facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Į „Šiaulių naujienų“ redakciją kreipėsi šiaulietė ir papasakojo, kad Sevastopolio g. 13 daugiabučio namo kieme esantys Lieporių turgelio konteineriai yra nuolat perpildyti. Moters teigimu, prie konteinerių nuolat mėtosi maisto likučiai, įvairios dėžės ir kitos atliekos.

Kasdien mato tą patį vaizdą
„Padėkite mums! Tokioje aplinkoje mes gyvename kasdien. Lieporių turgelio konteinerius, esančius mūsų kieme, teršia, kaip nori, ant žemės meta visas atliekas, dėžes. Pagal Šiaulių miesto savivaldybės potvarkį, mes valome 20 metrų aplink namą, valytojui mokame iš bendrijos pinigų, o normaliai gyventi negalime“, – guodėsi miesto gyventoja.

Moters teigimu, kiemo gyventojai yra priversti kasdien gyventi su ne itin maloniu vaizdu ir kvapu: „Kavos puodeliai, daržovės, viskas sumesta, o dabar vasara, šilta, viskas genda, musės ten visokiausios skraido. Šalia sūpynės vaikams pastatytos, bet tėvai vaikų neišleidžia, nes ten antisanitarinės sąlygos. Dar nė prie vieno namo nesu mačiusi, kad taip būtų“, – sakė šiaulietė.

Ji siūlo tuos konteinerius patraukti arčiau paties turgelio, tuomet galbūt daugiau žmonių matytų tą netvarką ir tai paskatintų šiukšles išvežti dažniau.

„Mūsų kiemas – nuošali vieta, tačiau tai nereiškia, kad čia galima viską sugrūsti ir jog čia nebe žmonės gyvena. Mes taip pat esame žmonės ir norime švariai, tvarkingai gyventi. Norėtumėme, kad tuos konteinerius apskritai iš mūsų kiemo išvežtų, o kas priklauso mums, mes patys susitvarkysime“, – supratingumo prašė moteris.

Pažadėjo atliekas išvežti dažniau
VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro“ administracija laikraščiui patikino, kad dėl Sevastopolio g. 13 esančių atliekų konteinerių ir prie jų susidarančios netvarkos situacija yra spendžiama.

„VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ kreipėsi į paslaugos teikėją dėl antrinių žaliavų konteinerių dažnesnio aptarnavimo. Buvo naujai suderintas grafikas ir padažnintas išvežimas antrinių žaliavų konteinerių iki 2 kartų per savaitę, o mišrios komunalinės atliekos vežamos 4 kartus per savaitę. Taip pat buvo kreiptasi ir į Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyrių dėl ženklo, draudžiančio šiukšlinti, pastatymo. Esant galimybei, ženklas bus pastatytas.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius pažeidėjų, kurie meta atliekas prie konteinerių, nenustatė. Manytina, kad konteinerių patraukimas ar didesnis konteinerių skaičius situacijos neišspręs, nes konteineriai ir dabar nebūna pripildyti atliekomis jų išvežimo dieną (tai buvo fiksuota ne kartą atliekant patikrinimus), o prekybininkai, tikėtina, atliekas atneš ir iki kitos artimiausios vietos. Informuojame, kad Sevastopolio g. 13, Šiauliai, yra numatyti pusiau požeminiai atliekų konteineriai dabar stovinčių konteinerių stovėjimo vietoje“, – rašoma „Šiaulių naujienoms“ atsiųstame el. laiške.

Į viršų