facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių miesto savivaldybės administracija svarsto pradėti griežčiau bausti stambių gabaritų ir žaliąsias atliekas bet kur palikti mėgstančius šiauliečius. Miesto valdžios atstovai perspėjo, kad už sąmoningą šiukšlinimą miesto gyventojams gali tekti gerokai paploninti pinigines.

Įtaria savivaliavimu
Prie daugiabučių namų konteinerių susikaupusios didelių gabaritų atliekos Šiaulių tikrai nepuošia. Šiaulių miesto savivaldybės direktoriaus Antano Bartulio aiškinimu, dėl to kalti patys miesto gyventojai. Kaip žinia, didelių gabaritų atliekos vežamos pagal grafiką keturis kartus per metus, pagal individualų iškvietimą 1 kartą per metus būstui. Tai žinodami šiauliečiai turėtų sekti grafiką arba didelių gabaritų atliekas išsivežti patys.

„Miesto gyventojai turi galimybę nemokamai 5 kartus per metus atsikratyti didelių gabaritų atliekomis. Jeigu to jiems neužtenka, 6-ąjį kartą atliekas gali civilizuotai išsivežti patys. Prašome gyventojų negadinti miesto įvaizdžio ir atliekų nepalikti bet kur“, – suklusti ragino A. Bartulis.

Tą patį galima pasakyti ir apie žaliąsias atliekas. Savivaldybės administracija įtaria, kad individualių namų savininkai, užuot medžių lapus sukrovę į maišus, per tvorą išmeta netvarkingas jų krūvas ir tikisi, kad jomis pasirūpins kažkas kitas. Nors gyventojams suteiktos kompostavimo dėžės ar konteineriai išvežami 2 kartus per mėnesį (nuo balandžio 1 iki lapkričio 30 dienos), tvarkos šiuo atžvilgiu nematyti.

Nustatė ne vieną pažeidimą
Tai, kad gyventojai nėra linkę patys pasirūpinti savo atliekomis, paaiškėjo ir po Savivaldybės atlikto patikrinimo. Praėjusią savaitę patikrinus Žemaitės, Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatves, nustatyta 15 pažeidimų. 7 valdų savininkai žodžiu įpareigoti per 3 dienas pašalinti trūkumus bei buvo perspėti dėl neteisėto atliekų tvarkymo. Pakartotinai patikrinus nustatyta, kad visų valdų savininkai, kurie buvo įspėti, pašalino trūkumus, o 8 atvejais, kur nerasta savininkų namuose arba kol kas nepavyko nustatyti, kokios tiksliai valdos savininkas padarė administracinį nusižengimą, pradėtos administracinio nusižengimo teisenos pagal faktą ir toliau vykdomas tyrimas. Kaltų asmenų atžvilgiu bus skiriamos administracinių nusižengimų kodekse numatytos poveikio priemonės.

„Individualių namų gyventojai medžių šakas iš savo kiemo permeta tiesiog į gatvę, o po to skundžiasi, kad septynias dienas tų šakų niekas neišveža. Tik iš kur jie žino, kad per tiek dienų tų šakų niekas neišvežė? Žino, nes, matyt, patys jas ten ir paliko“, – kalbėjo A. Bartulis.

Savivaldybei nusibodo toks gyventojų elgesys, todėl nuo šiol dažniau atliks reidus ir radę pažeidimus, pažeidėjus įpareigos per 3 dienas pašalinti trūkumus.

„Suprantame, kad jeigu žmonių nedrausminsime, o tik prašysime, toliau gyvensime šiukšlyne. Todėl už taisyklių nesilaikymą kolektyviniams sodams pritaikysime administracinę atsakomybę. Tas pats pasakytina ir apie didelių gabaritų atliekų teršėjus. Jeigu prie daugiabučių namų konteinerių ir toliau bus tokia netvarka, daugiabučių namų bendrijoms solidariai išrašysime sąskaitą. Kas teršia, tas tegul ir moka“, – perspėjo administracijos direktorius.

Siūlo prisiimti atsakomybę
Savivaldybė primena, kad jeigu žaliosios atliekos netelpa į turimus kompostavimo įrenginius ar konteinerius jų vežimo dieną (ypač aktualu dabar, kai nukrito lapai, nurenkami sodai, daržai ir norisi viską išvežti vienu metu) – žaliąsias atliekas reikia sandėliuoti savo sklype ir išvežti dalimis kitų vežimų metu.

Jei nesinori laukti kito vežimo ar sklype susidaro daug daugiau žaliųjų atliekų nei vidutiniškai ir nepakanka iš mokamos rinkliavos teikiamų paslaugų arba reikia nusigenėti šakas, kurios netelpa į konteinerį – reikia nusivežti atliekas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Bertužių kaime, Šiaulių g. 24, Šiaulių rajone (šalia uždaryto Kairių sąvartyno).

Jei reikia atsikratyti didesnėmis atliekomis (buitinės technikos, remonto atliekos, padangos), kurios netelpa į konteinerius ir nesinori laukti vežimo pagal grafiką arba individualus iškvietimas jau išnaudotas – reikia nuvežti į didelių atliekų surinkimo aikšteles Pailių g. 19 (Gytarių rajone už Žemdirbių turgaus), J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato), Bertužių k., Šiaulių g. 24, Šiaulių rajone (prie buvusio sąvartyno). Taip pat – padangas privalo paimti autoservisas, kuriame keičiate padangas.

2019 10 28 5

Savivaldybės nuotr.

Į viršų