facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija kiekvienais metais skiria Vytauto Gedgaudo premiją. Šiemet jos laureatu tapo šiaulietis, teisininkas, advokatas, kultūrologas, kraštotyrininkas, fotografas bei keliautojas Jonas Nekrašius. Jam ši premija skirta už kultūrinių-istorinių publikacijų ciklą, 2018 m. publikuotą laikraštyje „Šiaulių naujienos“. Anot paties premijos laureato, toks laimėjimas tik skatina eiti į priekį, ne veltui jau šių metų rudenį pasirodys naujausia jo knyga „Spaudos ir knygų įstaigos Šiauliuose ir krašte (XVII–XXI a. pradžia)“.

„Norėjau, jog būtų pristatytas mūsų regionas“
V. Gedgaudo premijos laimėtojas J. Nekrašius pasakojo, jog tokios premijos suteikiamos vieną kartą per metus. O ši premija laimėtojui nėra pirmoji. 2012 m. jam buvo įteikta Mato Šalčiaus premija.

„Jei yra padarytas darbas, neprieštaravau, kad būtų pateikta mano kandidatūra, tačiau nesitikėjau laimėti. Žinau, kad yra daug žurnalistų, kurie padarę žymių, gerų bei įdomių darbų. Ir kažkiek norėjau laimėti, kad ne tiek mano darbai, kiek mūsų regionas būtų pristatytas. Manau, kad tiems, kurie nebando laimėti, nėra ko ir dalyvauti.

Noriu padėkoti LŽS Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkei Jūratei Sobutienei ir LŽS nario asociacijos „Fotografijos namai“ direktoriui Rolandui Parafinavičiui už parašytas rekomendacijas. Dėkoju „Šiaulių naujienų“ redakcijai už iškeltą  mano kandidatūrą.

Mano nuomone, šis gražus įvertinimas yra mūsų visų bendras reikalas. Siekiau, kad nuskambėtų, jog Šiauliuose įdomu gyventi. Nors šis laimėjimas man nėra pirmasis, tačiau tai man yra paskatinimas. Kauno renginyje, kai buvo įteiktos premijos, buvo akcentuojama, kad kultūrinių-istorinių straipsnių publikavimas labai svarbus ir reikalingas. Taip yra todėl, kad tuo parodomi miesto ar regiono išskirtinumai. Dėl šio laimėjimo galėsiu išvykti į kokią nors kelionę ir ją aprašyti“, – mintimis apie laimėtą V. Gedgaudo premiją pasidalijo jos laimėtojas J. Nekrašius.

„Kultūrinė-istorinė tematika yra neišsemiami klodai“
Su laikraščiu „Šiaulių naujienos“ V. Gedgaudo premijos laimėtojas J. Nekrašius bendradarbiauja jau nemažai laiko. Anot J. Nekrašiaus, tai labai gražus kūrybinis bendradarbiavimas. Šis laikraštis neriboja jo kūrybinės laisvės.

J. Nekrašiaus nuomone, dabar kai kuriuose leidiniuose dominuoja daugiau agresyvios temos, tačiau tiek pats miestas, tiek jo gyventojai bei miesto svečiai turėtų gauti tokios informacijos, kuri susieta su istorija bei su kultūra.

„Aš esu trečiosios kartos šiaulietis, miesto istorija, kultūra, urbanistika mane labai jaudina. Aktyviai politikoje nedalyvauju, nes turiu tiesioginį darbą, ginu žmogaus teises, esu advokatas, bet rašantis advokatas. Dabartiniu metu advokatai yra daugiau rašantys nei kalbantys.

Man rašyti niekada nebuvo sunku, su „Šiaulių naujienomis“ bendradarbiauju nuo 1964 m. Kai reikėjo rinktis ar teisę, ar žurnalistiką, žinoma, nulėmė teisė, bet esu išleidęs nemažai knygų teisės tema, rašau ir kultūros tema. Mano laisvalaikis yra susietas su rašymu.

Nesu labai profesionalus žurnalistas, nes nedirbu tiesioginio žurnalisto darbo. Galiu pasakyti, kad to ir nereikia, nes būni suvaržytas. Aš nepavydžiu žurnalistams, kuriems vieną dieną reikia vieną temą gvildenti, o kitą dieną – kitą. Tai tas paviršutiniškumas kartais jaučiasi. O aš turiu laiko neskubėti, įsigilinti.

Tos publikacijos, kurios buvo publikuotos „Šiaulių naujienose“, yra ilgų tyrinėjimų rezultatas. Aš tą medžiagą esu 10 metų rinkęs ir patikrinęs. Pagrindinis laikraščio tikslas – rasti ryšį su skaitytojais, o man tai labai svarbu, nes dalis publikacijų, kurias spausdinau praėjusiais ir užpraėjusiais metais, yra iš mano ruošiamos knygos „Spaudos ir knygų įstaigos Šiauliuose ir krašte (XVII–XXI a. pradžia)“. Knygą parašyti nėra sudėtinga, svarbiau, kad ji turėtų išliekamąją vertę. Tai svarbu tada, kai susieji su tuo miestu, kuriame gyveni. Kultūrinė-istorinė tematika yra neišsemiami klodai. Mano galva, Šiaulių miesto savivaldybė turėtų skatinti tokius tyrinėjimus, turėtų pritraukti kraštotyrininkus, tyrinėtojus, mokslininkus, kad Šiaulių miesto istorija būtų plačiau aprašyta. Kai pradedi keliauti po mūsų istoriją, randi tokių dalykų, kurie tave „veža“, o „veža“ dėl to, kad tu domiesi ir myli tą kraštą“, – pasakojo V. Gedgaudo premijos laimėtojas J. Nekrašius.

2019 05 14 14

Autorės nuotr.

 

Į viršų