facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nors rinkimai į miesto savivaldą vyks dar tik po beveik pusantrų metų, akivaizdu, kad Šiaulių miesto taryba jau dirba jų dvasia. Tarybos nariai nevengia aštrių pasisakymų, emocijų, nors atėjus balsavimo momentui balsuoja taip, „kaip reikia“. Vakar vykusiame posėdyje net buvo galima išgirsti valdančiuosius pavadinant kiaulėmis. Tiesa, iš Džordžo Orvelo knygos „Gyvulių ūkis“. Nežiūrint aistrų, sprendimai ėjo kaip per sviestą – Savivaldybė taps viešosios įstaigos krepšinio klubo „Šiauliai“ dalininke, pirks tautinius rūbus jauniesiems šokėjams...

Šokėjai gaus po tautinį sijoną
Svarstant Tarybos sprendimą dėl biudžeto lėšų perskirstymo politikų dėmesys nukrypo į vienintelį punktą – skirti kiek daugiau nei 73 tūkstančius eurų nupirkti tautinius rūbus miesto mokyklose tautinių šokių kolektyvus lankantiems 706 vaikams. Pinigai bus skirti kolektyvams ,,Šėltinis“, ,,Liuoksinis“, ,,Sūkurėlis“, ,,Šermukšnėlė“, ,,Žalnieriukas“, kurie veikia miesto mokyklose, nors nėra jų struktūroje. Šios iniciatyvos autorystę prisiėmė Socialdemokratų frakcija, o meras Artūras Visockas entuziastingai palaikė.

Svarstant sprendimo projektą Tarybos narys Arūnas Rimkus nusistebėjo, kad socialdemokratai senu įpročiu nusprendė vienus vaikus padaryti vertesnius už kitus.

„Gal tai ir teisėta, kai grupė, turinti valdžią, apdovanoja sau patinkančius, tačiau neteisinga. Taip elgiasi kiaulės. Iš Džordžo Orvelo knygos „Gyvulių ūkis“. Šiauliuose vyksta proveržis blogąja prasme ir kuriama „Gyvulių ūkio“ tvarka“, – sakė politikas. Pasveikinęs Taryboje esančius pedagogus su profesine švente A. Rimkus pasiteiravo, kur ir kas juos išmokė skirstyti vaikus į vertus ir nevertus dovanų pagal jų užsiėmimą. Jis priminė, kad Ramūnas Karbauskis suprato, jog vaikų aprengti tautiniais rūbais už biudžeto pinigus negalima.

Meras A. Visockas ramiai paprašė politikų suvaldyti emocijas ir nereaguoti į šį pasisakymą.

Andrius Šedžius pastebėjo, kad Taryba planuoja ir skirsto pinigus visoms miesto sritims. Anot jo, tokie klausimai turi būti sprendžiami planuojant, o ne kad meras per savo šventinį priėmimą viešai pažadėjo ir dabar visi jo pažadus turi vykdyti.

„Aš ne prieš tautinį kostiumą, o prieš tokius „teroristinius“ būdus, prieš tokį planavimą“, – sakė politikas.

Paskutinį žodį svarstant sprendimą tarė prieš mėnesį miesto garbės piliete inauguruota choreografė Violeta Laugalienė. Šokių vadovė prisiminė, kad sovietmečiu kiekviena mokykla turėjo po tautinių šokių kolektyvą, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę prasidėjo „šitos veiklos ardymas“.

Nebeskirtos valandos šokių vadovams, jie išsibėgiojo, neliko tautinio šokio. Anot V. Laugalienės, liko patys ištvermingiausi kolektyvų vadovai, kurie dirba už „ubagišką algą“, supirkinėja iš kaimų kultūros namų „senus skudurus“ ir persiuva savo vaikams tautinius kostiumus.

„Mūsų kolektyvai užkišinėja visur, kur tik yra nišos. Vėliavą pakelti, nuleisti, pastovėti, gėles įteikti, palaikyti juosteles, sutikti svečius. Mes neturime tokių gražių rūbų. Tas 100 Eur vaikui yra labai maža dalelė, nes kostiumas kainuoja apie 1000 Eur. Mes už tuos skirtus pinigus galėsime nupirkti po sijoną“, – įtikinėjo politikus garbės pilietė.

Nors Tarybos sprendimu buvo perskirstyta per 400 tūkst. Eur lėšų, kiti paskirstymai politikų nesudomino. Sprendimui buvo pritarta – vaikai šoks pasipuošę naujais tautiniais kostiumais.

Savivaldybė įgis krepšinio klubo dalį
Kitas ne mažiau debatų sukėlęs klausimas buvo Šiaulių miesto savivaldybės tapimas viešosios įstaigos krepšinio klubo „Šiauliai“ dalininke ir ketvirtosios dalies perėmimas iš privataus asmens. Tarybos narius glumino tai, kad sprendimo projektą pristačiusios Švietimo kultūros ir sporto departamento direktorės Astos Lesauskienės atsakymų į savo klausimus nesulaukė. Paklausę, kiek klubas turi skolų, ar baigėsi FNTT tyrimas dėl finansinės klubo veiklos bei kt., sulaukdavo vieno atsakymo – Savivaldybė viską sužinos, tik kai taps dalininke. Esą Savivaldybė, skyrusi šįmet apie 260 tūkst. Eur klubui, nedalyvaudama jo valdyme negali sužinoti, kaip panaudojami šie pinigai.

„Norėtume elementarių atsakymų. Ponas Sartauskas sakė, kad yra klubo skola, bet neįvardijo kokia. Tai kodėl vienas Tarybos narys žino tą informaciją, o kitas nežino. Jis teigia, kad skola bus dengiama iš rėmėjų lėšų, bet didžiausias rėmėjas ir yra Savivaldybė. Mes nekuriame jokių sąmokslų teorijų, bet kodėl mes negalime gauti paprastų atsakymų“, – stebėjosi Artūras Kulikauskas.

Politikai priminė, kad ne Savivaldybės funkcija vystyti profesionalųjį sportą. Pranešėja aiškino, kad Savivaldybei klube atstovaus administracijos direktorius Antanas Bartulis. Tarybos nariai klausė, ar administracijos vadovas neturi ką veikti, jei be visų kitų darbų užsiims lėšų panaudojimo krepšiniui kontrole.

20 Tarybos narių (iš 29) balsavus už sprendimo projektą, Savivaldybė taps viena iš keturių „Šiaulių“ klubo dalininkių. Po ketvirtąją dalį čia turi verslininkas Alfonsas Armalas, Tarybos narys ir klubo vadovas Mindaugas Žukauskas bei A. Sireikos krepšinio akademija. Beje, Savivaldybei tapus viešosios įstaigos dalininke su mero A. Visocko rinkimų sąrašu į Tarybą atėjusiam M. Žukauskui teks atsisakyti Tarybos nario mandato.

Skolas grąžins per 3 metus
Pakalbinus Tarybos posėdyje krepšinio klubo „Šiauliai“ valdybos pirmininką verslininką Artūrą Nacicką, jis, skirtingai nei Savivaldybės atstovai, informacijos neslėpė ir į klausimus atsakė.

„Džiaugiamės, kad miestas dalyvaus krepšinio klubo veikloje. Mes esame atviri miestiečiams, Tarybai, nes Savivaldybė yra viena didžiausių rėmėjų. Krepšinio klubas – tai ne komercinis, o socialinis projektas. Mes čia – vienminčiai vykdome tą projektą, kad krepšinis mieste išliktų. Savivaldybės dalyvavimas suteiks rimtumo, atvirumo, skaidrumo“, – sakė verslininkas, ir pats remiantis „Šiaulių“ komandą. Jis patvirtino, kad šįmet 260 tūkst. Eur paramą skyrė Savivaldybė, o kitąmet žadama ją padidinti iki 300 tūkst. Eur.

Paklaustas, ar klubas turi skolų ir kiek, A. Nacickas patvirtino: „Taip, turi. 200 tūkst. Eur – palikimas iš seniau. Esame skolų grąžinimą išsidėstę per trejus metus pagal grafikus ir jų laikomės.“
Krepšinio klubo valdybos pirmininkas džiaugėsi, kad krepšinis mieste atgimsta, auga varžybų žiūrovų skaičius arenoje, vien abonentų parduota 3 kartus daugiau nei pernai. Nuo sezono pradžios „Šiaulių“ komanda iš 4 varžybų LKL 2 laimėjo. Komandą treniruoti šį sezoną ėmėsi Šiaulių miesto garbės pilietis Antanas Sireika.

2017 10 05 15

Krepšinio klubo „Šiauliai“ valdybos pirmininkas verslininkas A. Nacickas džiaugėsi, kad Savivaldybės dalyvavimas klubo valdyme suteiks solidumo.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų