facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prakiurus vandentiekio vamzdžiui Architektų ir J. Jablonskio gatvių sankryžoje telkšo bala.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.
 
 
 
 
Lina JUREVIČIŪTĖ

Architektų  gatve važiuojantys šiauliečiai pastebėjo, kad jau keletą dienų  iš eilės „plaunama” Architektų ir J. Jablonskio gatvių sankryža. Šiauliečiai nerimauja, kad gatvę užliejęs vanduo gali būti vandentiekio avarijos pasekmė. Juolab, kad dar visai neseniai „Šiaulių vandenų” darbuotojai šioje sankryžoje buvo iškasę duobę ir remontavo vamzdžius. Šiauliečių spėjimai pasitvirtino – iš tiesų gatvę „plaunantis” vanduo bėga iš prakiurusio vandentiekio vamzdžio.

Bendrovės  „Šiaulių vandenys” technikos direktorius Vytautas Peleckis „Šiaulių naujienoms” sakė, kad bendrovė apie šią avariją žino ir laukia leidimo uždaryti sankryžą bei „užlopyti” skylę. 

„Problema aiški – trūko senas vamzdis. Mieste turime apie 30 kilometrų seno vamzdyno, kurį būtinai reikia keisti, tačiau nėra lėšų. Dėl to „Šiaulių vandenų” darbuotojai ir „įdarbinti” ugniagesiais, likviduojančiais avarijas”, - sakė V. Peleckis.

Anot „Šiaulių  vandenų” technikos direktoriaus, Architektų ir J. Jablonskio gatvių sankryžoje vamzdynas buvo neseniai remontuojamas. Nėra garantijų, kad likvidavus ir šią avariją vamzdis neprakiurs kitoje vamzdyno vietoje, kad ir už metro ar dviejų.

„Kol vamzdynas nebus pakeistas, tai ir lopysime. Gerai žmonės sako, kad vargšai moka brangiau. Avarijų likvidavimas mums išties brangiai kainuoja, tačiau naujam vamzdynui pinigų neturime. Europa tam pinigų neduoda. Planuojame keisti avarinį vamzdyną V. Kudirkos gatvėje. 800 metrų trasos mums kainuos apie pusę milijono litų, tačiau ten situacija – nebepataisoma ir laukti nebegalime. O dėl kitų vamzdžių – reikia tikėtis, kad daugiau nebeprakiurs”, - sakė V. Peleckis.

Anot „Šiaulių  vandenų” atstovų, ši avarija daug nuostolių nepridarė. Vandens išbėga nedaug. Brangiai kainuos tik avarijos likvidavimas – duobės gatvėje iškasimas, po to jos užkasimas ir asfaltavimas.  
 
Į viršų