facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nuo gegužės 14 d. Šiaulių mero Artūro Visocko padėjėjo pareigas Savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriate paliko Audris Narbutas, neišdirbęs politinio pasitikėjimo komandoje nė 10 mėnesių. Nuo gegužės 28 d. traukiasi ir kitas padėjėjas Edmundas Baltramiejus Bilotas, merui dirbęs beveik metus. Per trejus metus pareigas palieka 11-tas politinio pasitikėjimo mero komandos narys.

Savivaldybę palieka du mero padėjėjai
Savivaldybė skelbia, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos veikloje aktyviai dalyvaujančio A. Narbuto tolimesnį darbą Savivaldybėje komplikavo šios partijos frakcijos miesto Taryboje sprendimas trauktis į opoziciją. Tai patvirtino ir pats buvęs padėjėjas. Jis „Šiaulių naujienoms“ sakė, kad partijos spaudimo tokiam žingsniui nejautė, tačiau supranta, kad anksčiau ar vėliau jam iškils interesų konfliktas.

„Išeinu bendru su meru sutarimu. Neturiu didžiulių priekaištų merui, kad man kažkas būtų trukdęs darbuotis. Negali vienu metu būti ir opozicijoje esančios partijos nariu, ir pozicijoje esančio mero politinio pasitikėjimo tarnautoju. Kadangi studijavau politologiją, negaliu apsimesti, kad nesuprantu, kas vyksta ir kad manęs tai neliečia“, – sakė buvęs padėjėjas.

Partijos Šiaulių skyriaus pirmininkas, informuodamas apie frakcijos pasitraukimą į opoziciją, sakė, jog nekelia reikalavimo, kad pareigas paliktų tiek A. Narbutas, tiek administracijos direktorius Antanas Bartulis. Nors jie irgi yra konservatorių partijos nariai, tačiau nedalyvauja Šiaulių skyriaus veikloje ir į savo pareigas buvo priimti be skyriaus rekomendacijų (A. Narbutas priklauso Vilniaus Antakalnio skyriui).

Oficialiame Savivaldybės pranešime skelbiama, kad nenorėdamas užkirsti kelio Audriui Narbutui ir toliau laisvai dalyvauti partinėje veikloje, o kartu ir išvengti įtampos partijos viduje, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasirašė potvarkį dėl A. Narbuto atleidimo ir padėkojo jam už iniciatyvas.

Savo karjerą A. Narbutas baigė kaip vienas iš įsimintino kelių dienų renginio „Stasio Šalkauskio išminties šventė“ organizatorių. Kiek anksčiau 26 metų politologas nustebino daugelį ėmęsis abortų prevencijos Šiauliuose temos. Jis apgailestavo, kad liko neįgyvendinta pirmojo šalyje programavimo licėjaus įsteigimo idėja. Apie tai buvo pradėtos diskusijos.

Paklaustas, ar dalyvaus Savivaldos rinkimuose, buvęs padėjėjas atsakyti negalėjo, nes nebuvo tikras, kad liks Šiauliuose, darbo žada ieškotis ir Vilniuje.

Kitas padėjėjas E. B. Bilotas šiuo metu atostogauja, todėl jo pakalbinti ir sužinoti pasitraukimo priežasčių nepavyko. Pastaruoju metu jo padėjėjas merą gerokai nustebino viešoje erdvėje aktyviai pasisakęs už kanapių legalizavimą. Miesto vadovas nuo padėjėjo pozicijos atsiribojo.

Mero komandoje „neužsilaiko“
Mero politinė komanda visą kadenciją intensyviai kito. Per trejus metus merą palieka jau vienuoliktas jo komandos narys. A. Narbutas dirbo puse etato (kitą pusę užima Jūratė Šivickienė), o E. B. Bilotas turi visą padėjo etatą.

Sekretoriate dirba ir du patarėjai teisės klausimais – nuotoliniu būdu pareigas vykdanti ir užsienyje šiuo metu gyvenanti Dovilė Žukauskienė (puse etato) bei Arnas Ilgauskas. Pastarasis kartu eina ir Tarybos sekretoriaus pareigas. Kadangi Tarybos sekretoriaus atlyginimas mažesnis nei patarėjo, su sekretoriato vadovu buvo padaryta būtent tokia rokiruotė. Trumpiausiai mero komandoje patarėju dirbo buvęs administracijos direktorius Eduardas Bivainis. Jis atleidimo iš darbo prašymą parašė po savaitės darbo, nes sukonfliktavo su Tarybos nariais. Meras jį atleido dar po dviejų savaičių. Politinio pasitikėjimo tarnautojai į darbą priimami be konkurso.

Nors A. Visockas deklaruoja, kad Šiaulių prioritetas – jauni žmonės ir jų gerovė, dauguma trumpai padirbusių jo komandoje jaunų tarnautojų palikę pareigas išvyksta laimės ieškoti į sostinę.

Partijas vertina ir skaldo
Meras A. Visockas viešai pareiškė, kad labai vertina politinių partijų ir jų narių veiklą, per savo kadenciją įnešė sumaišties ne vienos partijos skyriuje. Jo pavaduotoju prieš Socialdemokratų partijos valią buvo paskirtas Domas Griškevičius, kuris vėliau metamas iš partijos pats suskubo ją palikti ir išsivesti grupelę bendraminčių.

Bandymas paveikti partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narius priėmus į darbą partijos skyriaus pirmininkę J. Šivickienę baigėsi tuo, kad Tarybos nariai paliko partiją.

Konservatorių partijoje „bendradarbiavimui“ meras taip pat pasirinko sau palankius politikus. Vienas iš jų – Tomas Petreikis – šiuo metu šalinamas iš partijos. Sudėtinga ateitis Taryboje nusimato konservatoriui Eligijui Stungiui, su kuriuo meras paviešino puikiai sutariąs. Frakcijai perėjus į opoziciją E. Stungiui gali tekti rinktis, kurioje jis pusėje.

2018 05 15 17

Pernai rugpjūčio mėnesį į politinio pasitikėjimo komandą atėjus politologui A. Narbutui viešai džiūgavo ir jis pats, ir meras, tačiau kartu neišdirbo nė metų.  .   
Artūro STAPONKAUS nuotr.

 

Į viršų