facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyrius sulaukė mielų svečių – mokinių ir mokytojų iš Sankt Peterburgo tradicinės kultūros koledžo (Rusija), Vakarų Dnepro profesinio rengimo centro (Ukraina) bei Perejeslavio Chmelnickio profesinio rengimo centro (Ukraina). Svečiai susipažino su skyriaus veikla, edukacinėmis erdvėmis, aplankė įdomias Šiaulių vietas bei Kryžių kalną. O svarbiausias tikslas buvo pasidalyti kulinarinėmis gudrybėmis, aptarti ir išbandyti įvairius receptus. Paruošta bendra patiekalų receptų knyga „Draugų receptai“. Joje – 100 įvairių receptų, lietuvių, rusų, ukrainiečių ir baltarusių kalbomis.

Bendrystė padeda pažinti ir stiprina tautų ryšius
Knygos pristatymas ir patiekalų degustacija vyko, kaip ir dera, šventiškai dekoruotoje salėje, prie iškilmingai serviruotų stalų, visus aptarnavo pasitempę padavėjai ir padavėjos, vadovaujami  mokytojų Aldonos Kairienės ir Sonatos Marmakaitės.

Pedagogo Mindaugo Bartkaus ir Jurijaus Jančiuko dainos apie draugystę, meilę, Allos Baniulienės (Krymo asociacija) skaitomos eilės papildė šeimininkų svetingumą, nuteikė, kad popietė bus labai jauki, bendravimas malonus.

Patiekalus vertino Šiaulių savivaldybės, Valstybinio Šiaulių teatro, tautinių bendrijų atstovai, kavinių ir restoranų šefai. Popietės dalyviai kalbėjo gimtosiomis kalbomis ir visi vienas kitą suprato. Kam buvo sunkoka, į pagalbą suskubo pedagogas Česlovas Abromaitis.

Degustavimo malonumas
Ukrainiečių komanda nustebino salotomis „Suvenyras“. Persikas, įdarytas vištiena su ryžiais ir kiaušiniu, papuoštas kivio skiltelėmis atrodė įspūdingai ir tirpo burnoje.

Šeimininkų komanda, vadovaujama profesijos mokytojų Gintos Marčenkienės ir Ingridos Vaišnorienės, paruošė senovinį šiupinį be bulvių ir morkų. Receptas iš tų laikų, kol Lietuvoje šių daržovių nebuvo. Skonio net aprašyti neįmanoma.

Rusų komanda (vadovė Marina  Stepanina) paruošė karštą patiekalą – kumpio kepsnelius su vyšnių padažu. Gali būti, kad kuriame nors Šiaulių restorane netrukus tokių galėsite paragauti.

Desertui smaguriauta ukrainietiškų blynelių su aguonomis ir medumi – puikus variantas paįvairinti mūsų Kūčių stalą. Ukrainoje tai savaitgalio valgis.

Draugystė kaip meilė – stiprėja per skrandį
Ukrainietės Viktorija Kolotkova ir Tatjana Kolomoec džiaugėsi, kad ne pirmus metus bendradarbiauja su šiauliečiais, vieni kitus jau neblogai pažįsta. Pedagogės teigė, kad yra ko pasimokyti, tiek edukacinės aplinkos, tiek renginiai, mokinių profesiniai įgūdžiai čia labai aukšto lygio. Be to, puiku susitikti su kolegėmis, pabendrauti su Šiauliuose gyvenančiomis tautietėmis.

„Maistas gali sujungti visus didelei draugystei. Įnešėme kiekvienas po lašelį šilumos“, – taip renginį įvertino viešnios. Atsisveikindami popietės dalyviai, kavinių verslo atstovai, prasitarė, kad pavydi tokios šaunios skyriaus vadovės, kaip dr. Renata Veršinskienė: „Ji kuria stebuklus. Žinoma, su puikia savo komanda.“

2018 03 26 03

Užkandis „Suvenyras“– ukrainiečių išmonė.
Ramūno SNARSKIO nuotr.

Į viršų