facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Už sugadintą „poilsį“ neblaivus pagautas Vyriausybės atstovas Vaclovas Volkovas (nusisukęs) bandė išlupti 35 tūkstančius litų.
Autoriaus nuotr.
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykolas DEIKUS
Vyriausybės atstovą Šiaulių apskrityje pastaruoju metu lydi vienos „nesėkmės“. Nespėjo žmogus „išsilaižyti“ nuobaudos, kai baudą „užlenkė“ Valstybinė darbo inspekcija, o dabar gresia nauji nemalonumai už tai, kad darbo metu tvarkė asmeninius reikalus. 
 
Tvarkė savo reikalus
 
Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje Vaclovas Volkovas darbo metu tvarko asmeninius reikalus? „Šiaulių naujienų“ žurnalistai V. Volkovą net du kartus užklupo Kelmėje su privačiais reikalais, nors tuo metu jis turėjo dirbti.
 
Sausio 21-oji. „Šiaulių naujienos“ skambina Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje tarnybos administracijai ir teiraujasi, kur yra V. Volkovas. Administratorė pareiškia, kad V. Volkovas yra išvykęs, tačiau netrukus turėtų grįžti. Beveik tuo pat metu kitas „Šiaulių naujienų“ žurnalistas fotoaparatu užfiksuoja, kaip V. Volkovas su savo advokatu trinasi prie Kelmės rajono apylinkės teismo durų. Po to - užeina. Ne darbo reikalais, o asmeniniais – tądien buvo paskirtas teismo posėdis.
 
Vėliau V. Volkovas aiškins, kad buvo Kelmės rajono savivaldybėje, o drauge ir į teismą užsuko. Suprask, nieko čia blogo, kad darbo metu asmeninius reikalus valstybės tarnautojas tvarko.
 
Praėjus geram mėnesiui  V. Volkovas lydimas jau minėto advokato – vėl Kelmės rajono apylinkės teisme. Ir vėl – ne darbo, o asmeniniais reikalais. Mėginame kalbinti telefonu V. Volkovą, kaip pavyko suderinti asmeninius ir viešuosius interesus, tačiau šįkart Vyriausybės atstovas pyksta. Pyksta, išlieka pakankamai mandagus, bet nekomentuoja. 
 
Privalėjo imti atostogas
 
Skambiname Vyriausybės kanclerio pavaduotojui Olegui Romančikui, kuris tyrė V. Volkovo istoriją, kai šis buvo neblaivus užkluptas darbovietėje ir už ką gavo griežtą papeikimą. O. Romančikas teigia negalįs atsakyti, kaip vertinti tai, kad tarnautojas darbo metu tvarko asmeninius reikalus. Pasiunčia į Personalo skyrių. 
 
Personalo skyriaus specialistės Violetos Staskevičienės atsakymas vienareikšmis – asmeninius reikalus tvarkyti galima tik ne darbo metu. Galima imti kasmetines atostogas arba nemokamas – čia jau kaip širdis geidžia. 
 
Gresia nauja nuobauda
 
Jeigu paaiškės, kad V. Volkovas iš tiesų darbo metu tvarkė asmeninius reikalus (kaip jau minėta, pats nebuvo linkęs šnekėtis su žurnalistu), jam gresia dar viena nuobauda. Pirmąją nuobaudą gavo už tai, kad neblaivus prisivakarojo darbovietėje. 
 
„Šiaulių naujienos“ rašė, kaip redakcijos žurnalistai darbe užklupo vakarojantį Vyriausybės atstovą Šiaulių apskrityje V. Volkovą. Užkandžių kvapų viliojami į duris ėmėme braižytis, bet liko tik spyną pabučiuoti. Kol apie duris braižėmės, spyną bučiavome, Vyriausybės atstovas brazdu brazdu su jauna dama pro duris laukan beeinąs. 
 
Fotoaparato blykslė, regis, išgąsdino vakarotojus. Dama laiptais – it stirna pabaidyta strykt pastrykt, o džentelmenas atgal, vidun – šmakšt. Netrukus ir Karo policija prisistatė (savivaldybių prievaizdas įsikūręs tame pačiame pastate kaip ir kariškiai). Vyriausybės atstovas civilis, tad kariai policijos patrulių atsivežti išskubėjo ir V. Volkovą užlaikyti paprašė – kad neišlėktų.
 
Rado patruliai Vyriausybės atstovą jau ne savo patalpose, o apleistame pastato aukšte tamsoje, kampe bestovintį. Draugiškai alkotesterį papūsti paprašė. Kiek per vieną promilę – lengvas girtumo laipsnis.
 
Vienas žmogus – trys versijos
 
Jau skelbėme, kaip Vyriausybės atstovas Vaclovas Volkovas skundą prieš buvusį merą Vaclovą Volkovą nagrinėjo. Susidvejinti – dar pusė bėdos, bet susitrejinti...
 
Praėjus kiek laiko po nuotykių su policija V. Volkovas ant kilimo pas premjerą Andrių Kubilių nukulniavo. Sudarytai komisijai Vyriausybės atstovas teisinosi, kad pasilinksminęs miesto šventėje prisiminė, jog darbe portfelį pamiršo. Tad todėl ir buvo ten policijos užkluptas. O prie savo paaškinimo pridėjo savaitraštyje išspausdintą viešą savo laišką, kuriame (še tau, boba, ir devintinės) pateikia visiškai kitokią versiją. Girdi, su gerais bičiuliais darban užsuko, nes šie paprašė kabinetą aprodyti.
 
O pas V. Volkovą užsukę žurnalistai išgirdo ir trečią versiją. Bičiulius gamtiniai reikalai prispaudė, tai ir nužingsniavo į Vyriausybės atstovo valdas. Gal po kiek laiko išgirsime ir ketvirtą versiją – kokie gamtiniai reikalai kabinete užspaudė ir dar duris užrakino?
 
Poilsis – darbo kabinete?
 
Dažnai pasakoma, kad valdininkai savo kabinetuose ne visuotinai naudingu reikalu pluša, o poilsiauja. Gali būti, jog V. Volkovas bus pirmasis viešai tai pripažinęs.
 
Juokai juokais, bet tik dabar paaiškėjo, kad V. Volkovas pareigą sąžiningai atlikusius Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulius buvo prokurorams apskundęs. Už tai, kad alkotesteriu promiles išmatavo. „Policijos patruliai neteisėtai pareikalavo pasitikrinti girtumą bei atidaryti patalpas“, - Šiaulių apygardos prokuratūroje suraitytame rašte vograuja V. Volkovo advokatas Arūnas Koskus. Blogi pareigūnai, labai blogi. Ypač dėl to, kad (cituojame advokato raštą): „Vaclovas Volkovas buvo pažemintas ir sugniuždytas, pademonstruojant didžiulę nepagarbą jo asmeniui kariškių, saugančių pastatą, akivaizdoje, viešoje vietoje buvo sutrikdyta visuomenės rimtis bei Vaclovo Volkovo teisė į poilsį, garantuota LR Konstitucijoje“. 
Savo sugadintą poilsį ir nesmagias emocijas įvertino 35 tūkstančiais litų.   
 
Brangus, turiningas poilsis su promilėmis darbo patalpose ar ne?
 
Nubaudė Darbo inspekcija
 
Blaivūs prokurorai, aišku, ikiteisminio tyrimo nepradėjo. Tačiau sekant aukščiau išdėstyta logika, nemalonumai lauka Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus pareigūnų. Pareigūnai V. Volkovą už tai, kad darbo patalpose buvo neblaivus, nubaudė šimto litų bauda. 
 
Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjas Zenonas Griguola patvirtino, kad buvo surašytas aktas ir V. Volkovui skirta bauda. Tačiau daugiau nekomentavo – V. Volkovas sprendimą yra apskundęs, o kol bylos nesibaigia, inspektoriai paprastai nekomentuoja.

Į viršų