facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Rugsėjį Šiauliuose vėl šurmuliuos miesto šventė „Šiaulių dienos 783“. Kaip ir praėjusiais metais, renginiai vyks visame mieste, o eisena ir šventės atidarymas, koncertiniai pasirodymai – Šiaulių arenos prieigose.

Skatins atsigręžti į visus šiauliečius
Šiais metais renginių organizatorius – Šiaulių kultūros centras – kviečia švęsti su skambiu šūkiu „Aš esu Šiauliai“, kuris, kaip manoma, skatins atsigręžti į visus šiauliečius – gyvenančius, kuriančius, dirbančius Šiauliuose ar kitame Lietuvos mieste, užsienyje.

„Miesto identitetą diktuoja ne kas kitas, o patys gyventojai. Čia gimstame, mokomės, dirbame, kuriame šeimas, miestą ir, galima sakyti, save. Miestas yra toks, kokie esame mes“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Miesto šventės šūkį iliustravęs šiaulietis Vilmantas Dambrauskas sakė, kad tai buvo nemenkas iššūkis. Prireikė laiko, kol buvo priimtas visus tenkinantis sprendimas.

„Šventės įvaizdis atspindi miesto strategiją – miestas yra sudėtingas gyvas organizmas, susidedantis iš įvairiausių dalių ir detalių, atskirų miestiečių ir susijungusių į kolektyvines veiklas žmonių, kurios visos vienodai svarbios. Grafiniai miesto simboliai ir veiklas nusakantys piešiniai sutalpinti atnaujinto Šiaulių miesto ženklo kontūre, pabrėžiant mūsų šaknis ir bendrą likimą“, – idėją atskleidė V. Dambrauskas.

Tikisi didelio susidomėjimo
Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė kalbėjo, kad miesto šventė prasidės vienu iš svarbiausių renginių – Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija, kurią galės stebėti visi norintys: „Tradiciškai šis renginys vykdavo koncertinėje įstaigoje „Saulė“. Šiais metais turime galimybę padaryti šį renginį visiems prieinamą, Šiaulių arena didžiulė, renginys atviras.“

Rugsėjo 5 d. po iškilmingos inauguracijos vyks ir dviejų dalių šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. R. Šumila), Šiaulių bigbendas (meno vad. R. Ašmanis), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai tenorai Guntars Rungis, Nauris Puntulis ir Miervaldis Jenčs, Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vad. R. Adomaitis), grupė „Vairas“, Gytis Pačkevičius ir LRT projekto „Du balsai – viena širdis“ duetas Aurelija ir Rapolas Meškauskai.

Šiaulių arenos direktoriaus pavaduotojas veiklos ir strateginės plėtros klausimams Gintaras Radavičius pasidžiaugė, kad renginiai vyks ne tik prie Šiaulių arenos, bet ir jos viduje: „Malonu, kad ir arena yra Šiauliai.“

Taip pat jis informavo, kad į Šiaulių miesto mero padėkos vakarą, kurio programoje numatyta Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija ir šventinis koncertas, galės patekti daug daugiau žmonių nei anksčiau. Anot jo, nemokamus kvietimus į renginį jau galima įsigyti „Ticket Market“ interneto svetainėje ar bilietų pardavimo vietose. „Nors arena išties didelė, tikiuosi, ji bus per maža“, – ir rimtai, ir juokais kalbėjo G. Radavičius.  

Netrūks įvairių veiklų
Šiaulių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, „Šiaulių dienų“ koordinatorė Edita Smindriūnaitė pasakojo, kad rugsėjo 6 d.  prasidės kiti šventiniai renginiai. Iškilmingas eisenos ir motorizuotos kolonos paradas startuos 19 val. Organizatoriai įsitikinę, kad vėlesnis laikas suteiks miestiečiams daugiau komforto, nes leis atsipūsti po darbo dienos, suteiks galimybę šventiškai nusiteikti smagiam miesto gimtadieniui.

„Eisenos ir motorizuotos kolonos dalyvius kviečiame pasistengti ir kūrybiškai pasižiūrėti į paradą. Pačius originaliausius, sumaniausius, labiausiai nustebinusius vertinimo komisija apdovanos ypač vertingais rėmėjų įsteigtais prizais. O kad paliktume intrigos, kol kas jų neatskleisime“, – intrigavo E. Smindriūnaitė.

Paradas,  startavęs Tilžės g. nuo Ragainės progimnazijos, atžygiuos iki pat Šiaulių arenos, kur ir vyks didysis šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „DAGAMBA“ (Latvija), „Golden Parazyth“, „Rondo“ ir „G&G Sindikatas“. Šventinius koncertus ves šiaulietė režisierė Lina Jankauskaitė drauge su aktoriumi Mariumi Jampolskiu. Viso vakaro metu veiks ir maisto ant ratų kiemas, kuriame bus galima paragauti išskirtinių patiekalų, o atrakcionų, virtualiosios realybės ir batutų pramogos kvies padūkti mažuosius šventės dalyvius.

Rugsėjo 7 d. miesto bulvare įrengtoje scenoje pasirodymus atliks „Rudens mozaikos 2019“ dalyviai. Talkšos ežero pakrantėje vyks pilietiškumo žaidynės, kuriose kariškių, policininkų, ugniagesių, pasieniečių ir medikų parengtas užduotis vykdys ne tik iš anksto užsiregistravusios komandos, bet ir pavieniai šventės lankytojai. Rimtosios muzikos gerbėjus kvies koncertas, skirtas Jėzuitų misijos Lietuvoje 450-osioms metinėms paminėti, kuriame skambūs atlikėjų balsai sklis Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje.

Artėjant vakarui į Šiaulių arenos prieigas vėl kvieste kvies išskirtinis šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „Carnival Youth“ (Latvija), „ba.“, Monique, Donatas Montvydas su gyvo garso grupe ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, o vakarą vainikuos muzikinis fejerverkas ir dūzgės su Leonu Somovu.

Į viršų