Jau seniai kalbama apie tai, kad senojo viaduko padėtis – bloga, kad būtina viaduko rekonstrukcija. Tačiau, panašu, kad miesto valdžiai viadukas mažai rūpi – ant jo stūkso tonos smėliu ir druska „pagardinto” sniego. 
Vadimo SIMUTKINO nuotr.
 
 
  
 
 
Lina JUREVIČIŪTĖ
Ant senojo miesto viaduko – dešimtys tonų smėliu ir druska „pagardinto” sniego. Miesto valdžia jau seniai kalba apie tai, kad būtina iš pagrindų suremontuoti senąjį viaduką, nes nors padėtis dar ir ne kritiška, tačiau labai greitai gali tokia tapti. Tačiau, panašu, kad viaduką miesto valdžia visai pamiršo ir ne tik rekonstrukcija nekvepia, bet ir sniegu niekas nepasirūpina. 
 
Tonos sniego viadukui gėrio neprideda
 
Senuoju viaduku važiuojantys šiauliečiai jau tikriausiai pastebėjo, kad miesto gatvių tvarkytojai tik nustumdo sniegą į pakraščius, pabarsto gatvę smėliu ir druska - tuo pasibaigia viaduko valymas. Žiema šiemet ypač dosni šalčio ir sniego, todėl ant viaduko sniego prisikaupė itin daug. 
 
„Važiuojant senuoju viaduku skauda širdį. Su smėliu ir druska susimaišęs sniegas tikriausiai sveria ne vieną toną. O miesto valdžia jau ne vieną kartą sakė, kad viaduko padėtis – labai bloga. Kalbėjo, kad būtina rekonstruoti, nes esą gali net sugriūti, jei nieko nedarysime. Jeigu jau taip blogai, tai bent sniegą galėtų nuvalyti. Juk papildomas svoris, drėgmė bei druska viaduko būklės tikrai nepagerina”, - „Šiaulių naujienoms” sakė pastabi šiaulietė. 
 
Ieškos priemonių viadukui apsaugoti
 
Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis „Šiaulių naujienoms” pažymėjo, kad sniegas ir smėlis viadukui daug žalos nepadaro. Tačiau kai sniegas pradės tirpti, tada jau išties bus vėlu rūpintis viaduku, nes tirpstantis sniegas gadina viaduko konstrukcijas. 
 
„Šis klausimas bus svarstomas Savivaldybės saugaus eismo komisijoje. Ieškosime priemonių, kuriomis reikėtų apsaugoti viaduką. Viena iš jų galbūt ir bus sniego nuo viaduko nuvežimas”, - sakė A. Adomaitis. 
 
Kalbėdamas apie senąjį viaduką A. Adomaitis paminėjo, jog Savivaldybėje seniai yra paruoštas viaduko rekonstrukcijos projektas. Vienintelė priežastis, kodėl rekonstrukcija dar neprasideda – finansiniai ištekliai. 
 
„Pagal projektą, viaduko rekonstrukcija kainuotų daugiau kaip 9 milijonus litų. Lėšas planuojame gauti iš Kelių priežiūros programos. Dabar kaip tik ir deramasi dėl tų pinigų. Viaduko padėtis – ne kritinė, tačiau matome požymius, kad tvarkyti tikrai reikia. Galėtume dar „lopyti”, tačiau vėliau rekonstrukcijos vis tiek reikės, todėl galvojame, kad neapsimoka pinigus mėtyti į balą ir vieną kartą padaryti taip, kaip reikia”, - pažymėjo A. Adomaitis. 
 
Kai tik bus sutvarkyti finansiniai reikalai, tada, anot A. Adomaičio, bus galima galvoti apie realią viaduko rekonstrukcijos pradžią ir konkrečius rekonstrukcijos terminus. 
 
Sniegą reikėtų nustumdyti į apačią
 
Ką apie viaduko būklę ir nenustumdytą sniegą mano Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Kazimieras Šavinis, kuris pats statant viaduką buvo statybos darbų vadovas?
K. Šavinis „Šiaulių naujienoms” sakė, kad iš tiesų pradėsiantis tirpti sniegas neigiamai veiktų viaduko konstrukcijas, todėl geriausia būtų sniegą nustumti į apačią. 
 
„O dėl rekonstrukcijos, seniai jau apie tai kalbame, bet rezultato vis dar nėra. Paskutinį kartą rimtas remontas padarytas atgavus Nepriklausomybę. Tada viskas buvo pakeista išskyrus pagrindinę siją virš geležinkelio bėgių. Maždaug prieš dvidešimt metų specialistai iš Gedimino technikos universiteto pripažino, kad padėtis gera ir pavojaus nėra, tačiau tai buvo beveik prieš dvidešimt metų. Kokia viaduko padėtis dabar – tiksliai negaliu pasakyti, tačiau, be jokios abejonės, laikas, rūdys daro savo ir viaduko padėtis gali būti nelabai kokia”, - sakė K. Šavinis. 
Į viršų