facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Praėjusiais metais Šiaulių respublikinėje ligoninėje pradėti  trys reikšmingi investiciniai projektai.  Žadama, kad juos įgyvendinus pagerės insultą patyrusių ligonių diagnostika ir gydymas, keisis Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus darbo sąlygos ir paslaugų kokybė, atsiras galimybė sumažinti sergamumą tuberkulioze. Viltingai nuteikia ortopedų-traumatologų pasiekimai, Motinos ir vaiko klinikos įvertinimas.

Modernios sistemos insulto gydymui
 Šiaulių respublikinės ligoninės atstovė spaudai Zita Katkienė informavo, kad 2017 m. gruodžio mėn. buvo pasirašyta ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšomis vykdomo projekto „Galvos smegenų kraujotakos ligų  diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas viešojoje įstaigoje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“ finansavimo sutartis. Įgyvendinant šį projektą bus įsigyta nauja, moderni įranga, leisianti  pagerinti diagnostiką, paslaugų kokybę ir prieinamumą ligoniams, patyrusiems smegenų insultą. Projekto biudžetas siekia iki 2,331 mln. Eur.

Permainos Vaiko ir motinos klinikoje
Praėjusiais metais pradėti projekto „Viešosios įstaigos Moters ir vaiko klinikos Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcija“ darbai. Bendra šio investicijų projekto, finansuojamo iš Valstybės investicijų programos, vertė 1,216 mln. Eur. 2017 metais jau panaudota 258 tūkst. Eur, už kuriuos įsigyta įvairios medicinos įrangos, o artimiausiu metu bus perkama kita reikalinga medicinos įranga.  

Pernai birželio 13 d. prasidėjusiems skyriaus rekonstrukcijos darbams iš VIP jau skirta 500 tūkstančių Eur. Tų pinigų nepakaks, tad dar bus prašoma lėšų rekonstrukcijai baigti, apdailos darbams atlikti. Rekonstrukcija turėtų būti baigta ir mažieji pacientai permainas turėtų pajausti jau šių metų rudenį. Bus suremontuotos skyriaus patalpos bei pastatytas priestatas greitosios medicinos pagalbos automobiliams įvažiuoti. Be to, bus keičiama elektros sistema, vėdinimo, saugos sistemos, šildymas.

Priemonės tuberkuliozės grėsmei mažinti
Z. Katkienė informavo, kad gerės tuberkuliozės ligonių gydymo ir medikų darbo sąlygos. 2017 metų spalio mėnesį pradėtas įgyvendinti iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto  finansuojamas  projektas „Tuberkuliozės profilaktikai, diagnostikai ir gydymui naudojamos infrastruktūros modernizavimas Respublikinės Šiaulių ligoninės TPLK“. Projekto išlaidų finansavimui skirta iki 1,159 mln. Eur. Projekto įgyvendinimo metu numatoma modernizuoti Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos infrastruktūrą: atlikti dalies I Tuberkuliozės  skyriaus ir II  Tuberkuliozės skyriaus remontą, įrengti požeminę jungtį-tunelį susisiekimui su kitais ligoninės korpusais, užtikrinant saugų TB ligonių ir personalo susisiekimą ir transportavimą, įsigyti medicinos įrangą ir medicininius baldus, laboratorijos diagnostinę įrangą, aprūpinti DOTS (tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso) kabinetą  medicinos priemonėmis, baldais, kompiuterine technika. Įgyvendinus projektą tikimasi sumažinti sergamumą tuberkulioze ir mirtingumą nuo jos, sustabdyti vaistams atsparios tuberkuliozės plitimą  Šiaulių apskrityje, mažinti jos padarinius tiek pačiam ligoniui, tiek aplinkiniams.

Inovacijos sąnarių protezavimo srityje
 2017 metais pažangos pasiekė ligoninės ortopedai-traumatologai – prieš keletą metų pradėję endoprotezuoti peties sąnarius, ėmė taikyti modernius anatominius endoprotezus. Pirmąją  operaciją atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Danetas Paskalis iš Prancūzijos. Pirmąkart atliktos ir  kelio sąnario operacijos, naudojant tos pačios kompanijos pagamintą endoprotezą, atsirado galimybė keisti tik tą sąnario dalį, kuri yra išdilusi.

 Naujagimiui palanki ligoninė
Šiauliečiai gali didžiuotis, kad Moters ir vaiko klinikai suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. Šiam žingsniui buvo ruoštasi iš anksto. Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą, paskelbtą Tarptautinės Pasaulio sveikatos organizacijos  drauge su Jungtinių tautų vaikų fondu, ligoninė pasirinko pati ir pasiryžo įgyvendinti visus principus bei reikalavimus, kad gautų teisę iki 2019 metų vadintis Naujagimiams palankia ligonine. Anot Z. Katkienės, Moters ir vaiko klinikos naujagimių ir akušerijos profilio specialistai įvykdė daug paruošiamųjų darbų, personalas dalyvavo mokymuose.

Į viršų