facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Siekdami rūpintis miesto kraštovaizdžio turtu – brandžiais medžiais bei prisidėti prie aplinkos kūrimo juos išsaugant, kad nebūtų iškirsti dėl projekto vykdymo patogumo, komercinių ar kitų motyvų, iniciatyvinės grupės Saugokime Šiaulių medžius nariai Bulvaro liepų išsaugojimo akcijos dalyvių vardu paskelbė rezoliuciją.

Pareikalavo atsakymų
Šiaulių miesto savivaldybės administracijai, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariams, Aplinkos ministerijai, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos, Architektų rūmams adresuotoje rezoliucijoje akcentuota, kad Šiaulių pėsčiųjų bulvaro dalies tarp Tilžės g. ir Draugystės pr. rekonstrukcijos projektas, kuriame siūloma pašalinti didžiąją dalį brandžių želdinių, nesukuriant lygiavertės alternatyvos, neatitinka viešojo intereso, kadangi be pagrįstos būtinybės žymiai pablogina šios teritorijos ekologines ir ergonomines savybes daugeliui dešimtmečių.

Rezoliucijoje rašoma, kad projektavimo procesas buvo organizuotas neskaidriai ir nedemokratiškai, visuomenė nebuvo pakankamai informuota ir įtraukta. Dėl projekto sprendinių ji buvo klaidinta, neva bulvaro brandžios liepos bus išsaugotos. Paviešinti projekto pasiūlymai buvo pakeisti ir skyrėsi nuo galutinių, kurie visuomenei pristatyti nebuvo.

Anot rezoliucijos rengėjų, želdinių vertinimo išvadose brandžių medžių šalinimo motyvai grindžiami subjektyviomis prielaidomis, neįtikina būtinybė medžius šalinti. Sprendimai šalinti želdinius paskelbti neturint ekspertinių išvadų, todėl kelia abejonių šių išvadų nešališkumu.

Todėl pareikalauta paviešinti visus Šiaulių bulvaro dalies tarp Tilžės g. ir Draugystės pr. želdinius liečiančius Šiaulių miesto savivaldybės želdynų apsaugos ir priežiūros komisijos protokolus, priimtus per 3-4 metus (2013-2016 m.) iki projekto rengimo pradžios. Koreguoti projektą ir išsaugoti visas geros ir patenkinamos būklės liepas ir kitus vertingus želdinius Šiaulių pėsčiųjų gatvės dalyje tarp Tilžės g. ir Draugystės pr. Atsakingų institucijų nedelsiant imtis priemonių, kad būtų sustabdyti abejotino pagrįstumo ir teisėtumo veiksmai Šiaulių pėsčiųjų bulvaro želdynų atžvilgiu ir apginti viešąjį interesą.

Nepanoro leistis į kalbas
Pirmadienio rytą, spaudos konferencijos metu, Šiaulių administracijos direktoriaus Antano Bartulio paprašyta pakomentuoti, ką šiuo atžvilgiu planuoja daryti Savivaldybės administracija.

Administracijos direktorius tuo metu teigė rezoliucijos dar negavęs, todėl, esą nelabai galintis, ką nors pakomentuoti. Užsiminė, kad ekspertizės jau yra atliktos, projektavo etapai pasibaigę, visi sprendimai priimti, rangovų konkursas pasibaigęs, sutartis sudaryta, todėl, anot jo, tokiame etape pradėti diskutuot, kurį medį palikti ar ne, nėra galimybės. Kitaip tariant, nėra kitos išeities, kaip tik darbus atlikti pagal numatytą projektą.

„Kam mes darome visuomenės svarstymus, aptarimus, kam samdome mokslininkus, kad po to visą šitą ignoruoti. Mes suprantame, kad 100 tūkst. gyventojų turi teisę matyti projektus, bet jų individualiai mes nė vieno nekviečiame. Yra nustatyta bendra viešinimo tvarka, mes ją išpildėme, o kad kažkas nepastebėjo ir pasijautė individualiai nepakviestas, tai čia jau susireikšminimo lygis“, – pykčio neslėpė A. Bartulis.

Direktoriaus aiškinimu, ten yra paprastos miško liepos, kurios pasodintos tarpukariu. Be to, dendrologų atliktos ekspertizės metu paaiškėjo, kad jų išsaugoti nėra galimybės: „Manome, kad bulvaras turi keistis, nes jeigu pakeičiame viską, tik nepakeičiame liepų, tai tada mes turėsime bulvarą tokį, kokį turime šiandien.“

Galiausiai administracijos direktorius pažadėjo, kad gauta rezoliucija bus išanalizuota, jos atžvilgiu bus suformuoti argumentai ir parengtas atsakymas.

2019 07 10 12

Šiauliečiai aktyviai rinkosi į bulvaro liepų išsaugojimo akciją.
Rasos ŠAUČIŪNAITĖS nuotr.

Į viršų