facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vakar miesto Savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Šiaulių miesto šiuolaikinio šokio klubo „Flamingas“ ir Moksleivių namų baleto studijos „Linksmosios pėdutės“ šokėjos. 15 mažųjų šokėjų Liberec (Čekija) vykusiame WADF (world artistic dance federation) pasaulio čempionate pelnė net 18 prizinių vietų. Iš viso čempionate buvo 3011 dalyvių iš 19 šalių, o sušokta beveik 10 tūkst. šokių.

Lietuvių debiutas pasaulio čempionate Čekijoje
Šokių vadovė Daina Svirskytė pasakojo, jog tokiame renginyje lietuviai dalyvavo pirmą kartą. Iš pradžių buvo sprendžiama kur važiuoti – ar į Vokietiją, ar į Čekiją. D. Svirskytė juokavo, kad galvojo suspėti į abu čempionatus.

„Vokietijoje vyko tik vienos šokio stiliaus varžybos („show dance“), o mes pasirinkome tas varžybas, kuriose iš viso buvo per 500 šokio kategorijų. Buvo tokių stilių, kurių net nelabai įsivaizduoju. Varžybos truko visą savaitę – lapkričio 18–24 d. Todėl ir dalyvių skaičius yra toks didelis.

Nors mūsų nebuvo daug, tačiau startavome trijose amžiaus grupėse. Buvo amžiaus kategorija iki 7 m., nuo 9–11 m. ir tėveliai nuo 36 m. Tėvus motyvavo dalyvauti tai, kad buvo pigiau dalyvauti nei pirkti įėjimo bilietus. Iš pradžių tėveliai buvo nusiteikę pesimistiškai, tačiau žinojome, kad būsime pirmi, tokie ir buvome. Į finalus nepatekome tik su trimis numeriais, visi kiti – finaluose. Buvo taip, kad patekę į finalą užėmėme 4-ąją, 5-ąją, 6-ąją, 7-ąją vietas, bet tai vis tiek yra neblogai. Čempionate tikėjomės silpnesnio lygio, nors mes nemėgstame važiuoti ten, kur silpna. Šiame pasaulio čempionate buvo silpni organizaciniai dalykai. Labiausiai nepatiko tai, kad nei už 2-ąją, nei už 3-iąją vietas nebuvo teikiamos taurės. Pagrindinė pasaulio čempionato organizatorė kalbėjo tik čekiškai, varžybos vykdavo ne vienoje salėje, nebūdavo viskas iki galo suderinta“, – pasakojo šokių vadovė.

Šokėja S. Chrapač – pasaulio čempionė
D. Svirskytė pasakojo, jog iš viso buvo parengę 26 numerius, o parsivežė net 18 prizinių vietų: 11 – pirmųjų, 4 – antrųjų, 3 – trečiąsias. Šokėjai šoko solo, duetų ir trio pasirodymus.

„Mūsų pagrindinis šokis buvo „artistic dance show“, dar šokome šiuolaikinį šokį-baletą, folkloro šokį, šokome tai, kas mums buvo artima – šokį pagal filmo ar miuziklo muziką, kai vaikai dar turi ir sinchroniškai dainuoti. Daugiausiai šoko Darmilė Bosaitė, kuri iš 12 numerių iškovojo 11 medalių. Mūsų dvi mažosios šokėjos šoko duetą, kurioms jis labai patiko. Mažų vaikų kategorijoje šokome šiuolaikinį šokį ir užėmėme 2-ąją vietą.

Dar dalyvavome tokioje kategorijoje, kurioje pagrindinis akcentas yra, kad galima šokti bet kokiu stiliumi. Šioje kategorijoje Saulė Chrapač tapo pasaulio čempione, o Dija Šulskytė užėmė 3-iąją vietą. Šios dvi mergaitės labai išsiskyrė iš kitų, nes daugelis šoko šokius, panašius į Lotynų Amerikos, o jos buvo visiškai kitokios.

„Artistic dance show“ kategorijoje D. Bosaitė užėmė 2-ąją vietą, o D. Šulskytė pirmą kartą atliko solo pasirodymą ir užėmė 3-iąją. Taip pat D. Bosaitė kategorijoje, kurioje galima šokti bet ką, užėmė 1-ąją vietą ir moderniojo šokio kategorijoje buvo trečia. D. Bosaitės ir D. Šulskytės duetas iškovojo 1-ąją vietą, Saulių duetas liko šeštas, o Liza su Lukne užėmė 2-ąją. Viena trio komanda užėmė 1-ąją vietą, o kita – 2-ąją.

Tėveliai šoko „belly dance show“ kategorijoje. Dalyvavo ir vienos šokėjos tėtis. Kitais metais labai norime važiuoti į Maskvą. Jau šį sekmadienį išvažiuosime į Rygą, o vėliau ruošimės Lietuvos čempionatui“, – pasakojo šokių vadovė D. Svirskytė.

Modernus šokis dar nėra pakankamai įvertintas
Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė teigė, kad nors ir turime puikius šokio mokytojus, choreografus, bet neturime šokio mokyklos.

„Šaunu, kad šokių vadovės įkvėpti tėvai patiki šia idėja. Labai smagu, kad tėveliams pagrindiniu  prioritetu tampa, kad mažosios šokėjos augtų, išbandytų save ir patirtų sėkmę. Kol šio jausmo nepatiri, tol toliau dirbti yra sudėtinga. Dažnai šalia džiaugsmo ir sėkmės būna ir nesėkmė, tačiau tikiuosi, kad jūs viską išsiaiškinate ir toliau laimėsite pirmąsias vietas. Jūs pasimokote iš klaidų, kurios jums leidžia augti. Labai smagu, kad jums užtenka stiprybės ir kantrybės, turite tikėjimą. Man yra keista, kad modernaus šokio vertė kultūriniame pasaulyje dar nėra pakankamai įvertinta“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė A.  Lesauskienė.