facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Savaitės pradžia kai kuriems šiauliečiams prasidėjo ne itin sėkmingai. Prasidėjusi liūtis su perkūnija ir kruša pėstiesiems bei vairuotojams ne tik apkartino pirmadienio vakarą, bet ir grįžimas namo ar nuvykimas į reikiamą vietą tapo beveik neįmanomas. Smarki liūtis ėmė skandinti daugelį Šiaulių miesto gatvių, požemines automobilių stovėjimo aikšteles, daugiabučių namų kiemus. Taip pat socialiniuose tinkluose šiauliečiai vieni su kitais ėmė dalytis filmuota medžiaga, nuotraukomis, kad eismas dėl liūties buvo neįmanomas.

Sinoptikai prognozuoja, jog lietus dar taip greitai nežada pasitraukti, todėl teks apsišarvuoti geležine kantrybe tiems, kurie laukia karštų vasaros dienų.

Liūtis truko net 23 min.
Šiaulių meteorologijos stoties sinoptikų duomenimis, lietus prasidėjo 18 val. Iš pat pradžių lietus buvo silpnas, tačiau 18.26 val. prasidėjo baisi liūtis. Taip pat buvo ir perkūnija, kuri prasidėjo 18.20 val., bet ji ilgai netruko – maždaug apie 1 valandą laiko. Lietus lijo nuo 18 val. iki pat 19.30 val. Per tą laiką iškrito 12,3 mm kritulių. Anot Šiaulių meteorologijos stoties sinoptikų, tai yra nemažai, tačiau tai nėra ir labai daug. O per visą dieną nuo 9 val. iki 21 val. iškrito 19,9 mm kritulių – taip pat nemažai. Labai stiprus lietus truko net 23 min. Per trumpesnį laiką iškrito daug didesnis kiekis kritulių, todėl Šiaulių mieste daugelis gatvių ir patvino. Vėjo didelio nebuvo, perkūnijos metu vėjo gūsiai siekė tik 8 m/s.

Vėsūs, vėjuoti ir lietingi orai šalyje tęsis ir toliau. Didesnių permainų nenusimato net ir antrąją liepos savaitę.

Ketvirtadienį pamalonins truputį šiltesni orai. Nors trumpo lietaus gali tikėtis dar daugelis šalies vietovių, visgi tarp debesų dažnai ir saulė pasirodys. Nakties valandomis temperatūra sieks 9–13 laipsnių šilumos. Dieną pro debesis vis šyptelės saulė, pūs šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras sušils iki 20, Kaune – iki 21 laipsnio. Šiauliuose ir Klaipėdoje vyraus 19 laipsnių šiluma.

Penktadienį šilumos laipsniu kitu bus mažiau, dangumi toliau keliaus lietaus debesys. Pūs vėsus šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties valandomis truputį palis, numatoma 10–14 laipsnių šiluma. Dieną taip pat sulauksime trumpalaikio lietaus, pro debesis žvilgčios saulė. Vilniuje, Panevėžyje ir Šiauliuose vyraus 17, Kaune ir Klaipėdoje 18 laipsnių šiluma.

Šiauliuose užfiksuotas optimalus drėgnumas
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šių metų vasara prasidėjo pačiu šilčiausiu birželiu, kai vidutinė mėnesio temperatūra buvo 20,1 laipsnio – apie 4,7 laipsnio viršijo vidutinę daugiametę normą, kuri yra 15,4 laipsnio.

Visi trys birželio dešimtadieniai buvo labai šilti, antrasis buvo šilčiausias per visą stebėjimų laikotarpį. Vidutinė temperatūra siekė 21,5 laipsnio – 6,5 laipsnio daugiau nei vidutinė antrojo birželio dešimtadienio temperatūra. Trečiasis dešimtadienis taip pat buvo šiltesnis nei įprasta. Tuomet vidutinė temperatūra siekė 19,2 laipsnio. Pats šilčiausias birželis iki tol buvo 1999 metais, kai fiksuota 18,4 laipsnio vidutinė temperatūra.

Birželio mėnesio karščiai paskatino sausrų atsiradimą, tačiau dėl neseniai praslinkusio lietaus stichinė sausra baigėsi Elektrėnų apylinkėje ir išliko tik Trakų rajono savivaldybės teritorijoje. Sausos ir sausringos sąlygos šiuo metu fiksuojamos pavieniuose Kelmės, Kėdainių, Šakių, Prienų, Druskininkų, Švenčionių, Širvintų, Elektrėnų ir Vilniaus savivaldybėse, o didžiojoje šalies dalyje įsivyravo optimalus drėgnumas arba tik nežymus drėgmės trūkumas. Iškritęs intensyvus lietus sudarė palankias sąlygas pertekliniam drėgnumui išlaikyti arba susidaryti Mažeikių, Akmenės, Plungės, Telšių, Rietavo, Šilalės, Šilutės, Pagėgių ir Kalvarijos teritorijose.

Šiaulių mieste yra užfiksuotas optimalus drėgnumas. Žvelgiant į artimiausių parų orų prognozę, lietaus debesys lankysis daugelyje šalies rajonų, tad situacija šalyje toliau turėtų gerėti.

Liepos mėnesį vidutinė temperatūra turėtų būti vienu laipsniu šiltesnė nei įprasta (liepos mėnesio vidutinė temperatūra siekia 17,9 laipsnio). Kritulių kiekis jau turėtų būti artimesnis vidutinėms daugiametėms normoms (78 milimetrai per mėnesį), todėl ir miškų gaisringumo pavojus turėtų mažėti.

Į viršų