facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Bendrovės „Specializuotas transportas“ vadovų sprendime nevežti atliekų įžvelgiama ir politinė potekstė.
Redakcijos archyvo nuotr. 


Mykolas DEIKUS

Bendrovė „Specializuotas transportas“ ėmėsi savotiško šantažo. Motyvuodama, kad neturi pinigų, beveik visoje apskrityje nevežė atliekų. 

Savivaldybių atstovai įspėja, kad spausdami tokiais metodais atliekų vežėjai rizikuoja pažeisti sutartį. Ir bandydami apsisaugoti nuo tokių drastiškų šiukšlininkų demaršų rengiasi taip besielgiantiems atliekų vežėjams ateityje nebeleisti dalyvauti konkursuose.

Nevežė  šiukšlių

Vasario pabaigoje bendrovė „Specializuotas transportas“ beveik visoje apskrityje, išskyrus Šiaulius, nevežė atliekų. Kai kuriuose rajonuose nevežė vieną dieną, o kai kuriuose – net ir dvi.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Lembutis „Šiaulių naujienoms“ patvirtino, kad atliekos nebuvo vežamos. Teigė įspėjęs viešąją įstaigą Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras priversti atliekų vežėjus laikytis sutarties.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitolis Januševičius teigia, kad „Specializuotas transportas“ nuolat grasina nevežti atliekas. Rajono savivaldybė vežėjams buvusi skolinga šimtą tūkstančių litų, tačiau dabar – jau atsiskaičiusi.

Sutartyse su atliekų  vežėjais nėra numatyta tokių „sankcijų“ gyventojams kaip nevežti atliekas.

Beje, Šiaulių rajone atliekų rinką yra pasidalijusios dvi bendrovės - „Specializuotas transportas“ ir „Švarinta“. „Švarinta“ jai priklausančioje rajono dalyje atliekas vežė be sutrikimų.

Teigia neturėję  lėšų

Bendrovės „Specializuotas transportas“ direktorius Rolandas Stanys neigia, jog bendrovė tokiu būdu mėgino spausti atsiskaityti vėluojančias savivaldybes. Direktoriaus teigimu, atliekos nebuvo vežamos todėl, kad bendrovė neturėjusi pinigų kurui.

Vežti atliekas bendrovė  pradėjusi dėl to, kad dalį skolos grąžino paskolą paėmusi Šiaulių miesto savivaldybė. Pinigai sumokėti už gatvių priežiūrą, tačiau jais esą buvo dengiamos ir kitos veiklos, tokios, kaip atliekų vežimas.

Skola – per penkis milijonus litų

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) duomenimis, Šiaulių apskrities savivaldybės už atliekų vežimą skolingos 5,3 milijono litų.

ŠRATC direktorius Raimundas Jakutis sako, jog skola susidarė dar nuo tų laikų, kai tik pradėta įvedinėti rinkliava – tęsiasi metų metus. Tuomet rinkliavos dydis buvo mažesnis už atliekų vežimo kainą.

R. Jakutis teigia suprantąs vežėjus: „Jų reikalavimai teisėti“. Tačiau įstaigos sąskaitos banke tuščios, kai pinigai pasiekia, atsiskaitoma už paslaugas.

Vežėjus tik įspėjo

ŠRATC direktorius R. Jakutis sako, kad šį kartą bendrovė „Specializuotas transportas“ buvo tik įspėta, jos atstovas buvo iškviestas į įstaigos valdybos posėdį.

Atliekų tvarkymą  administruojanti įmonė pastaruoju metu sulaukia nemažai skundų  dėl neišvežtų atliekų. 

„Daug kur šiukšliavežės negali privažiuoti dėl užpustytų kelių, todėl nepuolame bausti vežėjų“, - sako R. Jakutis.

Tačiau „Specializuoto transporto“  demaršas supykdė kai kurių rajonų politikus. Pasigirdo siūlymų skelbiant naujus atliekų vežimo konkursus įvertinti ir tai, kad vežėjai piktybiškai neveža atliekų. Už tokius žaidimus siūloma bendroves eliminuoti iš konkursų.

Įžvelgiama „politinė“ potekstė

Daugeliui pro akis neprasprūdo tai, kad atliekos buvo vežamos tik Šiauliuose, kur miesto valdžia nuo seno globoja bendrovę „Specializuotas transportas“.

Šiaulių miesto savivaldybės ir apskrities rajonų savivaldybių nuomonės išsiskyrė ir dėl ŠRATC direktoriaus kandidatūros. Šiaulių valdžia į direktoriaus kėdę  „stūmė“ liberalcentristams, su kuriais siejama ir bendrovė  „Specializuotas transportas“, artimą žmogų. Apskrities savivaldybių atstovai balsavo už R. Jakutį, buvusį Šiaulių rajono merą. Neoficialiai kalbama, kad tokiu būdu rajonų politikai siekė apsisaugoti nuo vežėjų įtakos viešojoje įstaigoje ŠRATC.  
 
Į viršų