facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių konservatorijos akordeonininkai Tadas Motiečius ir Deividas Jocius dalyvavo V atvirajame festivalyje–konkurse „Mano draugas – bajanas” Gomelio mieste, Baltarusijoje.

Konkursą  organizavo Baltarusijos bajanistų ir akordeonininkų asociacija ir Gomelio kultūros skyrius. Renginys vyko Gomelio menų koledžo bazėje, kurioje šiuo metu dirba dvidešimt trys šios specialybės pedagogai, mokosi daugiau nei šimtas akordeonininkų ir bajanistų. Festivalio metu vyko koncertai, seminaras, atviros pamokos, kurias vedė pedagogikos mokslų daktaras, Maskvos valstybinio kultūros ir menų universiteto profesorius O. Blochas, Ukrainos nusipelnęs artistas, Odesos muzikos akademijos profesorius V. Murza, Baltarusijos nusipelnęs artistas, Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos profesorius N. Sevriukovas.

Konkurse po atrankos turų dalyvavo daugiau nei 70 dalyvių. Šiaulių  konservatorijos mokinys Tadas Motiečius (mokytoja ekspertė Marytė Markevičienė) laimėjo pagrindinį konkurso prizą - buvo apdovanotas GRAND PRIX diplomu ir dovana, o šiaulietis Deividas Jocius (mokytoja metodininkė Daiva Vasauskienė) pelnė antrojo laipsnio laureato diplomą.

Festivalio metu šiauliečiai surado naujų draugų, sulaukė įdomių pasiūlymų, geriau pažino kaimynų baltarusių kultūrinį gyvenimą ir suprato, kad be muzikos mokymosi labai svarbu ir mokytis kalbų: festivalio metu Tadas buvo Toliku vadinamas, o Deividas – Denisu. Tikimės, kad ši draugystė tarp atskirų žmonių peraugs ir į festivalių „Linksmasis akordeonas” ir „Mano draugas – bajanas” draugystę. 
 
"Šiaulių naujienų" inf. 
Į viršų