facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

„Šiauliai – ne tik dulkėse skendi, bet yra ir miestas, kuriame gyvena kūrybingi žmonės, ir vasaros mieste neįsivaizduojame be muzikos“, – spaudos konferencijoje sakė Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Saulės vasaros koncertai
Koncertinės įstaigos „Saulė“ pučiamųjų orkestro meno vadovas Sigitas Vaičiulionis pranešė, kad nuo šiandien kiekvieną trečiadienį 12 valandą pėsčiųjų bulvare prie Šiaulių turizmo informacijos centro šiauliečiams ir miesto svečiams smagią vasarišką nuotaiką kurs pučiamųjų orkestras. Saulės vasaros koncertuose skambės įvairaus žanro muzika – nuo svingo iki rokenrolo, Lotynų Amerikos ir Europos ritmai. Kartu dainuos solistai Kristina Valčiukaitė (sopranas) ir Pijus Kondrotas (baritonas), kelis koncertus prisijungs Šiaulių bigbendas. Koncertai nevyks tik liepos mėnesį, kai vyks respublikinė dainų šventė, o po jos – muzikantų atostogų metas.

„Kadangi Bulvaro vasaros festivalis dėl remontų negali vykti taip, kaip vykdavo, keliamės į suremontuotą bulvaro dalį. Koncertai vyks pietų metu, kai bulvaru vaikšto žmonės. Kiekviena programa turi savo pavadinimą, ne šiaip sumesti kūriniai. Stengiamės, kad vasarą miestas būtų gyvas“, – sakė S. Vaičiulionis.

Du koncertai vyks koncertinės įstaigos „Saulė“ Vitražų salėje. Birželio 11 d. renginyje „Vakaro muzika“ pasirodys kamerinis ansamblis „Ars vivo“, o rugpjūčio 3 d. bus galima paklausyti džiazo grupės „The Old Limetree Jazzperados“ iš Olandijos atliekamos muzikos.

Ch. Frenkelio vilos festivalis – jau 15-tas
Nuo liepos 6 d. Šiauliuose tradiciškai klasikinės kūrybos vakarus dovanos 15-asis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Romena Čepauskienė pasidžiaugė, kad šis festivalis šįmet yra įtrauktas į Savivaldybės reprezentacinių renginių sąrašą, todėl gavo ženklų finansavimą. 31 tūkst. Eur suma leido koncertų skaičių nuo įprastinių 6 praplėsti iki 10.

Vienas koncertas į festivalio programą neįsipaišė, nes grupė „Havana Libre“ iš Kubos į Šiaulius atvykti galėjo tik birželio pradžioje, tad šiauliečiai jų koncertą galės išvysti birželio 7 d. Festivalio programoje numatyti ne tik žymių šalies atlikėjų pasirodymai, bet ir svečių iš užsienio šalių, tačiau visi koncertai mokami. Jie vyks viloje ir parke.

Vienintelis iš dešimties festivalio renginių – atidarymo koncertas „Šiauliai sveikina Lietuvą“ – bus nemokamas. Jis skirtas Šiaulių „Aušros“ muziejaus 95-mečiui ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Koncertuos Šiaulių kamerinis orkestras, 1-osios muzikos mokyklos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos auklėtiniai. Smuiku grieš pasaulinio garso atlikėjas Martynas Švėgžda von Bekker. 21 val. bus giedama Tautiška giesmė.

Festivalis baigsis rugpjūčio 30 dieną uždarymo renginiu.

Atgimsta alternatyvios muzikos festivalis RUMSHK`13
Geros žinios sulaukė alternatyviosios muzikos mėgėjai. Po dešimties metų pertraukos Šiauliuose atgaivinamas alternatyvios muzikos festivalis RUMSHK`13. Birželio 15–16 d. festivalis vyks Zubovų rūmų kiemelyje.

Festivalio organizatoriai Diana Kuprytė, Eglė Pabijanskaitė, Remigijus Ruokis džiaugiasi, kad prie šio festivalio prisijungs ir tie, kurie yra „tais laikais“ groję viename ar kitame festivalyje... Į Šiaulius grįžta grupė „The Mary Jane“ iš Latvijos, prie šio festivalio geranoriškai prisideda ir vietiniai muzikantai, tokie kaip Pekla. Taip pat sentimentų vedimi vėl iš naujo susiburia „Irony Dawn“. Duoklę Šiauliams nori atiduoti ir po ilgos pertraukos grįžti kauniečiai „Mountainside“, gros išskirtinį muzikinį stilių turintys „Freaky Stars“, grupė „Stresas“.

Atgaivintame festivalyje bus ir naujovė – pirmą kartą Šiauliuose vyks ir alternatyvios muzikos konkursas, kuriame dalyvaus nemažas kiekis muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, juos vertins kompetentinga komisija.

Organizatoriai žada, kad džiugins ne tik roko maršas kiemelyje. Menų fakulteto viduje žinomi lektoriai ves paskaitas apie tuometinį „underground“inį gyvenimą, Šiaulių kino meno klubas rodys neformalaus judėjimo dokumentiką.  

„Antrąją festivalio dieną tęsime tradiciją ir apdovanosime geriausius Šiaulių apskrities muzikantus. Tai jau septinti Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai ŠAMA MMXVII (už 2017 metus). Jų metu apdovanosime geriausiuosius iš Šiaulių apskrities – Šiaulių miesto, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo rajonų, išrinksime Metų atradimą, Metų atlikėją, skirsime Skolos premijos nominaciją daug nuveikusiam per savo gyvenimą, bet neįvertintam muzikantui ar kūrėjui, išrinksime metų renginį“, – planais dalijosi viena organizatorių E. Pabijanskaitė.

Į viršų