facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vakar, rugsėjo 3-iąją, daugelyje šalies mokyklų buvo organizuojamos Mokslo ir žinių dienos iškilmės. Po vasaros atostogų į mokyklas grįžusiems mokiniams šventinė diena buvo labai laukiama. Ypač džiugiai šią dieną buvo nusiteikę mažiausieji – pradinių klasių mokiniai. Šiaulių Centro pradinėje mokykloje mokinukai būriavosi su didelėmis gėlių puokštėmis ir nuo veido nedingstančiomis šypsenomis.

Mokyklose – mažiau pirmokų
Centro pradinės direktorius Edmundas Valuckas sakė, kad ši šventė, žyminti naujų mokslo metų pradžią, yra labai laukiama tiek mokyklos darbuotojų, tiek pačių mokinių. Dar gerokai prieš Mokslo ir žinių dieną tiek mokiniai, tiek jų tėveliai skambino į mokyklą, teiravosi, kada vyks šventė, o tai rodo, kad vaikai nekantravo grįžti atgal į mokyklą.

Mokyklos direktorius teigia, kad prieš šventę tėvelių, jų vaikų ir mokyklos darbuotojų nuotaika pakili. Vienintelis E. Valucką liūdinantis dalykas – žymiai sumažėjęs pirmokų skaičius.

„Vaikų šiemet susirinko panašiai tiek, kiek ir visada, tik gal galėtų ateiti kiek daugiau pirmokėlių.  Na, bet ši vaikų mažėjimo tendencija pastebima visoje šalyje – Lietuvoje šiemet į pirmas klases atėjo net 3000 mažiau pirmokų, nei pernai. Ne išimtis ir Šiauliai“,  – sako jis.

Centro pagrindinės mokyklos direktorius pasidžiaugė, kad laukdami naujų mokslo metų, per šią vasarą atnaujino mokyklą ir mokinius pakvies į 3 naujai sutvarkytas klases, keletą kabinetų ir sporto aikštelę. Mokykla taip pat apsitvarkė aplinką. E. Valucko teigimu, tai – dar ne pabaiga. Direktorius išreiškė viltį, kad mokykla sulauktų renovacijos.

Anot Centro pradinės direktoriaus, šių mokslo metų tikslas – ugdymo kokybė.

„Bandysime keisti, koreguoti senus arba taikyti naujus mokymo metodus atkreipiant didesnį dėmesį į praktinį žinių panaudojimą. Šiems metams gavome daug laboratorinių įrenginių, todėl skatinsime aktyviau dirbti laboratorijose, kad vaikai praktiškai susipažintų su ta medžiaga, kurios jie išmoksta iš knygų. Šie pokyčiai bus didžiausiu iššūkiu mokytojams, nes jų pečius užguls daugiausiai atsakomybės“, – teigia direktorius E. Valuckas.

Po šventės patraukė į klases
Į šventę susirinkusį gausų būrį pradinių klasių mokinių, mokytojų ir jų tėvelių pirmieji pasveikino šventės vedėjai. Viena jų – visiems gerai iš pasakų žinoma Pepė Ilgakojinė. Pasveikinę susirinkusius dalyvius su nauja mokslo metų pradžia, vėliau žodį vedėjai perdavė mokyklos mažiesiems, – pirmokams – kurie prisistatė deklamuodami eilėraštį ir sudainuodami dainą. Mažuosius mokyklos mokinius pasveikino mokyklos vyriausieji – ketvirtokai – ir įteikė didelius čiulpinukus.

Po pirmokų pasirodymo mokyklos bendruomenę taip pat sveikino  tėvų atstovė ir mokyklos direktorius E. Valuckas.

Mokslo ir žinių dienos iškilmių pabaigą vainikavo pirmokų į orą paleisti balionai. Po to mokiniai ir jų tėveliai buvo kviečiami į klases.

Po renginio pirmoko Viliaus mama Eglė neslėpė, kad prieš šią šventę jaudinosi tiek sūnus, tiek ji pati.

„Šiandien mums pirma rugsėjo 1-oji mokykloje, kuri buvo laukiama tiek sūnui, tiek man. Tiesa, man laukia kiek sunkesnis laikotarpis – reikės daugiau kantrybės ir atsakomybės ruošiant sūnų mokyklai. Na, o sūnus čia jaučiasi itin laisvai. Šioje mokykloje jis lankė ir priešmokyklinę klasę, todėl mokykla ir mokyklos sistema jam jau nėra naujiena. Manau, kad jis greit adaptuosis“, – teigė mama Eglė.

2018 09 03 07

Mokyklos direktorius E. Valuckas teigia, kad prieš šventę tėvelių, jų vaikų ir mokyklos darbuotojų nuotaika pakili. Vienintelis jį liūdinantis dalykas – žymiai sumažėjęs pirmokų skaičius.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

2018 09 03 08

Po renginio pirmoko Viliaus mama Eglė neslėpė, kad prieš šią šventę jaudinosi tiek sūnus, tiek ji pati.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų