facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Susidomėjimas sveika gyvensena kasdien vis auga. Įvairūs tyrimai rodo, kad maisto produktus vertina ir į mitybą įtraukti stengiasi didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Panašu, kad lietuviai stengiasi vartoti ir mažiau cukraus, nes mano, jog dėl to gali neišvengti nutukimo ar daug rimtesnių sveikatos problemų.

Rūpinasi savo sveikata
Remiantis „Barley Bros“ gėrimo gamintojų užsakymu atlikta apklausa, natūralūs ingredientai maiste svarbūs 59 proc. šalies gyventojų. 21 proc. respondentų stengiasi, kad natūralūs produktai ir ingredientai sudarytų didžiąją jų mitybos dalį. 38 proc. žmonių norėtų pagerinti savo mitybą, kad natūralių ingredientų jų mityboje atsirastų daugiau.
Taigi sveikesnių maisto produktų alternatyvų ieškojimas pamažu tampa ir lietuvių įpročiu. Kadangi ir gamintojai stebi kylančią sveikesnių gaminių paklausą, organiški produktai žymimi specialiais ženklais, atsiranda vis daugiau alternatyvų įprastiems lietuvių pamėgtiems gaminiams.

Nors natūralūs ingredientai maiste svarbūs kas antram vyrui (52 proc.), juos vertina net du trečdaliai moterų (66 proc.). Harvardo universiteto mokslininkai taip pat pastebi, kad moterys, palyginti su vyrais, valgo daug daugiau vaisių ir daržovių ir apskritai labiau rūpinasi savo sveikata. Negana to, įrodyta, kad jeigu moteris stengiasi maitintis sveikai, didesnė tikimybė, jog sveikiau maitintis pradės ir kiti jos šeimos nariai.

Galvoja apie ateitį
Apklausos duomenimis, natūralius ingredientus Lietuvoje dažniau renkasi aukštesnio išsimokslinimo, didesnių pajamų didmiesčių gyventojai. Australijos Melburno universiteto mokslininkų teigimu, išsilavinę žmonės labiau domisi sveika gyvensena ir daugiau investuoja į savo sveikatą – dėl to renkasi ir sveikesnius maisto produktus ir netgi atsisako žalingų įpročių.

Taip pat tokie žmonės „mąsto į priekį“ ir suvokia sveikos gyvensenos pasirinkimus kaip investiciją į ateitį, todėl vis rečiau renkasi greitą jau pagamintą maistą.

Nors ketvirtadaliui mūsų visuomenės apklausos respondentų natūralūs ingredientai nėra labai svarbūs, jie vis tiek džiaugiasi, jei vartojamas maistas yra iš natūralių ingredientų. O dėmesio į natūralumą mityboje visai nekreipia tik 13 proc. apklaustųjų. Dėl natūralumo mažiausiai suka galvą 18-25 m. amžiaus jaunimas. Anot specialistų, tokio amžiaus žmonės dar nesusiduria su ligomis ir pirmaisiais galimo nutukimo požymiais, todėl domėjimasis sveikesne, natūralesne mityba prasideda kiek vėliau.  

Atsisako saldumynų
Kita tų pačių gamintojų užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad lietuviai vengia ir pridėtinio cukraus. Kaip dažniausią pridėtinio cukraus vartojimo pasekmę lietuviai įvardija antsvorį ir nutukimą. Tačiau pasak mitybos specialisto Artūro Sujetos, būtina atsiminti, jog pridėtinis cukrus gali sukelti ir daug rimtesnių sveikatos problemų.

Daugiausiai lietuvių (41 proc.) mano, jog dažniausiai pridėtinio cukraus sukelta problema yra antsvoris ir nutukimas. Kitos dažnos pridėtinio cukraus sukeliamos problemos, respondentų nuomone, yra širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai bei ligos (24 proc.), diabetas (14 proc.), dantų ėduonis ir gedimai (10 proc.) bei išsivysčiusi priklausomybė saldumynams (10 proc.).

Pasak mitybos specialisto A. Sujetos, lietuviai dėl įvardijamų problemų neklysta, tačiau už pridėtinio cukraus slepiasi ir daugiau sveikatos problemų.

„Pridėtinio cukraus vartojimo žala gali būti nejuntama ilgus metus, bet ilgainiui gali užklupti nelauktos pasekmės. Tiesa, kad pridėtinis cukrus smarkiai prisideda prie masinio lietuvių nutukimo ir susirgimų lėtinėmis infekcinėmis ligomis. Viena iš tokių ligų yra antrojo tipo cukrinis diabetas, kuriuo suserga vis daugiau jaunų žmonių. Tačiau kartais taip pat išsivysto kitos lėtinės ligos, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, sutrinka virškinimo veikla. Šis maisto priedas siejamas su imuniteto silpnėjimu, sąnarių problemomis, blogojo cholesterolio gamyba, jis kenkia nervinei sistemai ir netgi padidina tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis. Žinoma, sveikatos problemos yra kompleksinės – gyvensena, judėjimo stoka, amžius, lytis, darbovietė, visi šie dalykai gali daryti poveikį sveikatai. Tačiau ypatingai siūlau atkreipti dėmesį į tai, ką valgome“, – kalba mitybos specialistas.

Nenori susirgti
Daugelyje organizmui naudingų maisto produktų, pavyzdžiui, pieno produktuose, daržovėse, vaisiuose, yra natūralaus cukraus. Žmonėms svarbu įtraukti tokius maisto produktus į savo mitybą, nes jie aprūpina organizmą vertingomis maistinėmis medžiagomis. Šiuolaikinės maisto pramonės problema – pridėtinis cukrus, kuris įeina į daugelio žmonių mėgstamų maisto gaminių ir gėrimų sudėtį.

Valgydami vaisius ir daržoves kartu su natūraliu cukrumi suvalgome ir daug skaidulų, kurios stipriai veikia žmogaus metabolizmą. Skaidulos padeda sulėtinti cukraus įsisavinimą, todėl natūralus cukrus nepatenka į kepenis taip greitai kaip pridėtinis. Tuo tarpu valgant pridėtinį cukrų, jo įsisavinimo proceso niekas nereguliuoja, todėl jis labai greit virsta riebalais.

Skirtingai nuo maisto, kuriame natūraliai randama cukraus, maisto produktai ir gėrimai, kurių sudėtyje yra pridėtinio cukraus, žmogui yra žalingi. Toks maistas taip pat laikomas prastu energijos šaltiniu – energija, kurią suteikia pridėtinis cukrus itin greit išeikvojama. Dėl to būtina atsiminti, kad produktų su pridėtiniu cukrumi vartojant per daug, laikui bėgant gali kilti ne tik bėdų su svoriu ar dantimis, bet ir labai rimtų sveikatos problemų.

Į viršų