facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių turizmo informacijos centrui ši vasara buvo pakankamai aktyvi. Ne tik padidėjo lankytojų bei turistų srautas, tačiau padidėjo ir susidomėjimas centro veikla. Labiausiai padidėjo užsienio turistų lankomumas, kuris šių metų vasarą buvo net 30 proc. didesnis nei praėjusiais metais.

Taip pat centras rugsėjo mėnesį kviečia išbandyti 5 naujas ekskursijas, kurios šį kartą nustebins istorijomis apie Šiaulių miesto gatves.

Užsienio turistų sulaukta net 30 proc. daugiau nei praėjusiais metais
Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, turistų skaičius per šių metų pirmąjį pusmetį augo, didžiausias lankomumas buvo liepos mėnesį. Šiaulių miesto lankytojų skaičius nesiskiria nuo bendrų Lietuvos turizmo tendencijų. Liepos mėnesį užsienio turistų sulaukta net 30 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu, vietos turistų skaičius augo 3 proc.

Bendras Šiaulių turizmo informacijos centro lankymas augo 8 proc., centro internetinės svetainės lankytojų skaičius išlieka stabilus, o didžiausią šuolį padarė renginių svetainė. Lankomumas didėjo net 37 proc. Manoma, kad tai nulėmė didesnė renginių įvairovė mieste. Taip pat Šiaulių turizmo informacijos centro renginių puslapis yra vienintelis, kuris skelbia renginius mieste ir regione. Per pirmąjį pusmetį susidomėjimas Šiaulių turizmo informacijos centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyra augo 7 proc.

Centro turizmo vadybininkė Indrė Vozgirdienė džiaugėsi padidėjusiu užsienio lankytojų srautu. Anot jos, ši vasara buvo ypač aktyvi ir sėkminga. O rudenį taip pat žada nesustoti ir tikisi sulaukti dar daugiau turistų bei kitų lankytojų, kurie Šiaulių miestą vėl padarys pilną. Taip I. Vozgirdienė pristatė ir naują atributiką: naująjį Šiaulių miesto logotipą marškinėlius ir naujus ženkliukus.

Naujasis ekskursijų ciklas bus skirtas Vietovardžių metams
Šiaulių turizmo informacijos centro turizmo vadybininkė Kristina Šapytė papasakojo, jog šią vasarą turizmas nemiegojo ir prigalvojo naujų atradimų mieste. Taip buvo sugalvotas naujas ekskursijų ciklas „Šiaulių gatvės pasakoja“.

Šis ekskursijų ciklas skirtas Vietovardžių metams, nes gatvės pavadintos Šiaulių miestui reikšmingais vardais. Su gidais buvo sugalvotos net 5 ekskursijos, kurios vyks kiekvieną rugsėjo mėnesio savaitgalį. Šis naujas ekskursijų ciklas kvies patirti, pajausti, pažinti miestą per gatvių istorijas, pasmalsauti apie jų slepiamas paslaptis, kokios asmenybės ten gyveno ir kūrė. Tai bus tarsi dovana miestui gimtadienio proga, todėl bus keliaujama pagrindinėmis, labiausiai tyrinėtomis Šiaulių gatvėmis: Vytauto, Dvaro, Varpo, Trakų, Stoties, Povilo Višinskio, Aušros alėjos.

Tai ekskursija „Per Pasadną ulyčią – Vytauto gatvės istorijos, ekskursija „Nuo varpo balsų iki bohemos vakarų. Dvaro–Varpo gatvės“, ekskursija „Nuo dešrų fabriko iki varškės pyrago. Trakų gatvė“, ekskursija „Gyvenimas šalia centro. Stoties-Povilo Višinskio gatvės“, ekskursija „Prašvilpk su vėju per Aušros alėją“.  

„Gidai prigalvojo ir prirankiojo įvairiausių istorijų, legendų, kas būta ir nebūta tose gatvėse. Taip pat ir miesto žmonės yra kviečiami prisidėti prie šių ekskursijų kūrimo. Galbūt tose gatvėse gyvenote ar gyvenate dabar, gal turite kokių nors senų atsiminimų, gal nuotraukų kaip, pavyzdžiui, kadaise atrodė Vytauto g. gyvenamieji namai. Miestiečiai kviečiami pasidalyti tais prisiminimais, nuotraukomis, pasakojimais ir mums atsiųsti. Jie tas nuotraukas galės atsinešti ir į ekskursiją. O tie penki pasakojimai apie miestą, manau, nebus baigtinis produktas ir ciklas tęsis, nes Šiauliuose gatvių yra labai daug ir tai yra tikrai įdomu“, – pasakojo Šiaulių turizmo informacijos centro turizmo vadybininkė K. Šapytė.

Į viršų