facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Populiarumo ir grožio nestinganti 2006-ųjų metų Lietuvos šlagerių karalienė  Vitalija Katunskytė vis dažniau prabyla apie norą susirasti antrąją pusę. 
Vadimo SIMUTKINO nuotr.  
 
 
 
Zita KATKIENĖ

Nors Vitalijos Katunskytės gyvenimas kupinas netikėtumų ir permainų, tačiau viena jame stabilu - Lietuvos šlagerių karalienė penkiolika metų  vieniša. Išsiskyrusi su antruoju vyru taip ir nesiryžo trečiajai santuokai. Ar jai ryšis 53-ejų metų garsi dainininkė - šis klausimas šiandien rūpi dažnam Vitalijos talento gerbėjui. Nes pati televizijos laidoje „Valanda su Rūta”, kurioje buvo kalbama apie vienišas damas, prabilo apie širdies draugo paieškas. Ar vyrų dėmesio nestokojanti dainininkė tikrai prarado viltį pati susirasti gyvenimo draugą, ar tai - tik dar vienas televizijos šou, kuriuose pastaruoju metu viena iš žymiausių ir charizmatiškiausių šou verslo atstovių mielai dalyvauja?

Dėmesio padaugėjo

„Ponia Vitalija, gal žinote, kas superka sraiges? Va - kiek pririnkau - pilna didelių sraigių pievoje, bet nežinau, kas jas superka?” - pasilenkia prie stalelio kavinėje pro šalį einantis apie 55-erių vyras. Žurnalistei kyla mintis nukreipti žmogų į redakciją, nes „Šiaulių naujienos” ne kartą spausdino skelbimą apie superkamas didžiąsias sraiges. Kai vyras padėkoja ir nueina nešinas maišeliu sraigių, topteli mintis, jog gali būti, kad tai - dar vienas gerbėjas, o sraigės - tik pretekstas pabendrauti su atlikėja...

„Kai mane pakvietė į televizijos laidą, tikrai nebuvo jokios kalbos apie draugo paieškas”, - sako ponia Vitalija paklausta, ar tikrai kreipėsi į televizijos laidą pagalbos. Ji buvusi pakviesta dalyvauti laidoje, kurios tema „vieniša dama”. „Prieš pat laidą Rūtelės prodiuserė pasakiusi, kad galėtų paskelbti, kad ieškau draugo. Aš neprieštaravau, nes tai tik pokštas”, - įsitikinusi populiariosios muzikos atlikėja, niekada nebijanti nei papokštauti, nei iš savęs pasijuokti.

Tam, kad pokštas atrodytų rimtas,  norintiems susipažinti ir bendrauti su ponia Vitalija buvo pasiūlyta  galimybė paskambinti laidos prodiuserės telefonu. 

Gyvenimas, pasak Vitalijos,  parodė, kad žmonės tiki televizija ir rimtai priima ne tik klaidingą  informaciją, bet ir pramogai skirtus pasirodymus. Ypač Vitaliją pribloškė, kai jos telefonu atskriejo užgauli žinutė: „Ar tikrai visi vyrai - kiaulės? Jūs įžeidėte mus”.

Posakis, kad visi vyrai - kiaulės, laidos metu tikrai nuskambėjo iš Vitalijos Katunskytės lūpų.  „Aš tikrai taip pasakiau, nors taip nemanau”, - šypsosi atlikėja miesto pėsčiųjų bulvaro praeiviams,  skubantiems pro lauko kavinę ir besilabinantiems su įžymybe. Atrodo, jog Vitaliją pažįsta kas antras praeivis. „Mano toks gyvenimas, tokia patirtis - vyrai, su kuriais teko gyventi, nebuvo geri. Gal aš tokius traukiu, gal aš nemokėjau rinktis”, - atvirauja Vitalija, aiškindama savo posakio kilmę. Taigi ir išsprūdo žodžiai iš lūpų, nes liaudiškas posakis labai gerai apibūdita tuos vyrus, su kuriais teko gyventi ir išsiskirti.

Dar labiau pribloškė  nepažįstama moteris, priėjusi prie Vitalijos ir be užuolankų  paklaususi: „Tu tokia graži moteris ir negali vyro susirasti, kad per televiziją ieškai?” Kitas su užuojauta klausė:  „Jūs tokia faina, ar tikrai to vyro nerandate?”

Prieš dieną Vitalijai paskambinusi Rūtos prodiuserė pranešė, kad laidoje paskelbtu telefonu skambino 4-5 vyrai su rimtais ketinimais susipažinti su ponia Vitalija. „Išsilavinę, gražiai kalba”, - tikino prodiuserė. Skambinę du našliai medikai, verslininkas, dailininkas, gyvenantys įvairiose Lietuvos vietose. Visi palikę savo telefonų numerius ir prašę, kad ponia Vitalija paskambintų.

Tačiau Vitalija teigia, jog ji niekam nežada skambinti. Laidoje papokštavusi atlikėja nežada įsijausti į šią televizijos pramogą: „Nors kas žino - gali pokštas virsti realybe, juk gyvenime būna visaip”. 

„Pražydo sodai - nepastebėjai”, - traukė trijulė pusbernių, einant Vitalijai gatve. „Tokia populiarumo kaina - vieni išaukština, kiti į purvą murkdo”, - sako populiaraus hito „Pražydo sodai” ir daugelio kitų dainų atlikėja, gyvenime patyrusi ir skriaudos, ir nuoskaudų.

Santuokos iširusios be jos kaltės  

Būdama 24-erių metų  Vitalija sukūrusi pirmąją šeimą. Santuoka iširo po pusantrų  metų. Ir per tą neilgą laiką pora keturis kartus skyrėsi ir vėl sueidavo, kol pagaliau Vitalija Šidlauskienė nusprendė - pakaks. Gydytojas ir poetas Valerijus Šidlauskas, neslepia moteris, buvo geras tik tuomet, kai buvo blaivus. Pakakdavę taurelės, ir žmogus pasikeisdavęs. Kęsti agresijos buvę nepriimtina, nors moteris ir suprato, jog tai - dėl ligos.  Džiugino Vitaliją šioje santuokoje gimęs sūnus Darius. Pusės metukų buvo sūnus, kai santuoka iširo, ir Vitalija iš Šilalės grįžo gyventi į Šiaulius.

Su pusės metukų sūneliu apsigyveno pas tėvelius jų turėtame nuosavame name. Tai buvo „Baltijos“, „Geluvos“ restoranų klestėjimo laikas, kuriuose ir skambėjo Vitalijos daina.

Nebuvę Vitalijai lengviau ir tuomet, kai po ketverių metų ji ryžosi antrajai santuokai. Antanas Bielskis buvo didžioji Vitalijos meilė. Su mylimu vyru atlikėja važiuodavo ir į pasirodymus, ir į pokylius. Deja, mylimas žmogus neatsilygino į jos meilę tuo pačiu. Būdavo, kai Vitalija dainuoja, Antanas stiklelį kilnoja. Tačiau tapo dar skaudžiau, kai sužinojo, jog tuo metu, kai ji išvykdavo į pasirodymus, Antanas taip pat patraukdavo į „gastroles“...

„Dešimt metų „žudžiausi“ dėl geresnio gyvenimo, o jam tereikėjo linksmybių, - vertina antrojo vyro pavardę iki šiol oficialiai nešiojanti Vitalija Katunskytė - Bielskienė.

Pasitvirtino tiesa, jog dėl tėvų skyrybų labiausiai kenčia vaikai. „Kai išvarei tėvelį Antaną, kaip aš verkiau” - pribloškė ir pačią Vitaliją vėliau sūnaus Dariaus pasakyti žodžiai.

Mylėjo Antanas ne tik savo dukterį Moniką, bet ir Vitalijos pirmosios santuokos sūnų  Darių. Ir buvo už ką. Darius gerai mokėsi. Iš tėvo gydytojo, pasak Vitalijos, Darius paveldėjo aštrų protą ir mokslas jam sekėsi.

Beveik keturiolikos buvo Darius ir dar dešimties neturėjusi Monika, kai Vitalija vėl liko viena. Tiesa, vieniša ji niekada nebuvusi - gyveno drauge su tėvais, tad jie ir prižiūrėdavo vaikus, kai Vitalija dirbo.

Šiandien Vitalija skaičiuoja penkioliktus metus po skyrybų ir per tuos metus visai viena nebuvusi. Bet ir vėl pataikiusi ant labai panašaus į buvusiuosius. „Gal aš tikrai nemoku atsirinkti”, - priduria Vitalija pasakodama dar vieną savo gyvenimo epizodą apie nelaimingą meilę. Jau išsiskyrusi draugavo su vienu žmogumi. Ketverius metus draugavo, tačiau po vienu stogu taip ir neįsikūrė. Vitalija žinojo apie šio žmogaus praeitį, žinojo, kad jis visada mėgo taurelę, kad prieš žmoną ir ranką pakeldavo. Tačiau su ja visada elgėsi gražiai, kultūringai. „Nes mūsų santykiai nebuvo kasdienybė. Buvo tik pasimatymai, draugystė. Kai jis pasiūlė gyventi drauge - aš atsisakiau”, - prisimena Vitalija. „Tai aš be reikalo myniau dobilieną. Man reikia gyvenimo draugės”, - pasipiktino jaunikis ir trenkė durimis. Vitalija liko viena ir su šiuo likimu susitaikė: „Tokia populiarumo kaina - viešas ir vienišas”.

Iš  pirmo vakaro - į lovą  

Išvardinti visus vyrus, kurie per tuos penkiolika metų atkreipė dėmesį į išskirtinio stoto ir dailių bei išraiškingų veido bruožų dainininkę, pasak Vitalijos, būtų neįmanoma. Kokių tik komplimentų neteko girdėti. Nuo „Kokia tu faina...” „Kokia tu graži...” iki „Tu pasikėlusi kaip statula...” Tačiau ilgesniam laikui draugystė neužsimegzdavusi.

Įsimintinas vienas šiauliečio verslininko dėmesys. Vitalijai tas žmogus tikrai patiko ir ji tikėjo jo gražiais žodžiais. Tikėjo ir tuo, kad jis – išsituokęs. Tačiau - nepasitikėjo. Nepasitikėjimą kėlė tai, kad jis niekada negalėdavo susitikti savaitgaliais - nes daug dirba. Tačiau darbo dienomis to laiko vis atsirasdavo.

Sužinojusi naujojo draugo privačios parduotuvės adresą Vitalija nusprendė išsiaiškinti situaciją. Nuėjusi į parduotuvę ji paklausė darbuotojų, kur rasti direktorių. „Direktoriaus šiuo metu neturim”, - paaiškino pardavėja. Paplepėti linkusi Vitalija ėmė pasakoti, kad puikiai pažįsta direktorių ir jo šeimą, todėl ir norėjo pabendrauti. „Taip taip, jo šeima tikrai puiki, ir žmona graži”, - paantrino pardavėja.

To ir pakako, kad būtų  nutraukta beužsimezganti draugystė. „Kam man reikia tos slaptos draugystės su vedusiu vyru? Juk mane visi pažįsta, tuoj žmona susiras, puls žeminti, užgaulioti, pradės per teliką rodyti”, - kvatoja Vitalija iš savo nuotykio, apie kurį, be abejo, girdi visi lauko kavinės lankytojai.

Bet ir ne šis vyriškosios lyties atstovo dėmesys labiausiai pribloškė moterį. 

Labiausiai buvo nusivylusi visa vyrija vieno pasimatymo metu. Tada ji dirbo kavinėje Palangoje, kur vyrų dėmesio tikrai nestokoja. Tačiau kad po darbo pakviestų į naktinį klubą - tikrai ne kasdienis įvykis. Tad pakviesta Vitalija neatsisakė, nes žmogus patrauklus, kultūringas, jau savaitę buvo pažįstami.

Deja, iki klubo uždarymo neištvėrusi. Naujasis gerbėjas greitai padaugino alkoholio ir lyg niekur nieko jo rankos ėmė slysti jos kojomis. „Aš apstulbau - sėdime žmonių apsuptyje, mane visi pažįsta, o tas - grabaliojasi po sijonu”.

„Ką čia apsimeti, gal tu vyrų nenori?”, - nustebo gerbėjas, sulaukęs pasipriešinimo. Supratęs, kad pritarimo nesulauks, toliau plūdosi: „O tik nereikia, nevaidink čia šventosios. Per ką, jei ne per lovas ir prodiuserius tomis žvaigždėmis tampate?” - toliau užgauliojo naujasis gerbėjas. Ir Vitalija į naktinę Palangą išėjusi viena.

Svajonių  vyras - Egipte

Neslepia populiari moteris, kad jos širdis tikrai nėra mirusi ir ji nėra abejinga vyrams. „Aš  tikrai pastebiu ir sužimbančias akis, ir pačios akys užsidega”, - nusprendžia Vitalija papasakoti dar vieną istoriją, kurios nepamiršianti visą likusį gyvenimą. Tai nutiko praėjusių metų rugsėjy, kai ji televizijos projekto „Pirmą kartą su žvaigžde” dėka važiavo į Egiptą.

Po kelionės į Ameriką  ir nelengvos darbo vasaros Palangoje norėjusi atsisakyti pasiūlymo dalyvauti šiame projekte. Laidos prodiuserio įkalbėta ėmė krautis kelionės lagaminus. Pradžiugino oro uoste sutikta kelionės draugė - Ligita iš Karmėlavos. Be to drauge važiavo ir žymi aktorė Larisa Kalpokaitė ir jos projekto partneris Arūnas iš Alytaus. Laidos kūrėjai vienu metu filmuoja dvi laidas, o laidos dalyviams - tik dar geriau, nes per 10 dienų, kurias teko praleisti Egipto mieste Hurgadoje - populiariame kurorte Raudonosios jūros pakrantėje, buvo ir laisvo laiko.

Patį pirmąjį vakarą  Vitalija sulaukė viešbučio darbuotojo dėmesio. Ji su projekto dalyviais pietavo viešbučio restorane, kai prie stalelio priėjo baltai apsirengęs vėliau Rafaeliu prisistatęs vyras. „Aš pakėliau akis nuo lėkštės ir mūsų žvilgsniai susidūrė. „O, kas čia įvyko”, - nusmelkė niekad nepatirtas jausmas.

Kažkas, matyt, sukirbo ir Rafaelio širdyje, nes jis kasdien rasdavo galimybę aplankyti lietuvių draugiją ir pasišnekučiuoti su Vitalija. Deja, Vitalija nekalba angliškai, o jis nekalba rusiškai, nors Egipte kalbančių  rusų kalba labai daug. Tad Vitalijos ir Rafaelio pokalbiuose visada dalyvaudavo operatorius ar prodiuseris ir vertė. „Jūs - puiki moteris, jūs - mano skonio”, - žarstė egiptietis komplimentus. „Moteris myli ausimis, tačiau ir pažiūrėti buvo į ką - rudaakis, tamsiaplaukis, juodbruvas, aukštas - apie tokį visada svajojau”, - šypsosi Vitalija, taip ir nepasakiusi „taip”, kviečiama į naktinį klubą.

Nors operatorius ir išsiaiškino, kad Rafaelis - tikrai vienišas, tačiau artimumas baugino. Varžė Vitaliją ir kalbos barjeras, nes juk operatorius drauge į naktinį klubą neis...

Po skrandžio operacijos iki 114 kilogramų sulieknėjusi, taigi atsikračiusi 80 nereikalingų  kilogramų, Vitalija Katunskytė jaučiasi išties pakiliai ir nusiteikusi romantiškai. „Aš to žmogaus niekada nepamiršiu”, - šypsosi Vitalija, staiga sugrįžusi į realybę. O realybė, pasak atlikėjos, nėra bloga, kai kalbama apie darbą, koncertus, televizijos projektus, nes tada ji yra žmonių apsuptyje, nestokoja dėmesio. Tačiau tas dienas, kai už lango - lyja, kai nesinori eiti nei pas dukrą Moniką ir vaikaitį Kęstutį, tenka vienai pačiai praleisti savo gražiame bute. Ir tada, Vitalija žino, aplanko mintys, jog nesinorėtų gyvenimo baigti vienumoje. „Kas žino, kiek man dar liko gyventi, bet kol esu graži, įžymi ir talentinga, nenorėčiau būti vieniša”, - kvatoja Lietuvos šlagerių karalienė ir verčia šypsotis ne vieną aplinkui.  
 


Į viršų