facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Daugiabučių namų renovacijos byloje Šiauliuose - nauji įtarimai ir veiklos apribojimai statybų bendrovėms. Šiaulių miesto apylinkės teismas dar vienai statybos bendrovei tris mėnesius uždraudė pačiai arba per tarpininkus vykdyti vieno Šiaulių miesto daugiabučio namo modernizavimo darbus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnams tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos administruojant ir vykdant daugiabučių namų modernizavimo programą Šiaulių apskrityje, pranešimas apie įtarimą įteiktas dar vienai statybos darbus Šiauliuose atliekančiai bendrovei. Šioje byloje tai jau antrasis juridinis asmuo, įtariamas korupcinio nusikaltimo padarymu.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos modernizuojant daugiabučius namus Šiaulių apskrityje pradėjo šių metų sausio mėnesį. Sausio 20-ąją savo darbo vietoje buvo sulaikyta ir į areštinę uždaryta Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Šiaulių padalinio vyresnioji specialistė B. J., administravusi daugiabučių namų modernizavimą visoje Šiaulių apskrityje. 2010 m. sausio 21 d. jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Vasario 2 d. Vilniuje buvo sulaikytas piktnaudžiavimu įtariamas UAB "Projektų rengimo centras" darbuotojas T. J. Turimais duomenimis, T. J. piktnaudžiavo suteiktais įgaliojimais, aktyviai dalyvaudamas Šiaulių apskrityje vykdomoje daugiabučių namų modernizavimo programoje, tai yra kaip konsultantas, atlikdamas pastatų energetinį auditą, rengdamas daugiabučio namo modernizavimo investicijų projektus bei organizuodamas viešus statybos darbų vykdytojo parinkimo konkursus, neteisėtai sudarydavo palankias sąlygas namų renovacijos darbus laimėti proteguojamoms statybų bendrovėms.

Tą pačią dieną šiame ikiteisminiame tyrime pranešimas apie įtarimą dėl papirkimo kaip juridiniam asmeniui buvo įteiktas ir vienai statybos darbus vykdžiusiai bendrovei.

(ELTA)

 

Į viršų