facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Užrašas ant Savivaldybės durų skelbia, kad pastate rasite ne valdininkus, o „kabaką“. 
Vaido SIMANAUSKO nuotr. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lina JUREVIČIŪTĖ
Nežinantys, kur Šiauliuose yra Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kelio pas valdininkus gali ir nerasti, nes ant laukujų Savivaldybės durų puikuojasi užrašas „Kavinė”. Ar valdininkai persikraustė į kitas patalpas, o čia įsikūrė viešo maitinimo įstaiga? Patraukėme duris – atrakinta. Įėjome į vidų – sklinda virtuvės kvapai. Pasikliaudami uosle ir iškabintomis didžiulėmis nuorodomis patekome į kavinę. Daugumos kavinės lankytojų veidai pažįstami, tai – Savivaldybės administracijos darbuotojai. Paaiškėjo, kad valdininkai niekur neišsikraustė, atvirkščiai – kavinė pas juos atsikraustė, o ant durų pakabino iškabą, kad visi žinotų, jog Savivaldybėje veikia kavinė. Gal netrukus Savivaldybėje įsikurs ir, pavyzdžiui, skalbykla, kojinių mezgykla ar prekybos centras? Savivaldybės atstovė spaudai Jūratė Rauduvienė sakė, kad teikti kitų paslaugų Savivaldybė neplanuoja. Kol kas?
 
Valdininkams – šakučių muzika
 
Einant pro Šiaulių miesto savivaldybės administracinį pastatą nustėrome iš nuostabos – ant durų kabantis užrašas skelbia, kad šiame pastate ne Savivaldybė, o... kavinė. Žinodami, kad valdininkai nuo visuomenės užsibarikadavę užraktais, patraukėme duris. Atsidarė, o tai reiškia, kad pas valdininkus pro šias duris tikrai nepateksi. (Valdininkai nuo visuomenės atsitvėrė elektroniniais užraktais, - red. past.).
 
Apie tai, kad Savivaldybė virto kavine išdavė ir įvairiausius patiekalus primenantys kvapai, o rodyklinės iškabos neleido pasiklysti ir jau po kelių akimirkų atsidūrėme kavinėje. 
Pietūs. Daugumos kavinės lankytojų veidus pažinome. Tai Šiaulių miesto savivaldybės atstovai. Vieni pilvus prisikimšę linksmai kvatojosi, o kiti pasipiktinę, kad neužteko cepelinų, barė kavinės darbuotojus. Kad nežino apetitų.
 
Pasijutome kiek nejaukiai, nes ir mes, žurnalistai, buvome priskirti prie „iš gatvės” atėjusių žmonių, tačiau bent jau viena tapo aišku – valdininkai niekur neišsikraustė, o kavinė į Savivaldybę atsikraustė. 
 
Kol plevėsuoja trispalvė, tol dirbs ir Savivaldybė
 
- Ar Savivaldybės administraciniame pastate dabar dirba ne tarnautojai, o teikiamos kavinės paslaugos? - klausėme Šiaulių miesto savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjos Aleksandros Kalinauskienės.
 
Iš pradžių klausimo nesupratusi vedėja kiek pagalvojusi atsakė, kad ir ją pačią nustebino ant laukujų durų pakabinta iškaba. 
 
- Einu, žiūriu - „Kavinė”. Nustebau. Anksčiau čia to užrašo nebuvo. Su manimi niekas tuo klausimu nekalbėjo ir aš nežinau, kas leido jį čia pakabinti. Reikėtų Jūratės (Savivaldybės atstovės spaudai Jūratės Rauduvienės, – aut. past.) klausti. Ji daugiau apie tą kavinę žino, - sakė A. Kalinauskienė. 
 
- Ar neplanuojama ateityje Savivaldybės pastate teikti ir kitų paslaugų, pavyzdžiui, skalbyklos, leisti įsikurti kokiam prekybos centrui? Ant durų pakabintumėte nuorodas, viduje – spalvingas reklamines lenteles ir galbūt valdininkų ieškodami žmonės pamirštų ko atėję? - klausėme A. Kalinauskienės. 
 
- Į šį klausimą negalėčiau atsakyti. Vadovauju penkiems vairuotojams ir penkiolikai valytojų, o apie įmonių steigimąsi Savivaldybėje ne ką ir galiu pasakyti. Galiu duoti tik vieną patarimą – kol ant Savivaldybės pastato bokštelio plevėsuos vėliava, galite būti ramūs – čia vis dar Savivaldybė, o ne kavinė ir ne skalbykla, - šmaikštavo Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėja. 
Valdininkus apakino cepelinai?
 
Savivaldybės atstovė spaudai Jūratė Rauduvienė sakė nė nemačiusi naujos iškabos ant laukujų durų, nes ji pro tas duris nevaikštanti. Anot jos, ant laukujų durų užrašas galėjo būti pakabintas dėl to, kad kavinė skirta ne tik Savivaldybės darbuotojams, o visiems miestiečiams. 
 
„Tikriausiai tas užrašas suderintas ir pakabintas gavus leidimus. O kitų paslaugų Savivaldybės pastate teikti neplanuojame. Skalbyklos nebus”, - žadėjo Savivaldybės atstovė. 
Ar miesto dizaineris Petras Slonksnis būtų leidęs pakabinti, kad ir prie durų priderintą, tačiau bendrą vaizdą darkantį užrašą? Negalėjome tuo patikėti, todėl jam paskambinome ir paklausėme. 
 
Klausimas dizainerį nustebino. Pasirodo, jis apie kavinę skelbiančios lentos akyse nematė ir jokio leidimo jos pakabinimui nedavė. Še tau! Nė viena miesto kavinė iškabos nepasikabins su savivaldybe nesuderinusi, o čia be jokio leidimo ant valdiškų durų iškabą prikalė?
 
„Dėl leidimo pakabinti tokią lentą, reikia kreiptis į mūsų skyrių. Jei aš nežinau, tai tikriausiai leidimas nebuvo duotas. Kontrolę vykdo Viešosios tvarkos skyrius. Į šio skyriaus atstovus ir turite kreiptis”, - kalbėjo P. Slonksnis. 
 
Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vitalija Pelenienė nemokamai atostogauja. Bandėme susisiekti su ja vaduojančia Valdone Kaminskiene, tačiau neradome. Į žurnalistų telefono skambutį atsiliepusi vyriausioji inspektorė Lilija Vaičeliūnienė skubėjo pasakyti, kad kavinėje labai skanus maistas. Ir užrašą jį mačiusi, tačiau ar jis pakabintas suderinus su Savivaldybe – nežino. Pažadėjo pasidomėti. 
 
Verslininkai nesiveržė maitinti valdininkų
 
Kas davė leidimą ant Savivaldybės durų pakabinti užrašą „Kavinė”, norėjome paklausti kavinės šeimininko. Sužinojome, kad po Savivaldybės stogu kavinę įrengė Sargis Amirzianas. Internetinėje svetainėje susiradome kitos jam priklausančios kavinės telefono numerį ir juo paskambinome. Į telefono skambutį atsiliepusi moteris sakė, kad Savivaldybėje kavinė telefono tikriausiai neturi, o šeimininko mobiliojo telefono numerio ji nėra įpareigota pasakyti. 
 
„Į šį klausimą aš negaliu atsakyti, šeimininko mobiliojo telefono numerio negaliu duoti, taigi niekuo negaliu padėti”, - „Šiaulių naujienoms” sakė į telefono skambutį atsiliepusi moteris. 
Kavinė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos pastate pradėjo veikti balandžio pabaigoje. Iki tol buvusios kavinės patalpos maždaug trejus metus buvo nenaudojamos. Savivaldybė organizavo patalpų nuomos aukcionus verslininkams, norintiems čia atidaryti kavinę. Keturi aukcionai neįvyko, nes nė vienas verslininkas nenorėjo maitinti valdininkų. Penktą kartą patalpų nuomos aukcione dalyvavo vienintelis verslininkas – Sargis Amirzianas, kuriam ir išnuomotos Savivaldybės kavinės patalpos. Į viršų