skyrė papildomų lėšų
2019 m. II etapo darbams skirta lėšų suma 914 tūkst. Eur ( 143 SB, 771 tūkst. Eur ES ) + 17 tūkst. Eur ( baldų sąskaita) viso 931 tūkst. Eur. Konkursą laimėjo UAB „Limega“

Direktoriaus aiškinimu, kadangi tai buvo senas pastatas (apie 1940 m. statybos), jo modernizavimui teko išleisti daugiau lėšų nei buvo numatyta iš pradžių: „Reikėjo ne tik sienas išlyginti ir išdažyti, bet ir imtis sudėtingų techninių sprendimų, ištaisyti senas statybos klaidas.“

Buvo tikslinama grindų konstrukcija, nes nuardžius medines grindis rastas šlakas su statybiniu laužu ir šiukšlėmis, pirmojo aukšto grindys – ant 1,5 m aukščio mūrinių stulpelių, kurių dalis sugriuvę. Antrajame ir trečiajame aukštuose prakasus šiukšles paaiškėjo, kad perdanga ne gelžbetoninė, o keraminių blokelių, kurią buvo būtina stiprinti. Kreivos sienos buvo tinkuojamos. Pakeista nusidėvėjusi scenos grindų danga. Darbų vykdymo metu laiptinėse ir koridoriuose dėl aplinkos triukšmo sumažinimo atsisakyta suskilusios teraco dangos grindų remonto. Vietoj jo įrengta garsą sugerianti PVC danga. Pakeisti betoninės koridorių ir laiptinių grindjuostės, kurios buvo nevienodo aukščio ir storio, arba vietomis visai jų nebuvo. Pakeista dalis šildymo sistemos, kuri trukdė vykdyti projekte numatytus statybos darbus. Statybos darbų metu nudaužus tinką paaiškėjo, kad sienos – keraminių blokelių. Siekiant užtikrinti tarp klasių akustinius reikalavimus buvo būtina įrengti papildomą sienų garso izoliaciją. Pastogėje vykdant ardymo darbus paaiškėjo, kad ant perdangos pilna šiukšlių, statybinio laužo (šiferio, medienos, plytų liekanų), laikančios medinės stogo konstrukcijos vietomis išpuvusios, stogo plėvelė sutrūkusi. Kad pastatas nepatirtų šilumos nuostolių apšiltinta perdanga. Nesaugios laikančių konstrukcijų dalys pakeistos naujomis. Įrengtas pastogės apšvietimas. Papildomų darbų vertė – 244581,29 Eur. Bendra I, II etapų ir papildomų darbų vertė 968 098,2 Eur.

Vaikai gali jaustis saugūs
Tai, kad anksčiau čia buvo padaryta nemažai statybos klaidų, atkreipė dėmesį ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Anot jo, 2003 m. ar 2005 m. statybininkai blogai atliko stogo remonto darbus. Dabar įstaigą modernizavę specialistai, stogą sutvarkė tik iš dalies, pasitelkdami neilgalaikius sprendimus, nes šie darbai nebuvo įtraukti į techninį projektą. Tai reiškia, kad po 3 ar 5 metų teks skirti papildomai lėšų stogo remontui, kad nereikėtų vėl iš naujo remontuoti įstaigos vidaus.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas Remigijus Adomaitis prisiminė, kad anksčiau kiauras stogas kėlė tikrai daug nepatogumų, o šiandieniniu vaizdu jis yra gana patenkintas.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pasikeitė tik sienų spalva, bet iš tiesų po sienomis yra visos reikalingos instaliacijos, sumontuota moderni vėdinimo sistema. Dabar beliko apgyvendinti šias patalpas ir prisijaukinti prie savęs“, – kalbėjo R. Adomaitis.

Anot jo, atnaujintose patalpose dabar vaikai galės jaustis saugūs, be to sutvarkyta aplinka prisidės prie vaikų skonio ugdymo.

Į viršų