facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Viešoje erdvėje visi tik ir šneka, kad šiuolaikiniai jaunuoliai tingūs savimylos, kurie be išmaniųjų telefonų ir planšečių daugiau nieko nežino. Iš tiesų tokia nuomonė nėra visiškai teisinga. Jaunuoliai mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį, tik bėda ta, kad kartais už tai yra baudžiami.

Skundžia policijai
„Suprantame, kad vasarą laiką leisti lauke smagu, tačiau vos ne kasdien pareigūnai Šiauliuose sulaukia gyventojų skundų dėl vėlyvu metu krepšinio aikštelėse triukšmaujančio jaunimo. Gyventojų prašome abipusio supratingumo. Krepšinį žaisti dienos metu, o vėlyvais vakarais netriukšmauti ir netrikdyti gyventojų ramybės“, – štai tokį įrašą savo „Facebook‘o“ paskyroje paskelbė Šiaulių apskrities policija.

Kai nuolat skundžiamasi dėl jaunuolių tingumo, toks įrašas privertė susimąstyti. Tai ką, nejau visiems bus geriau, jei jauni žmonės nekiš kojos iš namų?

„Tai ką tam jaunimui bereikia veikti, kur reikia dėtis ilgais vasaros vakarais? Juokas ima skųstis dėl tokių dalykų.“ „Geriau, kad jaunimas sportuoja nei su „bonka“ laksto“. „Matyt, gyventojams būtų daug maloniau, jeigu „vėlyvu metu“ būtų vagiami automobiliai.“ „Suprantu, kad vyresni nori ramybės, bet tegul ir jie patys bent kiek supranta jaunimą, juk jie ir neamžinai bus jauni.“ „Mane vaikų juokas ir triukšmas veikia raminamai. Kaip lakštingalos čiulbėjimas, žiogų svirpimas, gervių balsai pamišky. Tai pergalės džiaugsmas, kurį girdi pašalinis. Kuo daugiau vaikai išsikraus – tuo bus ramesni ir geresni.“ Taip jaunus žmones suskubo ginti ir socialinių tinklų vartotojai.

Jaučiasi nesuprasti
Tikra tiesa, kad vyresni mėgsta apkalbinėti jaunimą. Sako, kad jie amžinai sukišę nosis į savo planšetes, riebalais aplipę kažkokie auga. Esą anksčiau visada kiemas buvo pilnas vaikų, o dabar – ne. Jiems užkliūva ir jų sveikata. Aiškina, jog dėl mažo fizinio aktyvumo, ilgo buvimo patalpose, natūralios dienos nematymo, žvelgimo į mobiliųjų technologijų ekranus, prastos mitybos suaugę jie bus su iškrypusiais stuburais, beveik akli ir kurti.

Pilnametį ir du mažamečius vaikus auginančią mamą Eleną tokie komentarai labai piktina. Ji sutinka, kad šiuolaikinis jaunimas greičiau susigaudo naudodamiesi moderniais prietaisais nei dažnas suaugęs, bet vien dėl to jie nėra blogesni už ankstesnių kartų atstovus.

„Tiesiog suaugusiems su jaunesniais už save reikėtų kalbėti kiek kitaip, nei buvo kalbama su jais pačiais, kai jie buvo tokio amžiaus“, – įsitikinusi mama.

Moteris pasakoja, kad jos vaikai nuolat kažkuo užsiėmę. Aštuoniolikmetis sūnus lanko sporto treniruotes. Mažieji dvynukai lanko šokių pamokas, o atostogų ir laisvu nuo pamokų, būrelių metu, lauke mėto į krepšį, spardo kamuolį, žaidžia kortomis bei suranda kitų smagių veiklų.

„Būtent mes, suaugusieji, turime pademonstruoti tas savybes, kurias norime išauklėti vaikuose. Ir dar vertėtų prisiminti, kad geriausia pagalbininke auklėjimo metu gali tapti užuojauta. O pačių geriausiu mokytoju – gerumas“, – pataria Elena.

Tai ką darome? Leidžiame vaikams lauke žaisti su kamuoliais ar uždarome kambariuose, kad jie tyliai ir dažnai beprasmiškai leistų savo laisvą laiką?

Į viršų