facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

,,Šiaulių  naujienų“ redakciją ankstų rytą pasiekė pagalbos šauksmas – telefonu namo administratorių savivale skundėsi garbaus amžiaus moteris (aut. – pavardė redakcijai žinoma), gyvenanti Žemaitės g. 58-ajame name. Pasak jos, name neteisėtai, netvarkingai, nesaugiai vedama elektra. Moteris pasibaisėjusi pasakojo apie palangėse išgręžtas skyles, netvarkingai išraizgytus laidų voratinklius. Sakė, kad gyventojams nepranešta apie atliekamus darbus, nebuvę jokio susirinkimo. Moters šeimos nariams name priklauso 4 butai, bet nė vienas iš jų sutikimo nepasirašė. Jos teigimu, jokios informacijos apie elektros instaliacijos keitimo darbus negavo ir kaimynai.

Rekonstruojama bendro naudojimo elektros instaliacija
Redakcija kreipėsi į namą administruojančią įmonę „Šiaulių būstas“. Jos direktorius Mantas Krivaitis atsiuntė atsakymą.

Jame teigiama, kad namo techninis prižiūrėtojas, vykdydamas nuolatinę Žemaitės g. 58, Šiauliuose, bendrojo naudojimo objektų priežiūrą, nustatė, kad atsižvelgiant į tai, jog  namas statytas dar 1962 metais, o bendroji elektros instaliacija sumontuota aliuminiais laidais ir yra  fiziškai susidėvėjusi bei morališkai pasenusi, taip pat dėl to, kad gyventojų naudojamų elektros prietaisų galios ir jų kiekio apkrovimas inžinerinei sistemai yra per didelis,  reikalinga atlikti elektros ūkio rekonstrukciją.

Dauguma gyventojų informuoti
„Namo administratorius UAB „Šiaulių būstas“ vadovaujantis galiojančiais teisės aktais organizavo darbų pirkimo konkursą, apie kurį buvo skelbiama viešai, respublikinėje ir rajoninėje spaudoje, tame tarpe ir „Šiaulių naujienų“ 2018 m. gegužės 22 d. numeryje. Buvo atrinkta įmonė, kuri pasiūlė reikalingus darbus atlikti už mažiausią kainą“,  – toliau rašoma atsakyme.

Pasak direktoriaus, gyventojos  teiginiai, kad darbai nebuvo suderinti su namo gyventojais, yra nepagrįsti, kadangi vadovaujantis LR CK ir Aplinkos ministro įsakymu ,,Dėl butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo  raštu, priimant sprendimus, tvarkos aprašo patvirtinimo“ buvo organizuojamas balsavimas raštu siūlomam sprendimui priimti. Gyventojams įteiktame balsavimo biuletenyje buvo pateikta detali informacija apie konkurso rezultatus, darbų apimtis ir jų kainas. Informacija taip pat patalpinta administratoriaus internetiniame puslapyje.

M. Krivaitis teigia, kad įvykus balsavimui raštu ir daugumai namo bendrasavininkių pritarus rangovas UAB „Mano Būstas“ vykdo bendros elektros instaliacijos keitimo darbus.

Medžiagos ir įrenginiai sertifikuoti
Į gyventojos nuogąstavimus, kad netinkamomis medžiagomis atliekami darbai, kad jie sukels nepatogumų butų savininkams atsakyta taip: „Visi numatyti darbai atliekami bendrojo naudojimo elektros instaliacijos ribose, t. y. nuo įvado iki butų automatinių jungiklių. Už butuose esančią elektros instaliaciją, namo bendrojo naudojimo objektų administratorius nėra atsakingas. Visiems darbams naudojamos medžiagos ir įrenginiai yra sertifikuoti bei montuojama pagal gamintojų rekomendacijas.“

2019 02 08 28

Autorės nuotr.

Į viršų