facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiauliuose jau trečiąjį kartą bus organizuojama „Maltiečių sriubos“ akcija, kuri vyks gruodžio 9 d. prekybos centre „Saulės miestas“ nuo 11 iki 14 val. Akcijos metu bus siūlomos keturių rūšių sriubos. Dalyvaus 40 maltiečių savanorių – moksleivių iš Šiaulių Medelyno progimnazijos, Stasio Šalkauskio ir Didždvario gimnazijų. Prie akcijos tradiciškai prisidės ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai. Kol bus pilstoma sriuba, prie papuoštos Kalėdų eglės vyks koncertas, kuriame koncertuos vokaliniai ir instrumentiniai kolektyvai iš „Juventos“ progimnazijos, Dainų muzikos mokyklos ir „Lauros studijos“ jaunieji atlikėjai.

Bendruomeniškumas – labai svarbus veiksnys
Naujai susibūrusi Šiaulių maltiečių grupė šiuo metu jau globoja keturiolika garbaus amžiaus vienišų, vienokią ar kitokią negalią turinčių Šiaulių miesto bendruomenės narių. Šiaulių maltiečių grupė 2 kartus per savaitę jiems veža karštą sriubą.

Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklos koordinatorė-savanorė Bronė Vainauskienė teigė, kad pagrindinė idėja yra ta, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į savanorišką veiklą, jog maltiečiais būtų ne tik nedidelės organizacijos nariai, bet ir kurtų bendruomeniškumo jausmą.

„Norime, kad žmonės padėtų vieni kitiems. Aukoti galima savo laisvą laiką, talentą, o kažkas – ir pinigus. Tai bendrumo jausmas, kai žmonės supranta, kad kažkam iš tikrųjų labai padėjo. Vienintelė vertybė yra mūsų laikas. Mes stengiamės parodyti, kokios problemos, kokioje vietoje esame, ką veikiame ir kuo visuomenė gali padėti. Dabar esate jauni, bet ir jūs susidursite su senatvės problema“, – pasakojo B. Vainauskienė.

Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklos koordinatorė-savanorė papasakojo, kad yra savanoris Jonas, kuriam 81 metai. Jis energingas vyras, vežioja visiems, kam reikia, aukas, sriubas. Taip pat yra Nijolė, buvusi kultūros namų direktorė, šiuo metu beveik akla, bet labai energinga, miela, visą gyvenimą padėjusi kitiems. Dabar tam žmogui reikia pagalbos, bet ji nėra tas žmogus, kuris skursta, vargsta ir miršta, nors vaikų nebeturi, o anūkai toli.

Daugelis susiduria su tokiomis bėdomis. Artimieji lyg ir yra, bet jų čia nėra.

„Bendruomeniškumo jausmas labai svarbus veiksnys. Kiekvienas žmogus nori turėti orią senatvę, bet kaip ji atrodo, yra labai skirtingi dalykai“, – teigė B. Vainauskienė.

„Yra gera daryti kažką gera“
Prie organizuojamos „Maltiečių sriubos akcijos“ prisideda ir Šiaulių Katedros parapijos vaikų dienos centras ir jo socialinė darbuotoja Vilma Kaušienė. Šis vaikų dienos centras gyvuoja jau 14 metų, sėkmingai vykdo įvairius projektus, daug dirba su šeimomis, vaikais, turi įvairių pramogų. V. Kaušienė teigė, kad prie šios akcijos prisideda jau ne pirmus metus, vaikai yra labai entuziastingi, nori padėti. Jie patys ruošia dovanėles – šiais metais dovanos rankų darbo atvirukus. V. Kaušienė pasakojo, kad jau su nekantrumu laukia šios akcijos. Kalbėjo su vaikais, ką turės daryti akcijos metu, kur vaikščioti, kaip bendrauti su žmonėmis.

B. Vainauskienė ir V. Kaušienė sugalvojo rengti vieną bendrą projektą. Daugelis Šiaulių Katedros parapijos vaikų dienos centro vaikų vieniši, neturi senelių, nežino, kas yra seno žmogaus išmintis, patirtis. O yra senjorų, kurie ganėtinai šviesaus proto ir ilgisi tų vaikų. Todėl bus organizuojami susitikimai. Norima, kad užsimegztų draugystė, jog nebūtų labai didelis susipriešinimas, susiformuotų aiškesnis šeimos modelis.

Prie „Maltiečių sriubos“ akcijos prisideda ir Medelyno progimnazija su neformaliojo švietimo koordinatore Sonata Daugėliene.

„Mūsų vaikai yra kitokie. V. Kaušienės vaikams reikia padėti, o mūsų vaikai nori ir gali padėti. Mūsų tikslas – ugdyti vaikų socialines kompetencijas. Ne tik dalykines žinias, bet ir pagalbą, kūrybiškumą. Mieste prieš keletą metų buvo sukurtas socialinių kompetencijų ugdymo modelis. Dabar labai svarbu tuos vaikus nukreipti tinkama linkme. Norima, kad vaikai galėtų padėti, užjausti, suprasti, kad jie žinotų, jog gali tai daryti. Mūsų tikslas ne tik padėti tiems žmonėms, bet ir pajausti, kaip yra gera daryti kažką gera“, – pasakojo S. Daugėlienė.

Šiai akcijai Medelyno progimnazijos vaikai kuria papuošimus organizuojamos „Maltiečių sriubos“ akcijos aplinkai. S. Daugėlienė teigė, kad gerumas – užkrečiantis dalykas. Yra tiek daug norinčių dalyvauti, kad net nusidriekusi eilė.  

Už aukas žmonės turės galimybę gauti gerų darbų kalendorių, kalėdinį žaisliuką ir knygą.

Į viršų