facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Antradienį Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu sudarytos komisijos, nagrinėjusios pateiktus faktus dėl Tarybos narių Justino Sartausko, Denio Michalenko, Aurimo Lanko ir Alfredo Lankausko bei miesto mero Artūro Visocko įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo, pirmininkas Jonas Bartkus atsistatydino iš šių pareigų.

Konservatorius J. Bartkus „Šiaulių naujienoms“ paaiškino, kad pagrindinė tokio žingsnio priežastis – teisines procedūras vykdančiai komisijai nebuvo skirtas teisininkas. Visuomeniniais pagrindais komisijoje dirbusių 8 Tarybos narių pateiktas išvadas sukritikavo administracijos direktorius Antanas Bartulis ir administracija  nerengė Tarybos sprendimo, patvirtinančio išvadas.

„Aš iš pat pradžių jaučiau, kad čia bus balaganas. Pusė komisijos yra pasirašiusi po viena interpeliacija, kita pusė – po kita. Tik aš vienas nebuvau nė po vienu kreipimusi padėjęs parašo, todėl mane ir buvo išrinkę komisijos pirmininku. Administracijos direktorius, kuris yra mums pavaldus, vertina mūsų išvadas. Kur tai matyta?! Man nepavyko išreikalauti, kad skirtų teisininką“, – apgailestavo politikas.

Pirmiausia žinią apie komisijos pirmininko atsistatydinimą socialiniuose tinkluose paskelbė komisijos narys Gintautas Lukošaitis.

„Nuo pat pradžių Jonas Bartkus buvo šališkas ir nepaisant, jog komisijos išvados nebuvo patvirtintos, jis surengė spaudos konferenciją ir išdėstė nepagrįstus teiginius Šiaulių mero Artūro Visocko atžvilgiu“, – skelbė buvęs (arba esantis?) J. Bartkaus bendrapartietis, Taryboje dirbantis mero frakcijoje „Dirbame miestui“.  

Nors tas teiginys – kad meras  A. Visockas, atleisdamas iš pareigų Šiaulių futbolo akademijos direktorių Saulių Lesnicką pažeidė įstatymą – buvo patvirtintas teismo sprendimu, kuriuo S. Lesnickas buvo grąžintas į darbą ir jam išmokėtos tūkstantinės kompensacijos.

Po komisijos pirmininko atsistatydinimo jo pavaduotoja Danguolė Martinkienė komisijos darbo nebetęsė.

J. Bartkus mano, kad prie komisijos išvadų dar bus grįžta gruodžio mėnesio Tarybos posėdyje, bet panašu, jog jos bus nebesvarbios, nes lapkričio pabaigoje gali būti pasibaigęs pusės metų terminas, per kurį paaiškėję interpeliacijos faktai turi būti išnagrinėti ir priimtas sprendimas.

Jau rašėme, kad praėjusią savaitę į Tarybos posėdį susirinkę kai kurie politikai kalbėjo, jog iš komisijos darbo buvo pasityčiota.

Į viršų