Šioje vos kelių dienų senumo nuotraukoje Laimontas Dinius (dešinėje)

ir miesto meras Genadijus Mikšys užfiksuoti krepšinio rungtynėse. Kaip

 išdrįs eilinis Savivaldybės tarnautojas kelti ranką prieš drauge su meru

krepšinio rungtynes lankančio seimūno Laimonto Diniaus šeimos įmonę?

Vadimo SIMUTKINO nuotr.

 

 

Mykolas DEIKUS

Už platų požiūrį į santykius su moterimis „Metų sultonu” tituluotas seimūnas Laimontas Dinius it sijonuose įsipainiojo savo šeimos verslo skolose. L. Diniaus šeimos valdoma bendrovė „Šiaulių Max’o plėtra“ vėl muša skolų Šiaulių kultūros centrui rekordus. O Kultūros centro direktorius krapšto galvą – ne juokas išmušti skolas iš paties mero Genadijaus Mikšio bičiulio šeimos nagų.

Įmonės skolos vėl kapsi

Seimo nario Laimonto Diniaus šeimos valdomos bendrovės „Šiaulių max’o plėtra“ skolos Šiaulių savivaldybei priklausančiam Šiaulių miesto kultūros centrui vėl auga. Prokuratūrai ėmus domėtis politiko šeimos įmonės skolomis, Šiaulių miesto kultūros centrui buvo skubiai pervesta apie šešiasdešimt tūkstančių litų. Tačiau viskas tuo ir baigėsi.

Šiaulių miesto kultūros centro direktoriaus Virginijaus Stonkaus žodžiais, „Šiaulių max’o plėtra“ jau vėl prasiskolino apie 35 tūkstančius litų. Nemoka patalpų nuomos mokesčio ir mokesčių už žemę. Mokesčius už politiko šeimos įmonę sumokėjo pats Šiaulių miesto kultūros centras.

Jeigu būtų nesumokėjęs, laukęs, kol bendrovė susimylės atsiskaityti, Kultūros centrui būtų paskaičiuotas maksimalus mokesčio tarifas. Kultūros centrui, nes „Šiaulių max’o plėtra“ mokestį moka ne tiesiogiai.

Pažadėjo, bet netesėjo

Šiaulių miesto kultūros centro direktorius Virginijus Stonkus sako, kad įmonė susimokėjo tik už elektrą. „Max’o plėtrai“ buvo išsiųstas grasinantis laiškas, raginantis atsiskaityti su savivaldybės įstaiga.

V. Stonkus „Šiaulių naujienoms“ sakė, kad įmonė už patalpų nuomą pažadėjo sumokėti iki praėjusių metų gruodžio 30 dienos. Tačiau ir praėjus savaitei Šiaulių miesto kultūros centras pinigų nesulaukė.

Veiklos nevykdo

Susisiekti su „Šiaulių max’o plėtrą“ valdančia L. Diniaus žmona „Šiaulių naujienoms“ nepavyko. Įmonės telefonai atjungti, o durys užrakintos. Pramogų klubas neveikia nuo praėjusių metų vasaros.

Vis dėlto pavyko susisiekti Aidu Buziu, kuris vadovavo veiklą pramogų klube, pažeidžiant sutartį su Savivaldybe, vykdžiusiai bendrovei „Modus operandi“. (Šios bendrovės akcijos taip pat priklauso L. Diniaus šeimai).

A. Buzys apie skolas nieko negalėjo pasakyti, teigė, kad nuo praėjusių metų birželio bendrovei nebevadovauja. Pabrėžė, kad iš darbo išėjo savo noru, tačiau priežasčių nekomentavo.

Susisiekti pavyko tik su pačiu L. Diniumi, tačiau visų klausimų net nespėjome pateikti.

„Ir labai gerai, kad nesusisiekėte (su žmona, - red. past.). Ji yra privatus asmuo“, - pareiškė L. Dinius. Ir piktokai pareikalavęs klausimus pateikti raštu padėjo telefono ragelį.

Pageidavimą išpildėme – klausimus nusiuntėme visais žinomais politiko adresais.

Nuo šeimos skolų ginasi puldamas?

L. Dinius ėmėsi naujos taktikos – pulti apie jo šeimos skolas kalbančias žiniasklaidos priemones. Panašu, kad plačiai apie skolas rašiusios „Lietuvos ryto“ grupės kąsti nedrįso, tad pirmiausiai dantis išmėgino į LNK televiziją. Kolegų teigimu, politikas po reportažo apie jos šeimos skolas kreipėsi į žurnalistų etikos sergėtojus.

Po to kibo į „Šiaulių naujienas“. Tačiau nustebino tai, kad politikas, deklaruojantis, jog neturi jokių reikalų su „Max’u“, imasi jį ginti. Net įrodinėja, kad laikraštis neturėjo teisės paviešinti pramogų klubo skolų. Bet labiausiai prajuokino mėginimas „pritempti“, kad „Šiaulių naujienos“, rašydamos apie tai, jog valdininkai nedrįsta nutraukti sutarties su politiko šeimos įmone, „skatina socialinę neapykantą“. Ir cituoja įstatymą: „Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstomas karas, tautinė, rasinė, religinė, socialinė bei lyčių neapykanta“.

Tiesa, neaišku, kuriai iš šių išvardytų kategorijų priskirtini valdininkai ir L. Dinius: tautinei, rasinei, religinei, socialinei ar lytinei mažumai? 

Išrinko „Metų sultonu”

Už sultonišką požiūrį į moteris Laimontą Dinių žurnalas „Extra“ titulavo „Metų sultonu”.

Politikas titulo sulaukė už savo santykius su į dukras tinkančia šiauliete Ilona. Sostinės paparacai romantiškoje senamiesčio gatvelėje pričiupo su drauguže bevaikštinėjantį politiką. Nors 48-erių L. Dinius mėgino neigti draugystę su perpus jaunesne moterimi, įkliuvo darkart.

Paparacai politiką prie jo draugužės namų sumedžiojo po pietų grįžtantį Seiman.  

Į viršų