facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kokių profesijų žmonės kuria laikraštį? Kaip renkamos naujienos? Iš kur žurnalistai sužino apie miesto renginius? Kokios rubrikos būna miesto dienraštyje ir kas jas parengia? Kodėl turėtume  skaityti miesto laikraštį? Tokius ir panašius klausimus kėlė moksleiviai, atvykę į netradicinio ugdymo  pamoką ,,Šiandieninio laikraščio reikšmė“ dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakcijoje.

Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyriaus moksleiviai atvyko į redakciją drauge su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Branguole Šimkūniene ir domėjosi, kaip kuriamas laikraštis, kuo ypatingas miesto dienraštis, ką įdomaus jame gali rasti jauni žmonės.

Pamokos idėja kilo po diskusijos, kad laikraščiai šiais laikais nereikalingi, nes yra visagalis internetas, kuriame informacija pasiekiama greitai, lengvai. O čia dar gegužė, kasmet minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kodėl nepabandžius susipažinti su tais žmonėmis, kurie kasdien po kruopelytę rankioja naujienas, rašo straipsnius įvairiausiomis temomis, net kai kurias problemas išjudina, pagreitina jų sprendimus. O kas tekstus ir vaizdus maketuoja, ką veikia korektorius, už ką atsakingas redaktorius?

Ko nedrįso klausti vaikinai, būsimieji pastatų inžinerijos specialistai, padėjo jų mokytoja. Vaikinų vertinimu, pamoka naudinga. Vyrukai patikėjo, kad „Šiaulių naujienos“ –  svarbus miesto laikraštis.

Į viršų