facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Miesto meras Genadijus Mikšys vis dar negali atsakyti, kur apgyvendins apie 120 krepšininkų, ar Šiauliuose vyks čempionatas, tačiau skuba išmesti dar vieną milijoną litų.
 
 
 
 
 
 
Aušra LAURINKIENĖ 
Nedaug trūksta, kad Šiauliams nebūtų leista rengti 2011 metų Europos krepšinio čempionato pogrupio varžybų, nes liepą „FIBA Europe” delegatams jau reikia parodyti šimtą naujų viešbučio kambarių, o statybų dulkių – nė kvapo. Nors iki šiol neaišku, ar varžybos vyks Šiauliuose, jau pažadėta į neseniai pastatytą areną sukišti milijoną litų.
 
Siauri tualetai, žemos lubos, per maži viešbučiai...
 
Šiaulių miesto meras Genadijus Mikšys, dar keturių miestų - Šiaulių, Panevėžio, Kauno ir Alytaus - galvos užvakar Saulės mieste, kartu su organizacinio komiteto nariais, diskutavo apie Lietuvos krepšinio federacijos pateiktus įsipareigojimus – sutartis bei analizavo jų punktus. 
 
Jau rašėme, kad Lietuvai rengiantis 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui, Šiauliuose sausį lankęsi „FIBA Europe” atstovai gerai įvertino Šiaulių areną, tačiau „išbrokavo” viešbučius.  Didžiausias iš jų, „Šiauliai”, krepšininkams apgyvendinti netikęs dėl per siaurų tualetų ir žemų pakabinamų lubų, o kiti - per maži, kad apgyvendintų keturias komandas. Tuomet miesto valdžia prabilo apie biudžeto lėšų investicijas į privatų verslą...Kadangi toks sandoris būtų neteisėtas, nes Savivaldybė negalinti remti privataus verslo nei tiesiogiai, nei per tarpininkus, viešbučių klausimas kybo „ore”. Laikas bėga – liepą čia sugrįšianti „FIBA Europe” delegacija tikisi išvysti pakitimus ir priimti galutinius sprendimus.
 
Du variantai – devyni arba penki milijonai litų 
 
Į spaudos konferenciją vakar rytą žiniasklaidos atstovus sukvietęs miesto meras neslėpė, kad per mėnesį ar du būtina pradėti viešbučių statybą, jei norima spėti iki čempionato pradžios. „Šiauliuose šiuo metu yra keturios-penkios įmonės, norinčios statyti viešbučius. Realiausi variantai – galiojančius leidimus statyboms turinčių viešbučių rekonstrukcija: 9 milijonų litų pareikalausiantis naujas „Bruklino” pastatas arba priestatas ir keturiais milijonais litų mažiau kainuosiantis „Medžiotojų užeigos” išplėtimas įrengiant dar šešiasdešimt kambarių”, - dėstė meras. 
 
Beje, „Ogmios” grupei priklausančiame „Bruklino” prekybos centre dešimties aukštų viešbutį ir verslo centrą žadėta atidaryti pernai, tačiau prasidėjus ekonominei krizei pastatas liko iki galo neįrengtas. Meras, paklaustas, ar „Ogmios” atstovai dar neįsipareigojo įrengti viešbutį „Brukline”, purtė galvą: „Ne. Kol kas jokių konkrečių atsakymų dar nesulaukėme. Jei iki gegužės nesulauksime – čempionato nematysime”. 
 
Savivaldybė finansuos darbus 
 
Mero teigimu, Vyriausybė nuo šios problemos nusišalina, nors įplaukos planuojamos milžiniškos: „Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato sąmatos skaičiai daugelį priverčia stebėtis, tačiau derėtų nepamiršti, kad  čempionato priviliotos lėšos gali viršyti milijardą litų, - vakar sakė G. Mikšys. - Deja, per didelis dėmesys krepšininkų patogumui „kiša koją”. Įmonės žūtbūt reikalingą viešbutį statytų, jei gautų finansavimą, tačiau mes tam negalime skirti nė lito. Puikiausias pavyzdys – Panevėžio atvejis. Viešbučių savininkai patys turi galvoti ir svarstyti, ar spės įvykdyti įsipareigojimus iki tam tikro laiko. Juk viešbutis skirtas ne keturioms dienoms – savininkai turėtų apgalvoti, kokie bus gyventojų srautai... Ne kartą esame girdėję, kad renginių metu Šiaulių viešbučiuose sunku rasti laisvų kambarių, tad reikia kažko imtis”. 
 
Miesto valdžia tikina, kad savivaldybės nesikrato krepšinio čempionato finansinės naštos: „Skirsime apie milijoną litų arenos tobulinimui ir kitiems būtiniems darbams. Norime, kad Šiauliai Europai ir pasauliui būtų pristatyti kuo palankiau, tad turime įvykdyti įsipareigojimus – įrengti areną taip, kad atitiktų „FIBA Europe” reglamento reikalavimus”. Tai – 200 vietų žurnalistams, kurios turi būti įrengtos pačioje salėje, kompiuteriai ir brangiai atsieisianti komentatorių patalpa, planuojama įrengti treniruočių salėje”. 

Į viršų