facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Buvusio „Elnio“ fabriko teritorijoje ketinama kurti menų fabriką, o visos teritorijos perspektyvą žadama aptarti su užsienio specialistais. 
Redakcijos archyvo nuotr.
 
 
 
 
Mykolas DEIKUS

Iš Tamperės (Suomija) grįžęs Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius ateinantį rudenį į Šiaulius pasikvies užsienio specialistus.

Rengs kūrybines dirbtuves

Baltijos miestų sąjungos atstovų Suomijoje surengtame pasitarime dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius puoselėja viltį kitą posėdį surengti Šiauliuose ir aptarti buvusio „Elnio“ fabriko teritorijos perspektyvas.

Nagrinėtos Tamperės miesto bėdos, V. Damulevičiaus žodžiais, panašios į Šiaulių. Minėtą Suomijos miestą taip pat kerta geležinkelio linija, todėl kyla susisiekimo problema.

Pasak Administracijos vadovo, panašios kūrybinės dirbtuvės miestui beveik nekainuos – apmoka Baltijos miestų sąjunga, kuriai narystės mokesčius moka ir Šiauliai. O idėjomis užsienio specialistai pasidalytų su šiauliečiais.

Rado fabriką  dvynį

Iš ES fondų buvusioje „Elnio“ fabriko teritorijoje menų inkubatoriui kurti Šiauliai turėtų gauti apie aštuonis milijonus litų.

Fabriko teritorijoje turėtų  atsirasti ir nauja irklavimo bazė, kuri priglaustų ir kitų  sričių sportininkus. Sporto kompleksą ketinama įrengti buvusios katilinės patalpose.

Savivaldybės administracijos direktorius V. Damulevčius sako nustebęs Tamperės mieste radęs Frenkelio vardu vadinamą fabriką, kuris identiškas šiauliškiui. Tik neradęs informacijos, ar Suomijoje veikiančio fabriko ir šiauliškio savininkai – tie patys. 
 
Į viršų