facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje miesto aukštųjų mokyklų vadovai ir verslininkų atstovai pateikė bendrą nuomonę dėl aukštųjų mokyklų pertvarkos regione. Šiaulių miesto savivaldybė sausio 30-ąją gavo Ministro Pirmininko S. Skvernelio raštą parengti aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo planą. Dabar planas, kad Šiauliuose privalo išlikti universitetas, kolegija ir profesinio rengimo centras, parengtas.

Viltis – jaunimo skatinimas visomis pajėgomis
Šiaulių universiteto rektorius profesorius dr. Donatas Jurgaitis pareiškė, kad Šiaulių miesto aukštosios mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centras kartu su miesto Savivaldybe, Šiaulių apskrities, regiono savivaldybėmis priėmė sprendimą, kad po konsolidacijos Šiauliuose universitetas, Šiaulių valstybinė kolegija ir Profesinio rengimo centras turėtų likti funkcionuoti.
„Demografinė situacija yra didelis iššūkis ne tik universitetui, bet ir kitoms aukštosioms mokykloms. Bet tai nėra neįveikiamas barjeras. Universitetas jau 2,5 metų situaciją žino, stebi ir planuoja. Jei bus ir drastiški pokyčiai, universitetas turėtų gyvuoti“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Pasibaigus administracinei pertvarkai šiuo metu laukiama Finansų  ministerijos departamento leidimo reinvestuoti gautas lėšas už nereikalingų universiteto pastatų pardavimą.

„Tai leistų mažų mažiausiai padaryti du dalykus – sumažinti universiteto pastatų išlaikymo išlaidas ir pagerinti studijų kokybę“, – sakė jis.

Šiaulių valstybinės kolegijos  direktorės dr. Natalijos Šedžiuvienės teigimu, visame pasaulyje priimtas toks modelis, kai piramidės pagrindą sudaro profesinio mokymo programos ir besimokantys tose programose, kita nemaža dalis – kolegijos studijos, o viršūnėje – universiteto studijos su visomis bakalauro, magistro ir doktorantūros pakopomis. Anot jos, Šiauliuose yra labai artima situacija šiam modeliui.

„Džiaugiuosi, kad pramonininkai ir Savivaldybė pasisakė galėsiantys remti aukštąjį mokslą Šiauliuose, jei rengsime būtent tuos specialistus, kurie reikalingi Šiaulių regionui. Jaunimas šiuo metu yra tikrai pakankamai išrankus ir ieško galimybių įsitvirtinti darbo rinkoje, ieško geresnių atlyginimų, įdomesnių studijų. Tad kartu su universitetu bandysime išgryninti studijų programas, stebėti darbo rinką ir domėtis, ko nori abiturientai. Šiandien kaip niekada reikia visų žmonių pagalbos, kad jie padėtų motyvuoti studentus rinktis studijas Šiauliuose. Pastaraisiais metais viešojoje erdvėje skelbiami ne visai naudingi ir gražūs rezultatai, nuolat buvo kalba apie tai, ar Šiauliuose išliks universitetas, ar kolegija, ir tai padarė tikrai neigiamą efektą“, – teigė kolegijos direktorė.

Parašas padėtas, iššūkis mestas
Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas spaudos konferencijoje pareiškė, jog Šiaulių pramonininkai dėdami parašą po bendru sutarimu tikisi permainų.

„Laukia dideli iššūkiai. Iš pramonės pusės iš tikrųjų šiandieninė konkurencinė kova ne mažėja, o didėja. Kad galėtumėme dirbti kartu, regionui reikalingos šios institucijos. Institucijų laukia tikrai nemenki iššūkiai ir mes esame pasiryžę integruotis į jas bei pradėti dirbti kitaip“, – teigė jis, pabrėždamas, kad parašas po šiuo verslo planu yra tikrai ambicingas.

Kalbėti apie finansavimo modelį, kuriuo verslas galėtų paremti įstaigas, jo teigimu, dar ankstoka. Tačiau galima remti ne tik pinigais. Tiesa, jis pastebi ir tai, kad regionas tikrai neišgyvens iš esamų žmogiškųjų resursų, tad reikia integruoti užsieniečius, kurie norės regione gyventi, mokytis, kurti šeimas, tarp jų būtini ir specialistai, kurie galėtų dėstyti ir drauge atvestų užsienio studentų.
Tuo metu Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška, pasidžiaugė, kad į Švietimo ir mokslo ministeriją bei Seimą nukeliavo ne skirtingų organizacijų skirtingos pozicijos, o vienas ir vieningas planas, kuriame yra aiški nuoroda, jog Šiaulių regionas siekia išlaikyti universitetinį mokslą ir profesinį rengimą.

„Mūsų apsisprendimas nebūti katedra, filialu ar pan. Šiauliuose yra savalaikis ir teisingas, ir jeigu to laikysimės, pasieksime gerų rezultatų. Finansavimo modelis dar neaiškus, bet svarbiausia prisidėti prie tokių inovatyvių studijų kaip inžinerija ir technologijos“, – sakė jis.

Manoma, kad Savivaldybės ir verslo parama nebūsianti vienkartinė injekcija, o ilgalaikis finansavimo planas. Pirmuoju etapu labai svarbu profesiškai orientuoti moksleivius, sugrąžinti aukšto lygio dėstytojus, pasitraukusius į verslą, nes jų šiuo metu stinga. Priklausomai nuo inžinerinių ir technologinių mokslų vystymosi lygio, ateityje gali būti ir užsakomosios studijos.

2017 02 20 09

D. Jurgaitis: 2016 m. universitetui buvo pakankamai sėkmingi, akreditacija yra šešeriems metams.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų