facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lina ŠIŠLAITĖ
Laimė. Apie ką pagalvojame išgirdę šį žodį? Turbūt kiekvienam žmogui šis žodis reiškia skirtingus dalykus ir jausmus. Vienas jaučiasi laimingas turėdamas daug pinigų, kitas – gražią šeimą, trečias – įspūdingą mašiną, ketvirtas – jausdamas meilę.

Ar dažnai susimąstome apie laimę? Ar galėtume ilgai negalvoję atsakyti – esame laimingi ar ne?

O kas yra – laimė? Laimė – teigiama emocija, emocijų spektras, jausmas ar būsena, pasireiškianti įvairiais jausmais: pasitenkinimu, ramybe, dvasine pusiausvyra, džiugesiu, dideliu, jausmingu džiaugsmu. Tai gyvenimo pilnatvės subjektyvus jausmas, kuris kyla tenkinant dvasinius pažinimo, bendravimo, estetinius ir fiziologinius poreikius. Tokį apibūdinimą radau panaršiusi internete.

Laimė nebūtinai turi tęstis nuolat. Jei ji būtų tokia, tai taptų įprasta būsena, ji nesuteiktų tiek pilnatvės. Dabar ji trumpalaikė. Sunku pagauti tą laimę tarsi melsvąją pasakų paukštę. Bet juk ir nereikia to. Kartais užtenka, kad praskrisdama ji numeta mums vieną kitą plunksną, kartais to, kad pamatome ją, o kartais juk gera tiesiog žinoti, kad ji kažkur yra. Ir pasiekiama tikrai kiekvienam.

Mes, lietuviai, dažnai mėgstame paniurzgėti apie tai, koks blogas mūsų gyvenimas. Ir tas pastaruoju metu mus nuolat gąsdinantis „baubas“ – krizė – trukdo gyventi. Kiek tos krizės pajautėme, kiek ne, bet tarsi užsikodavome jaustis blogai. Nenorime matyti gražių spalvų, šviesaus gyvenimo. Bet kodėl ir ne? Kodėl nepažiūrėjus į gyvenimą naujai?

Norėčiau perteikti kai kurias paprastas gyvenimo tiesas, gal pradžiai ir to užteks, kad pagalvotume, jog mums nėra taip jau blogai.

Jei šiandien nubudai sveikas, esi laimingesnis už 1 milijoną žmonių, kurie nesulauks kitos savaitės.

Jeigu niekuomet nepergyvenai karo, laisvės atėmimo, kankinimų agonijos arba bado, esi laimingesnis už 500 milijonų žmonių šiame pasaulyje.

Jei gali lankytis bažnyčioje nebijodamas kalėjimo ar mirties grėsmės, esi laimingesnis už 3 milijardus žmonių šiame pasaulyje.

Jeigu tavo šaldytuve yra maisto, esi apsirengęs ir apsiavęs, turi stogą virš galvos ir lovą,  tu turtingesnis už 75 procentus šio pasaulio žmonių.

Jei turi sąskaitą banke, pinigų piniginėje, tu priklausai tiems 8 procentams pasaulio žmonių, kurie yra pasiturintys.

Jei skaitai šį tekstą, esi laimingas, nes nepriklausai tiems dviem milijardams žmonių, kurie nemoka skaityti.

Argi perskaičius visa tai nekyla noras pasidžiaugti tuo, kad paprasčiausiai esi, kad gyveni šioje žemėje?

Beje, mokslininkų yra įrodyta: laimingo žmogaus širdis yra jaunesnė, jis greičiau pasveiksta po operacijų, lengviau ištveria skausmą, jo mažesnis kraujo spaudimas ir didesnė tikimybė, jog gyvens ilgai.

Įžvelkime laimę paprastuose dalykuose. Tegu draugo apkabinimas, mylimo žmogaus bučinys, sesers šypsena ar šiltas mamos žodis mūsų širdis nors trumpam pripildo tų gerų emocijų. Tikiu, kad tai patiria kiekvienas iš mūsų. Todėl nesigraužkime dėl mus ištikusių blogybių ir visada pasidžiaukime ta laime, kurią patyrėme. Būkime laimingesni. Juk šiame pasaulyje mes – tik laikini svečiai, išnaudokime tai. Džiaukimės akimirkomis. Jų yra kiekvieno gyvenime, tereikia tik apsidairyti. Gera knyga, įdomus filmas, graži daina, saulėlydis ar mėnulio pilnatis – tai mums duota, imkime. Kiekvienas sau atraskime tai, kas mus džiugina. Semkime visą gėrį ir grožį iš gyvenimo ir galų gale pradėkime jaustis tiesiog laimingi. Kai būsime laimingi, pasidalykime savo laime su kitais, uždekime juos savo laimės šviesa. Juk laimė niekad nemažėja, kai ja dalijamasi. Priešingai, ji tik dar didėja suteikdama džiaugsmo ir ją duodančiajam, ir ją gaunančiajam.

Tyrimai rodo, kad laimingų žmonių imuninė sistema stipresnė – jie rečiau serga peršalimo ligomis ir gripu, o susirgus simptomai būna silpnesni. Jau vien tai yra pakankama priežastis būti laimingam. Nebereikės bijoti „paukščių“, „kiaulių“ ar dar kitokių gripo rūšių.

Nemanau, kad aš čia pasakiau kažką naujo, ko jūs nežinojote. Visa tai – tiesiog senos tiesos, kurias mes visi puikiai žinome. Bet gal gerai, jei yra kažkas, kas mums atsargiai primena tuos paprastus dalykus, kuriuos buvome primiršę.

Kai žmogui kas nors pradeda sektis, sakoma, kad jam nusišypsojo Fortūna. O mes nelaukime, kol laimė mums nusišypsos. Tiesiog patys jai nusišypsokime. Ir ji ateis.

Į viršų