facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nusprendė teikti miesto Tarybai suteikti šį garbingą vardą ilgamečiam Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentui, AB „Neaustinių medžiagų fabrikas“ generaliniam direktoriui Stanislovui Grušui. Be S. Grušo, dar buvo siūlomi sportininkas Rimantas Bagdonas, fotomenininkas Ričardas Dailidė, vaikų chirurgas Povilas Venckus.

Galutinį sprendimą priims Taryba
Komisijos pirmininkas miesto meras Artūras Visockas informavo, kad priimant sprendimą dalyvavo visi 15 komisijos, sudarytos iš visuomeninių organizacijų, bendruomenių atstovų, narių. Priimti sprendimą komisijai pavyko per pirmąjį turo balsavimą, antrojo turo neprireikė. Dabar belieka laukti miesto Tarybos sprendimo. Jeigu Taryba kandidatūrą patvirtins – Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija vyks mero padėkos vakaro metu.

Mero nuomone, toks komisijos sprendimas rodo, kad Savivaldybė ir miesto bendruomenė skiria atgalinį dėmesį verslui. Nepaneigė, kad tokiam sprendimui įtakos galbūt turėjo ir tai, jog verslininko dėka Šiauliai turi kažką panašaus į į Latvijos Rundalę.

„Apie rožių sodą nekalbėjome, bet esu tikras, kad šis dalykas suveikė, nes idėjinis rožių sodas išgarsintas visoje respublikoje. Aš tą sodą vadinu vienybės vieta, nes čia visi sodino gėles, nepriklausomai nuo partiškumų, užimamų pareigų“, – sakė A. Visockas.

Meras patikino, kad S. Grušas vertas Šiaulių miesto garbės piliečio vardo, nes jis nebijo prisiimti atsakomybės už savo darbuotojus ir jų šeimas: „Tai žmogus, kuris nuo 1990 metų yra laiku išmokėjęs absoliučiai visas algas. Čia būtina pabrėžti, kad tas algas gavo daugiau nei 2 tūkst. žmonių. Labai vertinu šio žmogaus prisiimtą atsakomybę, nes tai milžiniškas krūvis.“

Apie S. Grušą
Primintina, kad AB „Neaustinių medžiagų fabrikas“ generalinį direktorių S. Grušą Šiaulių miesto garbės piliečio vardui suteikti pasiūlė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Verslininkas „Neaustinių medžiagų“ gamyklą išaugino iki poros dešimčių sėkmingų įmonių ir yra didžiausiu Šiaulių apskrities darbdaviu tapęs verslininkas.

Praėjusiais metais už ketvirtį amžiaus vykdomą verslo plėtrą, darbo vietų kūrimą ir asmeninius nuopelnus Šiaulių pramonei jam buvo įteikta Chaimo Frenkelio nominacija.

Verslininkas miestui gerai žinomas ir kaip dosnus mecenatas. Jis ir aštuonios „Neaustinių medžiagų fabriko“ įmonės 2018 m. Ch. Frenkelio vilai padovanojo 1000 rožių sodinukų. S. Grušas ne tik nupirko rožių, bet rūpinosi ir technika, žemėmis, sodinimo darbais, pats ėjo į talką.

Negana to, šis verslininkas kasmet finansiškai prisideda prie miestui svarbių švenčių organizavimo.

Į viršų