facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ketvirtadienį vykusiame Šiaulių miesto tarybos posėdyje vėl prisiminti benamiai. Posėdyje svarstytas klausimas, ar pirkti nugyventą bendrovės „Busturas“ pastatą, kad jame nakčiai galėtų prisiglausti namų neturintys asmenys.

Siūlė statyti naują pastatą
Jau esame rašę, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracija rado vietą, kur galėtų būti teikiama Nakvynės namų vienos nakties apnakvindinimo paslauga. Kaip tokią galimą vietą Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius buvo įvardijęs „Busturo“ nenaudojamas gamybos patalpas, kurios yra šalia Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Purienų g. Tad Tarybos posėdyje kaip tik ir svarstyta, ar už 58 tūkstančius eurų iš tiesų verta pirkti tokį pastatą.

Politikai aiškinosi, kodėl pastatą reikia pirkti, ir siūlė kitą kelią – tiesiog ta dalimi mažinti įmonės įstatinį kapitalą. Administracijos direktorius tvirtino, jog tokį veiksmą atlikti draudžia teisės aktai.

Martynas Šiurkus bandė aiškintis, ar administracija, užuot ieškojusiu tinkamo pastato, negalėjo pastatyti naujo. „Už pastatą mes sumokėsime 58 tūkst. eurų, 30 tūkst. eurų kainuos techninis projektas, 400 tūkst. eurų kainuos pastato remonto darbai, be to, ten dar nėra jokio privažiavimo ir kelio, tai dar 50 tūkst. reikės. Už 600-700 eurų už kvadratinį metrą, galite užsakyti ir pastatyti puikiausią modulinį arba karkasinį namą“, – susimąstyti ragino M. Šiurkus.

A. Bartulis nepanoro leistis apie tai į diskusijas, nes esą šis klausimas jau ne kartą buvo viešai svarstytas, tačiau patikino, kad administracija ieškojo įvairių alternatyvų: „Ieškota įvairių alternatyvų. Visa problema yra šiauliečių nepakantumas arba pakantumas šiai visuomenės daliai. Tai visuomenės dalis, su kuria mes sutarėme. Šiandien mes neturime nei piketų, nei ginčų. Mums reikia rinktis, ar kažkiek brangiau, bet su socialine įtampa, ar be socialinės įtampos.“

Skaičiavo, kiek viskas kainuos
Marijus Velička atkreipė dėmesį, kad toje teritorijoje į nakvynės vietą nėra tiesioginio kelio, tad klausė, kaip Nakvynės namų gyventojai ten pateks. Politikui atsakyta, kad per „Busturo“ teritoriją vaikščioti niekas neleis. Jiems teks eiti Purienų gatve.

Administracijos direktorius patikino, kad Savivaldybė yra pasiryžusi kelio asfaltavimui skirti lėšų, tik kol kas nežino, kiek tai kainuos. Anot jo, tiksli išlaidų suma bus žinoma tik parengus techninį projektą.

Ką pasakyti šiuo klausimu turėjo ir Tarybos narė Danguolė Martinkienė. Ji bandė įgelti miesto merui Arturui Visockui primindama, kad jis buvo viešai išreiškęs nuomonę, jog nepritaria seno pastato rekonstrukcijai, nes tai yra brangu, kad galima nauja statyba yra pigiau. „Tai šiandien jūs pakeitėte nuomonę, kažkaip kitaip paskaičiavote ar kažkas kitas nutiko, kad jūs pritarėte ir teikėte tokį Tarybos sprendimą?“ – klausė politikė.

„Į šį klausimą aš jums atsakysiu pertraukos metu“, – viešai aiškintis nepanoro A. Visockas.

„Ar jūs nemanote, gal yra kitų alternatyvų, gal tą pusę milijono geriau paskirti benamių edukacijai ir sugrąžinti juos į gyvenimą, nei dabar į buvusią kompresorinę sukišti 400 tūkstančių?“ – nepasidavė M. Šiurkus.

Čia į pagalbą administracijai stojo Domas Griškevičius. Jis akcentavo, kad perkamo „Busturo“ pastato ir jam skiriamų pinigų nebūtų reikėję, jei visi Nakvynės namai būtų persikėlę į Tiesos gatvę.

„Kai mes diskutavome Tiesos gatvės klausimu, šitie dalykai buvo įvardyti. Kompromisas su bendruomene rastas. Tada tapo aišku, kad kitai nakvynės namų daliai, vadinamiesiems benamiams, lėšų reikės. Už tą kompromisą dabar turime susimokėti. Taip, tai yra brangiau“, – aiškino D. Griškevičius.

Po dar kelių klausimų ir pasižodžiavimų, Taryba galiausiai pritarė sprendimui pirkti „Busturo“ pastatą. 22 Tarybos nariai balsavo už, 7 – susilaikė ir 1 – buvo prieš.

Į viršų