Šventojo Jurgio bažnyčios klebono pamokslas S. Šalkauskio gimnazistus ragino domėtis ne tik išmaniaisiais telefonais.
Vaido SIMANAUSKO nuotr.
Asta VOLKOVAITĖ
Vakar apie vidurdienį iš S. Šalkauskio gimnazijos pajudėjusi moksleivių, jų tėvų bei pedagogų eisena pasuko link Šventojo Jurgio bažnyčios. Čia švietimo įstaigos bendruomenė pagerbė mirusiuosius bei pasimeldė už gyvuosius. 
 
Šv. Jurgio bažnyčioje skaityti ne tik Evangelijos tekstai, bet ir skambėjo pačių gimnazistų gitara bei smuiku pritariami liturginiai tekstai. Pamokslą skaitęs kunigas kėlė klausimus, kas rūpi jaunimui, ir čia pat į juos atsakė. 
 
Dievo tarnas teigė pastebėjęs, kad jauniems žmonėms pernelyg rūpi materialūs dalykai: kompiuteris ar išmanieji telefonai. Po šių žodžių bažnyčioje pasigirdo šurmulys. Akimirką sujudusi gimnazijos bendruomenė nuščiuvo. Klebonas tęsė savo pamokslą teigdamas, jog nė vienas nežino, kas nutiks po 5 minučių. Dievo tarnas trumpai priminė ir žmogaus laikinumą iliustruojantį pasakojimą.
 
„Lankiau 34-erių metų žmogų, „...”, ketvirta stadija, prieš dvi savaites baigė magistrą, du vaikai, o jau gyvenimo saulėlydis”, - kalbėjo Dievo tarnas. Po jo žodį tarė ir gimnazistai, prašydami anaiptol ne materialų dalykų: ištvermės, kantrybės ar valios mokantis, viena gimnazistė prašė laimės išėjusiesiems.
 
Nors S. Šalkauskio gimnazijos direktorė teigė, kad tokios Mišios tradicinės ir rengiamos kiekvienais metais, buvo galima suprasti, kad pamokslą sakydamas klebonas galėjo turėti omenyje ir vasaros viduryje nužudytą S. Šalkauskio gimnazistę Nedą Račkauskaitę.Į viršų